Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Świdnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Świdnicy

Świetne Instalacje Gazowe

6 opinii
Instalacje gazowe Świdnica

Potrzebujesz specjalisty od instalacji gazowych? Skorzystaj z kwalifikacji Paweł Trafas. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej w Świdnicy

5 opinii
Full-Instal Usługi ogólnobudowlane Piotr Foltyn - Perfekcyjne Podłączenie Kuchenki Gazowej w Świdnicy

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od podłączenia kuchenki gazowej z miejscowości Świdnica. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

LESŁAW ŁABIAK "As-Pik" Usługi ogólnobudowlane i instalacyjne

5 opinii
LESŁAW ŁABIAK "As-Pik" Usługi ogólnobudowlane i instalacyjne - Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Świdnica

Wciąż szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Zaufaj doświadczeniu LESŁAW ŁABIAK As-Pik Usługi ogólnobudowlane i instalacyjne. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Pk instal spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

5 opinii
Pk instal spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Sumienny Gazownik Świdnica

Ten sumienny gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale gotowym do pracy - Pk instal spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

MAK-TECH

1 opinia
MAK-TECH - Fantastyczne Przeniesienie Licznika Gazowego Świdnica

Zleć usługę przeniesienia licznika gazowego fachowcom firmy MAK-TECH z miejscowości Świdnica. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Świdnicy są jednymi z najlepszych. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Dobry Gazownik Świdnica

3 opinie
ISP Projektowanie, nadzór, przeglądy, udrażnianie instalacji sanitarnych WUKO, inspekcja TV - Dobry Gazownik Świdnica

Próbujesz dotrzeć do rzetelnego wykonawcy realizującego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych na terenie Świdnicy. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonałe Instalacje Gazowe

2 opinie
SPECTEAM JERZY DWORNIK - Doskonałe Instalacje Gazowe Świdnica

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowych to powierz tę kwestię specjalistom z SPECTEAM JERZY DWORNIK. Świdnica i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu

7 opinii
Zakład Robót Instalacyjnych "Wojar" - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Świdnica

Jeszcze szukasz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu? Trafiłeś w dobre miejsce - Zakład Robót Instalacyjnych Wojar jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - skontaktuj się!

Marko-instal

4 opinie
Marko-instal - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Świdnica

Firma Marko-instal świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Świdnica i z sąsiednich miast. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Wykwalifikowany Gazownik Świdnica

3 opinie
Paweł Wągrowski Usługi Remontowo-Budowlane - Wykwalifikowany Gazownik Świdnica

Ten sumienny gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale gotowym do pracy - Paweł Wągrowski Usługi Remontowo-Budowlane to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Świdnicy (17)

Tanie Usługi Gazowe Świdnica

Zlecający, który potrzebuje taniej usługi gazowej musi niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz oferowaną jakość. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 6 dni temu

 • Żarów

Staranne Instalacje Gazowe w Domu Świdnica

Jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji gazowych w domu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Ekipa do instalacji gazowej, do 50m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Dolnośląskiego bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Jaworzyna Śląska

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Świdnica

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na profesjonalny montaż instalacji gazowych w rejonie Świdnicy i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Świdnica

Dam zlecenie na wykonanie nowej instalacji gazowej, 51-100m², Świdnica

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Termin roz...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Świdnica

Usługi Gazownicze Świdnica

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 42m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Termin rozpocz...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Świdnica

Szukam firmy do wykonania przebudowy istniejącej instalacji, do 50m², Świdnica

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Informacje dodatkowe: In...

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Świdnica

Szukam firmy do wykonania przebudowy istniejącej instalacji, 33m², Świdnica

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 33m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: d...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Świdnica

Wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, do 50m², Świdnica

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac...

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Świdnica

Dam zlecenie na instalację gazową, 51-100m², Świdnica

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: Klient prosi o poradę Zlecenie projek...

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Świdnica

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych

Starasz się odnaleźć zlecenia do wykonania jako dobry fachowiec z zakresu perfekcyjnego montażu instalacji gazowych z Świdnicy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-10-31 do 2022-11-08

 • Świdnica

Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Gazowej Świdnica

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgod...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Świdnica

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: awaria kuchenki gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Wałbrzych

Instalacje Gazowe w Domu

Zrealizowanie instalacji gazowych w domu dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Wałbrzych

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, do 50m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Wałbrzych

Wykonanie nowej instalacji gazowej, 35m², Wałbrzych

Jeśli świadczysz fantastyczne usługi gazownicze na terenie Wałbrzycha oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Wałbrzych

Rzetelne Usługi Gazownicze

Zakres zlecenia: naprawa pieca Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: awaria pieca FERROLI...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Wałbrzych

Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: Montaż piekarnika gazowego Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Podł...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Wałbrzych
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty