Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Głogowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 447 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Głogowie

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Jaremo" Jarosław Kubiak

9 opinii
Instalacje gazowe Głogów

Zleć usługę wyjątkowego montażu instalacji gazowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Głogowa i sąsiednich miast. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych

1 opinia
Karol Żywicki Nowoczesne Technologie Budowlane - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Głogów

Zleć usługę doskonałego montażu instalacji gazowych fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Głogów i pobliskich miast. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe

1 opinia
M-Bud SP. ZO. O - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Głogów

Planujesz wybrać dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? M-Bud SP. ZO. O będzie najszybszą drogą. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu

Elektryk Głogòw 24 h Firma E.G - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Głogów

Gdy poszukujesz perfekcyjnej usługi gazowej w dobrej cenie to firma Elektryk Głogw 24 h Firma E.G jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu instalacji gazowe w domu. Zachęcamy do zadawania pytań.

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

"EKA.REM" - Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Gazowej Głogów

Zaoszczędź pieniądze i zleć swoje zadanie specjalistom od wykonania instalacji gazowej. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Solidne Instalacje Gazowe Głogów

Przędsiębiorstwo Budowlane FILBUD Krzysztof Smętek - Solidne Instalacje Gazowe Głogów

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowych? Zaufaj doświadczeniu Przędsiębiorstwo Budowlane FILBUD Krzysztof Smętek. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranne Usługi Gazowe Głogów

PPG-GŁOGÓW POSADZKI PRZEMYSŁOWE - Staranne Usługi Gazowe Głogów

Poszukujesz sprawdzonego profesjonalisty realizującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem na terenie Głogowa. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Instalacje-Budownictwo Mirosław Molenda

Instalacje-Budownictwo Mirosław Molenda - Fantastyczne Przeniesienie Licznika Gazowego Głogów

Bądź pewny, że osoby, które zatrudnisz do przeniesienia licznika gazowego mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

Zakład Usług Budowlanych Buddach

Zakład Usług Budowlanych Buddach - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Głogów

Jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu to powierz tę kwestię specjalistom z Zakład Usług Budowlanych Buddach. Głogów - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Fantastyczne Usługi Gazowe w Głogowie

TERMO-AQUA - Fantastyczne Usługi Gazowe w Głogowie

Klient, który planuje kupno usługi gazowej musi niezwłocznie zgłosić się do tego gazownika i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Głogowie (17)

Perfekcyjne Instalacje Gazowe Głogów

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od instalacji gazowych. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, przyłącza gazu, 51-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Głogów

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, 51-100m², Głogów

Wciąż możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji gazowych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Głogów

Wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Głogów

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Głogów

Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Głogów

Zakres zlecenia: Podlaczenie kuchenki gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Zleceniodawca Informacje dodatkowe: Podlacz...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Głogów

Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom szeregowy Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: Klient prosi o poradę Zlecenie projektu instalacji: tak Materiał...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Głogów

Doskonałe Usługi Gazowe Głogów

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2022-11-26 do 2022-12-04

 • Głogów

Znakomite Usługi Gazownicze Głogów

Jeśli znakomite usługi gazownicze to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. zainteresowany zgłosił "GW zleci wykonanie przyłącza gazowego, hala". Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Krzekotów

Zapytanie o instalację gazową, 10m², Głogów

Zakres zlecenia: Demontaż rury i zabezpieczenie od kuchenki Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 10m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia pra...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Głogów

Solidne Usługi Gazownicze

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia pra...

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Głogów

Wykonanie przyłącza gazowego, hala, Krzekotów

Złóż ofertę jako gazownik z wyjątkowym doświadczeniem w temacie tanich usług gazowniczych. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to rzecz powszednia. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Krzekotów

Ekipa do instalacji gazowej, 54m², Głogów

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania instalacji gazowej. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-09-23 do 2022-09-23

 • Głogów

Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m², Grębocice

Klient szuka rewelacyjnego gazownika i pisze - Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m². Jeśli wykonujesz wszechstronne spektrum usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2022-09-03 do 2022-09-11

 • Grębocice

Potrzebne wykonanie nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 101-200m², Radwanice

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały za...

2022-08-01 do 2022-08-09

 • Radwanice

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 47m², Bytom Odrzański

Jako gazownik niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze przygotowany do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 47m²". Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

2022-08-30 do 2022-09-07

 • Bytom Odrzański

Instalacje Gazowe w Domu Głogów

Zakres zlecenia: montaż komina dwufunkcyjnego pod kominek gazowy (propan butan) Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: d...

2022-11-23 do 2022-11-28

 • Bytom Odrzański

Doświadczeni Gazownicy

Zakres zlecenia: Przegląd instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Polkowice

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 44m², Polkowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Polkowic. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Polkowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty