Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Międzychodzie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 163 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Międzychodzie

Instalatorstwo wodno-kanalizacyjne i CO Bartosz Rój

6 opinii
Instalacje gazowe Międzychód

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Wykorzystaj doświadczenie Instalatorstwo wodno-kanalizacyjne i CO Bartosz Rój. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Wykwalifikowany Gazownik w Międzychodzie

1 opinia
Firma instalacyjno-usługowa Arkadiusz Lubik - Wykwalifikowany Gazownik w Międzychodzie

Wypatrujesz sprawdzonego wykonawcy wykonującego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych na terenie Międzychodu. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Climate Control

Climate Control - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Międzychód

Potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowych? Wykorzystaj kompetencje Climate Control. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Porządna Instalacja Gazowa w Domu Międzychód

A.Z. Agora Kubisiak Grupa SBS Spółka Jawna - Porządna Instalacja Gazowa w Domu Międzychód

Jeśli szukasz doskonałej usługi gazowniczej w dobrej cenie to A.Z. Agora Kubisiak Grupa SBS Spółka Jawna są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny instalacji gazowe w domu. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu

Bogdan Morski remonty mieszkań i budowa łazienek - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Międzychód

Uważasz, że pierwszorzędna instalacja gazowa w domu to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z Bogdan Morski remonty mieszkań i budowa łazienek doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Instalacje Gazowe

Usługi remontowe ibudowlane - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Międzychód

Firma Usługi remontowe ibudowlane oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Międzychodu i okolic. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Spawacz

Spawacz - Dobry Gazownik Międzychód

Poszukujesz sprawdzonego profesjonalisty realizującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem na terenie Międzychodu. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Międzychód

Energoserwis24 - Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Międzychód

Powierz zadanie najwyższej klasy montażu instalacji gazowych profesjonalistom z firmy Energoserwis24. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Międzychód i sąsiednich miast. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Solidny Montaż Instalacji Gazowych

Usługi Elektryczne, Renontowo -Wykończeniowe - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Międzychód

Bez oporów zleć usługę solidnego montażu instalacji gazowych specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Międzychód i przyległych miast. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe

Joanna lehmann top bowling - Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Międzychód

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij Joanna lehmann top bowling. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Międzychodzie (18)

Instalacje Gazowe w Domu Międzychód

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od instalacji gazowych w domu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Ekipa do instalacji gazowej, 101-200m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Międzychód

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Międzychód

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mi...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Międzychód

Ekipa do wykonania nowej instalacji gazowej, 38m², Międzychód

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 38m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: ...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Międzychód

Zapytanie o instalację gazową, 51-100m², Międzychód

Zakres zlecenia: Naprawa nieszczelnej instalacji gazowej za kuchenka gazową Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnieni...

2022-07-31 do 2022-08-08

 • Międzychód

Wybitni Gazownicy Międzychód

Będąc w gronie gazowników z tak bogatym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Wielkopolskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zlecenia. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Pniewy

Gazownicy

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia obiektu: 50000m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zle...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Bolewicko

Instalacje Gazowe Międzychód

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia pr...

2022-08-23 do 2022-08-31

 • Miedzichowo

Zapytanie o instalację gazową, 201-500m², Drezdenko

Ten Zleceniodawca wciąż szuka profesjonalistów od instalacji gazowych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o instalację gazową, 201-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Drezdenko

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Duszniki

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości instalacje gazowe to trudny temat. Wysłał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-21 do 2023-01-21

 • Duszniki

Świetni Gazownicy

Klient szuka świetnego gazownika i wysłał zapytanie o treści - Szukam firmy do wykonania nowej instalacji gazowej, 101-200m². Jeśli oferujesz bogaty zakres usług w atrakcyjnych cenach odpowiedz na to zapytanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Nowy Tomyśl

Najlepsze Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: Naprawa Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-07-29 do 2022-08-06

 • Nowy Tomyśl

Usługi Gazowe Międzychód

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: za...

2022-11-20 do 2022-11-20

 • Nowy Tomyśl

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 101-200m², Międzyrzecz

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne instalacje gazowe to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Międzyrzecz

Instalacje Gazowe w Domu

Zrealizowanie instalacji gazowych w domu dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Szukam firmy do wykonania przyłącza gazu, 51-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Międzyrzecz

Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², Międzyrzecz

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 4 dni temu

 • Międzyrzecz

Najwyższej Klasy Usługi Gazowe

Poszukiwane są najwyższej klasy usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie przyłącza gazu, 51-100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu wykonania instalacji gazowej, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-08-22 do 2022-08-30

 • Szamotuły

Zlecę wykonanie przyłącza gazu, 51-100m², Szamotuły

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Szamotuły

Wybitni Gazownicy

Ten Klient myśli, że świetne instalacje gazowe w domu to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 750m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako gazownik doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Szamotuły
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty