Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Chodzieży

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Chodzieży

INSTALACJE SANITARNO-BUDOWLANE DAMIAN TECŁAW

1 opinia
Instalacje gazowe Chodzież

Jeśli poszukujesz współpracy to eksperci z INSTALACJE SANITARNO-BUDOWLANE DAMIAN TECŁAW perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Firma Usługowo Handlowa Instal-Gaz

1 opinia
Firma Usługowo Handlowa Instal-Gaz - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Chodzież

Wciąż szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Usługowo Handlowa Instal-Gaz. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Chodzież

1 opinia
Mateusz Kęsicki Usługi Mini Koparką Prace Ogrodnicze - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Chodzież

Zleć usługę doskonałego montażu instalacji gazowych fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Chodzież i pobliskich miast. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Porządne Instalacje Gazowe Chodzież

1 opinia
P.I.H. KANVEX - Porządne Instalacje Gazowe Chodzież

Jeżeli jeszcze potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj doświadczeniu P.I.H. KANVEX. Chodzież i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

Zakład usługowy wod-kan C.O i gazu

Zakład usługowy wod-kan C.O i gazu - Najwyższej Klasy Podłączenie Kuchenki Gazowej Chodzież

Zleć usługę podłączenia kuchenki gazowej profesjonalistom z miejscowości Chodzież. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Chodzieży są w ścisłej czołówce. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego w Chodzieży

HYDRANT Usługi hydrauliczne Adrian Wikariak - Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego w Chodzieży

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnego przeniesienia licznika gazowego do realizacji zaplanowanych działań? Firma HYDRANT Usługi hydrauliczne Adrian Wikariak jest gotowa Ci pomóc. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

Waldemar Przybylski

Waldemar Przybylski - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Chodzież

Firma Waldemar Przybylski oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Chodzież oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Przeniesienie Licznika Gazowego

Z.U.P.H. ŚWIDERSKI TOMASZ - Perfekcyjne Przeniesienie Licznika Gazowego Chodzież

Powierz zadanie przeniesienia licznika gazowego ekspertom firmy Z.U.P.H. ŚWIDERSKI TOMASZ z miejscowości Chodzież. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Chodzieży są jednymi z najlepszych. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

TopInstal Mariusz Wiśniewski

TopInstal Mariusz Wiśniewski - Profesjonalne Usługi Gazowe Chodzież

Każdy, kto planuje kupno profesjonalnej usługi gazowej powinien już dziś zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Installpro

Installpro - Perfekcyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej Chodzież

Jeżeli jeszcze potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj doświadczeniu Installpro. Chodzież i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Chodzieży (16)

Wykonanie Instalacji Gazowej Chodzież

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoc...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Chodzież

Instalacje Gazowe Chodzież

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, do 50m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Chodzież

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 101-200m², Szamocin

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od instalacji gazowych w domu. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Szamocin

Wykonanie nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 150m², Wyszynki

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy, pisząc - Wykonanie nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 150m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Wyszynki

Ekipa do instalacji gazowej, 150m², Wyszynki

Jeżeli wciąż jako ekspert od instalacji gazowych szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Ekipa do instalacji gazowej, 150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Wyszynki

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 101-200m², Strzelczyki

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania profesjonalista od profesjonalnych usług gazowniczych? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Strzelczyki

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Chodzież

Chcesz wykonać zlecenie na montaż instalacji gazowych, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m² to wspaniały pomysł. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Szamocin

Szukam firmy do wykonania przyłącza gazu, 101-200m², Kaczory

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpo...

2022-12-29 do 2022-12-29

 • Kaczory

Zapytanie o instalację gazową, do 50m², Wągrowiec

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalac...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Wągrowiec

Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: serwis, przegląd Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Wągrowiec

Gazownicy Chodzież

Ten Klient jest zdania, że solidne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na instalację gazową, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Przysieczyn

Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Wągrowiec

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowniczej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Wągrowiec

Gazownicy

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wykonanie przyłącza gazu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Wągrowiec

Doskonałe Instalacje Gazowe w Domu Chodzież

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: Dzień dobry ...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Piła

Wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², Piła

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: na...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Piła

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie instalacji gazowej w rejonie Piły i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Piła
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty