Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Lwówku Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Lwówku Śląskim

Najlepsze Instalacje Gazowe w Lwówku Śląskim

3 opinie
Instalacje gazowe Lwówek Śląski

Wykonanie instalacji gazowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Mikey Paweł Początek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do kontaktu.

Doskonałe Podłączenie Kuchenki Gazowej Lwówek Śląski

9 opinii
IGAS - Doskonałe Podłączenie Kuchenki Gazowej Lwówek Śląski

Pragniesz znaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu doskonałego podłączenia kuchenki gazowej z Lwówka Śląskiego, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma IGAS jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Hydrotop Aleksander Matkowski

3 opinie
Hydrotop Aleksander Matkowski - Wysokiej Klasy Podłączenie Kuchenki Gazowej Lwówek Śląski

Potrzebujesz specjalistów od wysokiej klasy podłączenia kuchenki gazowej w miejscowości Lwówek Śląski lub w przyległych miastach? Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Znakomite Usługi Gazownicze Lwówek Śląski

1 opinia
PLITT DARIUSZ TECHNIKA INSTALACYJNA - Znakomite Usługi Gazownicze Lwówek Śląski

Nie możesz znaleźć sprawdzonego profesjonalisty oferującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi w Lwówku Śląskim. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Solar Eco Energia Centrum OZE i Techniki Grzewczej Jarosław Mielniczyn

3 opinie
Solar Eco Energia Centrum OZE i Techniki Grzewczej Jarosław Mielniczyn - Perfekcyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej Lwówek Śląski

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego podłączenia kuchenki gazowej z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Solar Eco Energia Centrum OZE i Techniki Grzewczej Jarosław Mielniczyn jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Euro Queis Sp. z o.o

1 opinia
Euro Queis Sp. z o.o - Świetna Instalacja Gazowa w Domu Lwówek Śląski

Wykonanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Euro Queis Sp. z o.o ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Profesjonalne Przeniesienie Licznika Gazowego

Z-d OGÓLNOBUDOWLANY Delost Bolesław - Profesjonalne Przeniesienie Licznika Gazowego Lwówek Śląski

Ta firma świadczy perfekcyjne usługi gazownicze i podłączenie kuchenki gazowej na terenie Lwówka Śląskiego oraz przyległych powiatów. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

FHU HYDROMARBUD MARCIN KUSZNIER

FHU HYDROMARBUD MARCIN KUSZNIER - Solidne Instalacje Gazowe Lwówek Śląski

Wiele długich lat pracownicy FHU HYDROMARBUD MARCIN KUSZNIER wykonują usługi z zakresu przeniesienia licznika gazowego, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi gazowniczej. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

MODERN - TECH Technika domów

MODERN - TECH Technika domów - Porządne Instalacje Gazowe Lwówek Śląski

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od podłączenia kuchenki gazowej z miejscowości Lwówek Śląski. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Świetne Usługi Gazownicze

Instal-Rem "STEWA" Wacław Stepecki - Świetne Usługi Gazownicze Lwówek Śląski

Poszukujesz sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych na terenie Lwówka Śląskiego. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Lwówku Śląskim (18)

Utalentowani Gazownicy Lwówek Śląski

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 800m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonaw...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Mirsk

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m², Mirsk

Jeśli oferujesz świetne usługi gazowe i wykonanie instalacji gazowej na terenie miejscowości Dolnośląskie oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Mirsk

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², Wojciechów

Klient szuka sumiennego gazownika i wysłał zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług gazowych w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Wojciechów

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu Lwówek Śląski

Zakres zlecenia: Montaż kuchenki gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: Butla gazowa 11kg Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia ...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Pławna górna

Zapytanie o instalację gazową, 40m², Gryfów Śląski

Zlecający szuka dobrej współpracy, pisząc - Zapytanie o instalację gazową, 40m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Gryfów Śląski

Zapytanie o instalację gazową, 201-500m², Olszyna

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instala...

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Olszyna

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 201-500m², Olszyna

Skontaktuj się z Klientem jako profesjonalny gazownik z wyjątkową wiedzą w kwestii profesjonalnych usług gazowniczych. W Twojej firmie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to zwykła rzecz. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Olszyna

Wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 201-500m², Nowogrodziec

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania instalacji gazowej. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, przyłącza gazu, 201-500m²". Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Nowogrodziec

Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, przyłącza gazu, 101-200m², Nowogrodziec

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uz...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Nowogrodziec

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m², Lubań

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Lubań

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 20m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia...

2022-10-27 do 2022-11-04

 • Lubań

Zapytanie o instalację gazową, do 50m², Lubań

Zakres zlecenia: Podbicie gwarancji płyty gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: Butla Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia pra...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Lubań

Zapytanie o instalację gazową, 51-100m², Lubań

Będąc obecnym w branży usług gazowych od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Lubania, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zachęcamy do kontaktu.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Lubań

Szukam firmy do wykonania nowej instalacji gazowej, 201-500m², Lubań

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoc...

2022-11-15 do 2022-11-16

 • Lubań

Profesjonalne Instalacje Gazowe Lwówek Śląski

Zakres zlecenia: Podłączenie kuchenki Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnie...

2022-09-30 do 2022-10-08

 • Lubań

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Lwówek Śląski

Upewnij się, że Klienci zlecający montaż instalacji gazowych są dobrej jakości. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od montażu instalacji gazowych. Ustal pasujący termin już teraz!

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Lubań

Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Jelenia Góra

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje doda...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Jelenia Góra

Wykonanie Instalacji Gazowej Lwówek Śląski

Zrealizuj prace dotyczące fantastycznego wykonania instalacji gazowej od wiarygodnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Jeleniej Góry. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty