Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Nowym Tomyślu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Nowym Tomyślu

Lemberg Serwis

3 opinie
Instalacje gazowe Nowy Tomyśl

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Lemberg Serwis z Nowego Tomyśla będzie najszybszą drogą. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej

4 opinie
Profix - Rewelacyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej Nowy Tomyśl

Rewelacyjne podłączenie kuchenki gazowej to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe

3 opinie
Ekoserwis Mikołaj Sternal - Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Nowy Tomyśl

Zaufaj specjalistom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij Ekoserwis Mikołaj Sternal. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Usługi Instalacyjne Dawid Roguski

1 opinia
Usługi Instalacyjne Dawid Roguski - Profesjonalne Podłączenie Kuchenki Gazowej Nowy Tomyśl

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy Usługi Instalacyjne Dawid Roguski, której specjalnością jest podłączenie kuchenki gazowej. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidny Gazownik Nowy Tomyśl

8 opinii
QUERCUS.AMKG Maciej Górski - Solidny Gazownik Nowy Tomyśl

Solidny gazownik z wieloletnim doświadczeniem w kwestii solidnych usług gazowych nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Znakomite Instalacje Gazowe Nowy Tomyśl

1 opinia
Poz-Instal - Znakomite Instalacje Gazowe Nowy Tomyśl

Jeżeli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z Poz-Instal są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

INST HYDRO Mateusz Wittmann nip 788 194 92 38

INST HYDRO Mateusz Wittmann nip 788 194 92 38 - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Nowy Tomyśl

Firma INST HYDRO Mateusz Wittmann nip 788 194 92 38 świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Nowy Tomyśl i z sąsiednich miast. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych w Nowym Tomyślu

PG SYSTEM Sp. z o. o. - Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych w Nowym Tomyślu

Po prostu zleć prace dotyczące montażu instalacji gazowych ekspertom z miejscowości Nowy Tomyśl. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Nowego Tomyśla są jednymi z najlepszych. Zachęcamy do kontaktu.

INSTAL-CHUD

INSTAL-CHUD - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Nowy Tomyśl

Szukasz gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych? Właśnie go znalazłeś, INSTAL-CHUD jest firmą, której szukasz. Aby poznać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

hydro-dex

hydro-dex - Solidne Instalacje Gazowe Nowy Tomyśl

Jeszcze szukasz profesjonalistów od instalacji gazowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom hydro-dex. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Nowym Tomyślu (15)

Ekipa do instalacji gazowej, do 50m², Konin

Chcesz znaleźć Zlecającego jako warty zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego wykonania instalacji gazowej z Konina? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Konin

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 50000m², Bolewicko

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 50000m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i okolic. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Bolewicko

Solidne Usługi Gazowe Nowy Tomyśl

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako solidny gazownik skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, 51-100m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-11-20 do 2022-11-20

 • Nowy Tomyśl

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Domu Nowy Tomyśl

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Zleceniodawca Informacje dod...

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Nowy Tomyśl

Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Duszniki

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu solidnego montażu instalacji gazowych wykonaj zlecenie, które brzmi - Zapytanie o wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m² i zostało napisane przez rzetelnego Klienta. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-21 do 2023-01-21

 • Duszniki

Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Gazowej Nowy Tomyśl

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 30m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Grodzisk Wielkopolski

Ekipa do instalacji gazowej, do 50m², Słocin

Zakres zlecenia: Podłączenie kuchni gazowej do gazu ziemnego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozp...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Słocin

Ekipa do wykonania nowej instalacji gazowej, 30m², Grodzisk Wielkopolski

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 30m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: 2023-...

2022-11-26 do 2022-12-04

 • Grodzisk Wielkopolski

Fantastyczne Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac:...

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Grodzisk Wielkopolski

Profesjonalne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: z...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Buk

Zapotrzebowanie na wykonanie nowej instalacji gazowej, 201-500m², Buk

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-12-21 do 2022-12-29

 • Buk

Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: Próba szczelności Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Plewiska

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgod...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Strykowo

Zlecę wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m², Wolsztyn

Będąc w gronie gazowników z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi gazowe na terenie miejscowości Wolsztyn i w okolicy? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Wolsztyn

Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, Projekt instalacji gazowej wewnętrznej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia:...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Wolsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty