Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Żyrardowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 978 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Żyrardowie

Świetne Płyty Betonowe

50 opinii
Fundamenty Żyrardów

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? Termico Janusz Prusiński z Żyrardowa będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidna Płyta Fundamentowa w Żyrardowie

26 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Solidna Płyta Fundamentowa w Żyrardowie

Wciąż szukasz specjalisty od płyty fundamentowej? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Prestige House Sp. z o.o.. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Staranny Fundament Żyrardów

18 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Staranny Fundament Żyrardów

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

APC DEVELOPMENT Sp. z o.o.

13 opinii
APC DEVELOPMENT Sp. z o.o. - Solidny Fundament Żyrardów

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij APC DEVELOPMENT Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

7 opinii
Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Doskonały Fundament Żyrardów

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia
mcsPETRA - Pierwszorzędny Fundament Żyrardów

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom mcsPETRA. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Staranne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia
Mat-Bud - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Żyrardów

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Mat-Bud. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonałej Jakości Fundament Żyrardów

22 opinie
Amper-Oss Instalacje Elektryczne i Automatyka Przemysłowa - Doskonałej Jakości Fundament Żyrardów

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentu? Zaufaj doświadczeniu Amper-Oss Instalacje Elektryczne i Automatyka Przemysłowa. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

ANMAR Ireneusz Jarkiewicz

2 opinie
ANMAR Ireneusz Jarkiewicz - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Żyrardów

Wciąż szukasz specjalisty od płyty fundamentowej? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry ANMAR Ireneusz Jarkiewicz. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

GRAD-KOP Usługi koparką i koparko-ładowarką Paweł Gradowski

2 opinie
GRAD-KOP Usługi koparką i koparko-ładowarką Paweł Gradowski - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Żyrardów

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GRAD-KOP Usługi koparką i koparko-ładowarką Paweł Gradowski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Żyrardowie (49)

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Puszcza Mariańska

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-07-23 do 2024-07-31
dodano wczoraj o 14:33

 • Puszcza Mariańska

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Żyrardów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 5 dni temu

 • Żyrardów

Usługi Wykonania Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 6 dni temu

 • Grabina Radziwiłłowska

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Żyrardów

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Żyrardów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Wiskitki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-22 do 2024-06-30

 • Wiskitki

Budowa Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Żyrardów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Radziwiłłów

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-06-12 do 2024-06-20

 • Radziwiłłów

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Żyrardów

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Radziejowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Radziejowice

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Puszcza Mariańska

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Puszcza Mariańska

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Puszcza Mariańska

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Żyrardów

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Radziejowice

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Mazowieckiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Radziejowice

Doskonała Budowa Fundamentów

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 850m². Już teraz skontaktuj się z nim.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Krze duże

Wyjątkowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: hala 260 m2 Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Mszczonów

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m², Radziejowice

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Radziejowice

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Żyrardów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-01...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Radziwiłłów

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Żyrardowa. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-05-01 do 2024-05-09

 • Żyrardów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty