Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Kole

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 926 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Kole

Znakomite Usługi Gazowe

1 opinia
Instalacje gazowe Koło

Próbujesz dotrzeć do solidnego profesjonalisty oferującego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi w mieście Koło. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Fachowe Usługi Gazownicze w Kole

Zakład usługowy WOD-KAN i C.O Tomasik Piotr - Fachowe Usługi Gazownicze w Kole

Doskonały gazownik z wyjątkowym doświadczeniem w kwestii fachowych usług gazowniczych wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Profesjonalne Instalacje Gazowe

RETOM Tomasz Kasprzycki - Profesjonalne Instalacje Gazowe Koło

Na wypadek jeśli nadal szukasz dobrej firmy od instalacji gazowych to wykorzystaj kompetencje RETOM Tomasz Kasprzycki. Koło i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

serwis kuchenek

serwis kuchenek - Najlepsze Wykonanie Instalacji Gazowej Koło

Sprawdź serwis kuchenek jeśli poszukujesz doświadczonych ludzi do najlepszego wykonania instalacji gazowej w miejscowości Koło lub okolicy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Biuro Projektów i Kosztorysów

Biuro Projektów i Kosztorysów - Znakomite Instalacje Gazowe Koło

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowych to skorzystaj z kwalifikacji Biuro Projektów i Kosztorysów. Koło i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonałe Usługi Gazownicze Koło

PRZEDSIEBIORSTWO BUDOWLANE "JUREK" ANDRZEJ MARCINIAK - Doskonałe Usługi Gazownicze Koło

Poszukujesz rzetelnego fachowca oferującego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych w mieście Koło. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE JG-TEL - Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu Koło

Jeszcze szukasz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE JG-TEL. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałe Przeniesienie Licznika Gazowego Koło

Grzegorz - Doskonałe Przeniesienie Licznika Gazowego Koło

Zatrudnij Grzegorz jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do doskonałego przeniesienia licznika gazowego na terenie Koła. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

GJ Pracownia Projektowa

GJ Pracownia Projektowa - Porządne Instalacje Gazowe Koło

Po prostu zleć zadanie przeniesienia licznika gazowego ekspertom firmy GJ Pracownia Projektowa z miejscowości Koło. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Koła są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Najlepsze Instalacje Gazowe

Ireneusz Okulski - Najlepsze Instalacje Gazowe Koło

Szukasz dobrej firmy od instalacji gazowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ireneusz Okulski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Kole (15)

Wykonanie nowej instalacji gazowej, 51-100m², Chodów

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia ...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Chodów

Wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, przyłącza gazu, 170m², Koło

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 170m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji:...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Koło

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Koło

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu fantastycznego montażu instalacji gazowych odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zlecę wykonanie przyłącza gazu, 201-500m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Koło

Ekipa do instalacji gazowej, 51-100m², Koło

Wykonanie instalacji gazowych w domu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Ekipa do instalacji gazowej, 51-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Koło

Pierwszorzędne Usługi Gazowe Koło

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgo...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Powiercie

Świetne Instalacje Gazowe Koło

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od instalacji gazowych. Napisał ogłoszenie o treści - Wykonanie nowej instalacji gazowej, 201-500m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Wrząca wielka

Staranne Instalacje Gazowe w Domu Koło

Ten Klient uważa, że staranne instalacje gazowe w domu to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na instalację gazową, 506m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2022-12-12 do 2022-12-12

 • Leszcze

Zapytanie o instalację gazową, 51-100m², Koło

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Koło

Gazownicy Koło

Odpowiedz na zapytanie jako dobry gazownik z wieloletnią praktyką w temacie dobrych usług gazowych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to zwykła rzecz. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Bogusławice

Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 198m², Koło

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 198m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia...

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Koło

Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Koło

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęc...

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Koło

Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, nowej instalacji gazowej, 51-100m², Koło

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapew...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Koło

Zlecę wykonanie nowej instalacji gazowej, 201-500m², Koło

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia...

2022-09-25 do 2022-10-03

 • Koło

Usługi Gazownicze

Zakres zlecenia: Uruchomienie pieca gazowego i ustawienie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin ...

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Koło

Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, przyłącza gazu, 101-200m², Koło

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uz...

2022-09-04 do 2022-09-12

 • Koło
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty