Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Pile

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 917 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Pile

Perfekcyjne Przeniesienie Licznika Gazowego w Pile

49 opinii
Instalacje gazowe Piła

Powierz zadanie przeniesienia licznika gazowego ekspertom firmy Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie z miejscowości Piła. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Piły są jednymi z najlepszych. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Metalpol

3 opinie
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Metalpol - Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej Piła

Specjalność Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Metalpol to fantastyczne usługi gazowe i wykonanie instalacji gazowej na terenie miejscowości Piła oraz sąsiednich miast. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Zaklad Instalatorski

2 opinie
Zaklad Instalatorski - Świetne Instalacje Gazowe Piła

Myślisz, że świetne instalacje gazowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Zaklad Instalatorski dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Zakład Instalacyjno Budowlany Handlu i Usług

1 opinia
Zakład Instalacyjno Budowlany Handlu i Usług - Najlepsze Instalacje Gazowe Piła

Uważasz, że najlepsze instalacje gazowe to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Zakład Instalacyjno Budowlany Handlu i Usług dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Doskonałe Usługi Gazownicze

6 opinii
Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Doskonałe Usługi Gazownicze Piła

Pil-domPaweł Subotkiewicz świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piły i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Znakomite Usługi Gazownicze Piła

1 opinia
Konsbet FB - Znakomite Usługi Gazownicze Piła

Specjalność Konsbet FB to fantastyczne usługi gazowe i wykonanie instalacji gazowej na terenie miejscowości Piła oraz sąsiednich miast. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Instalacje Gazowe Piła

1 opinia
Wbiedrzcki - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Piła

Gdy poszukujesz perfekcyjnej usługi gazowej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji Twoich wymagań z dziedziny instalacji gazowych. Mają ofertę dla każdego.

Tom-Pil

Tom-Pil - Dobry Gazownik Piła

Szukasz gazownika do realizacji usług z zakresu podłączenia kuchenki gazowej? Nie szukaj dalej, Tom-Pil jest świetnym wyborem. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

PHU Iwanek Danuta Pawlicka-Iwanek

PHU Iwanek Danuta Pawlicka-Iwanek - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Piła

Uwierz fachowcom w dziedzinie instalacji gazowe w domu i zatrudnij PHU Iwanek Danuta Pawlicka-Iwanek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - warto.

Adrian Szumski

Adrian Szumski - Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Gazowej Piła

Sprawdź specjalistów z Adrian Szumski jeśli szukasz właściwych ludzi do rewelacyjnego wykonania instalacji gazowej na terenie Piły lub okolicy. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Pile (16)

Szukam firmy do wykonania przyłącza gazu, 101-200m², Kaczory

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpo...

2022-12-29 do 2022-12-29

 • Kaczory

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych Piła

Wykonaj usługę wyjątkowego montażu instalacji gazowych o treści "Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m²", jako profesjonalista z miejscowości Piła. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Piły jesteś w ścisłej czołówce. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Piła

Usługi Gazownicze Piła

Nawiąż współpracę jako najwyższej klasy gazownik z bogatym doświadczeniem z zakresu najwyższej klasy usług gazowniczych. W Twojej firmie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to zwykła rzecz. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Piła

Potrzebne wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m², Łobżenica

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi gazowej powinien zgłosić się do Twojej firmy i poznać niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Łobżenica

Zapotrzebowanie na instalację gazową, do 50m², Piła

Zakres zlecenia: podłączenie płyty gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: podłączen...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Piła

Wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Piła

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: Dzień dobry ...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Piła

Wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m², Piła

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: chodzi o podłączen...

2022-09-24 do 2022-09-24

 • Piła

Zapytanie o instalację gazową, 1m², Piła

Zakres zlecenia: montaż płyty gaowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 1m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: codzi o podłączenie...

2022-09-24 do 2022-10-02

 • Piła

Dam zlecenie na instalację gazową, 37m², Piła

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Piła

Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Piła

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie instalacji gazowej, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o instalację gazową, do 50m² to świetny wybór. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2022-08-24 do 2022-09-01

 • Piła

Szukam firmy do wykonania przyłącza gazu, 95m², Kaczory

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 95m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: ...

2022-08-23 do 2022-08-31

 • Kaczory

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zlecenie o treści - Ekipa do instalacji gazowej, 94m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i okolic. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-08-24 do 2022-09-01

 • Konstantynowo

Usługi Gazownicze

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wielkopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Szamocin

Wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Chodzież

Zrealizuj zadanie perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej o treści "Wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m²", jako fachowiec z miejscowości Chodzież. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Chodzieży jesteś jednym z najlepszych. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2022-08-26 do 2022-09-03

 • Chodzież

Perfekcyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoc...

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Śmielin

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: serwis, przegląd Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Wągrowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty