Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Ostrowie Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 937 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Ostrowie Wielkopolskim

Wysokiej Klasy Gazownik

7 opinii
Instalacje gazowe Ostrów Wielkopolski

Zacznij działać z Hydro-gaz Krystian Ostrów WLKp jeśli szukasz wysokiej klasy gazowników działających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych

2 opinie
KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek - Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych Ostrów Wielkopolski

Zleć zadanie wyjątkowego montażu instalacji gazowych fachowcom z firmy KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Ostrów Wielkopolski i okolicznych powiatów. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Hydro-Instal Piotr Kapsul

5 opinii
Hydro-Instal Piotr Kapsul - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Ostrów Wielkopolski

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu to skorzystaj z kwalifikacji Hydro-Instal Piotr Kapsul. Ostrów Wielkopolski i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe

2 opinie
Instalacje grzewcze i sanitarne inż. Paweł Wasiela - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Ostrów Wielkopolski

Firma Instalacje grzewcze i sanitarne inż. Paweł Wasiela oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

HYDROREM

1 opinia
HYDROREM - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Ostrów Wielkopolski

HYDROREM świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostrów Wielkopolski oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonałe Przeniesienie Licznika Gazowego Ostrów Wielkopolski

1 opinia
PPHU PAZAW - Doskonałe Przeniesienie Licznika Gazowego Ostrów Wielkopolski

Zatrudnij PPHU PAZAW jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do doskonałego przeniesienia licznika gazowego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Staranna Instalacja Gazowa w Domu w Ostrowie Wielkopolskim

Graw instal - Staranna Instalacja Gazowa w Domu w Ostrowie Wielkopolskim

Chcesz znaleźć rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Graw instal jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego Ostrów Wielkopolski

Bartosz Racz Usługi hydrauliczne i gazowe - Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego Ostrów Wielkopolski

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnego przeniesienia licznika gazowego do realizacji zaplanowanych działań? Firma Bartosz Racz Usługi hydrauliczne i gazowe jest gotowa Ci pomóc. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

Instal-Tech Rafal Krupka

Instal-Tech Rafal Krupka - Rzetelne Usługi Gazownicze Ostrów Wielkopolski

Ten fachowiec działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i świadczy rozmaite usługi gazownicze. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

PHU Instalator s.c.

PHU Instalator s.c. - Wyjątkowe Usługi Gazownicze Ostrów Wielkopolski

Świadczy usługi gazownicze od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Ostrów Wielkopolski, ale także pobliskich powiatów. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Ostrowie Wielkopolskim (19)

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 201-500m², Ostrów Wielkopolski

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako solidny fachowiec wykonujący usługi gazowe i gazownik bez konkurencji w mieście Ostrów Wielkopolski poznaj szczegóły zapytania o treści "Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 201-500m²". Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 3 dni temu

 • Ostrów Wielkopolski

Świetne Instalacje Gazowe w Domu Ostrów Wielkopolski

Ten Klient uważa, że świetne instalacje gazowe w domu to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 201-500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako gazownik poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 4 dni temu

 • Ostrów Wielkopolski

Perfekcyjne Instalacje Gazowe Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 180m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji...

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Ostrów Wielkopolski

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 101-200m², Nowe Skalmierzyce

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instala...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Nowe Skalmierzyce

Zapytanie o instalację gazową, do 50m², Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: Przegląd terma gazowa unical Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: Klient prosi o poradę Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Ostrów Wielkopolski

Montaż Instalacji Gazowych Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 43m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Te...

2023-01-08 do 2023-01-08

 • Ostrów Wielkopolski

Rewelacyjne Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: g...

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Ostrów Wielkopolski

Solidne Usługi Gazownicze Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: przegląd Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 1500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesi...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Ostrów Wielkopolski

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej Ostrów Wielkopolski

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykon...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Ostrów Wielkopolski

Montaż Instalacji Gazowych

Zakres zlecenia: - podłączenie 2 płyt gazowych, - przeciągnięcie rur z pierwszego piętra na parter. Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalac...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Ostrów Wielkopolski

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej

Zdecyduj się na prace dotyczące wysokiej klasy wykonania instalacji gazowej od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Wielkopolskie lub okolicy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-10-27 do 2022-11-04

 • Odolanów

Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza gazu, 51-100m², Nowe Skalmierzyce

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje do...

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Nowe Skalmierzyce

Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia...

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Ostrów Wielkopolski

Porządne Instalacje Gazowe

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od instalacji gazowych. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebne wykonanie montażu pieca gazowego, 101-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedstaw wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Sośnie

Dam zlecenie na instalację gazową, 101-200m², Biskupice Ołoboczne

Poszukiwane są perfekcyjne usługi gazownicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na instalację gazową, 101-200m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny instalacji gazowych w domu, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2022-09-17 do 2022-09-25

 • Biskupice ołoboczne

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych

To zapytanie o treści - Zapytanie o instalację gazową, 110m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i okolic. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Nowe Skalmierzyce

Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 101-200m², Przygodzice

Klient szuka dobrego gazownika i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 101-200m². Jeśli świadczysz szerokie spektrum usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Przygodzice

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji:...

2022-08-11 do 2022-08-19

 • Raszków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty