Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Żywcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 312 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Żywcu

Doskonałe Ławy Fundamentowe

140 opinii
Fundamenty Żywiec

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Świetne Wzmacnianie Fundamentów Żywiec

70 opinii
C&S S.C. Caputa Piotr, Sanetra Damian - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Żywiec

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z CS S.C. Caputa Piotr Sanetra Damian posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Żywiec

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Żywiec

Od lat pracownicy THERMECO Sp. z o.o. realizują usługi z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Prestige House Sp. z o.o.

16 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Porządne Płyty Betonowe Żywiec

Potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu Prestige House Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

12 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Żywiec

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Żywca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Solidne Ławy Fundamentowe Żywiec

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Altius Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranny Fundament w Żywcu

7 opinii
Raf-Mar Usługi Budowlane - Staranny Fundament w Żywcu

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje Raf-Mar Usługi Budowlane. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

ARESIT SP. Z O.O.

5 opinii
ARESIT SP. Z O.O. - Solidny Fundament Żywiec

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma ARESIT SP. Z O.O. jest gotowa Ci pomóc. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Żywiec

Pragniesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu profesjonalnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma PB Konstbud Marian Zawadka jest gotowa Ci pomóc. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

PB House Sp. z o.o.

3 opinie
PB House Sp. z o.o. - Znakomity Fundament Żywiec

PB House Sp. z o.o. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Żywiec i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Żywcu (58)

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Żywiec

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Międzybrodzie Bialskie

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie 2 fundamentów pod 2 ...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Nieledwia

Pierwszorzędne Fundamenty Żywiec

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Żywiec

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Rajcza

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Rajcza

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Milówka

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Milówka

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Radziechowy

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Radziechowy

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Żywiec

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Żywiec

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Żywiec

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów Żywiec

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Żywiec

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Żywiec

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Żywiec

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Korbielów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Fundament wg dokumentacji projektowej. Niezbędne prace ziemne do przygotowania gruntu pod fund...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Korbielów

Solidna Budowa Fundamentów Żywiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Glinka

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Żywiec

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Śląskiego lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Radziechowy

Budowa Fundamentów

Jako ekspert z branży najwyższej klasy usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Żywca i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m²". Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Żywiec

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Jeleśnia

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Żywiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Żywiec

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Łodygowice

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Milówka

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Milówka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty