Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Wałbrzychu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 433 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Wałbrzychu

Paweł Trafas

6 opinii
Instalacje gazowe Wałbrzych

Nadal poszukujesz dobrej firmy od instalacji gazowych? Wykorzystaj kompetencje Paweł Trafas. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

WIG-MONT Marcin Wigura Technika Grzewcza Sanitarna i Gazowa

5 opinii
WIG-MONT Marcin Wigura Technika Grzewcza Sanitarna i Gazowa - Najlepsze Instalacje Gazowe Wałbrzych

WIG-MONT Marcin Wigura Technika Grzewcza Sanitarna i Gazowa świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wałbrzycha i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych

5 opinii
Full-Instal Usługi ogólnobudowlane Piotr Foltyn - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Wałbrzych

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu doskonałego montażu instalacji gazowych do realizacji zaplanowanych działań? Firma Full-Instal Usługi ogólnobudowlane Piotr Foltyn jest Twoim rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dobry Gazownik Wałbrzych

2 opinie
Ochman-Usługi Hydrauliczne - Dobry Gazownik Wałbrzych

Ten gazownik oferuje swoje usługi w miejscowości Wałbrzych i w okolicznych miastach. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Instalacje Gazowe Wałbrzych

3 opinie
P.H.U. Krymar Krystian Orzechowski - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Wałbrzych

Jesteś zdania, że perfekcyjne instalacje gazowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z P.H.U. Krymar Krystian Orzechowski pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Remonty Wykończenia Elektryka Hydraulika

3 opinie
Remonty Wykończenia Elektryka Hydraulika - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Wałbrzych

Firma Remonty Wykończenia Elektryka Hydraulika oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Wałbrzycha oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Rzetelne Usługi Gazowe

5 opinii
RADKAR - Rzetelne Usługi Gazowe Wałbrzych

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? RADKAR jest na to najlepszym rozwiązaniem. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Profesjonalne Instalacje Gazowe

3 opinie
FENIKS IGNACY CZAJKOWSKI - Profesjonalne Instalacje Gazowe Wałbrzych

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? FENIKS IGNACY CZAJKOWSKI będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonała Instalacja Gazowa w Domu w Wałbrzychu

2 opinie
Trans-pol - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu w Wałbrzychu

Uważasz, że doskonała instalacja gazowa w domu to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Trans-pol dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Instalatorstwo wodno -kanalizacyjne i co Zygmunt Kluska

1 opinia
Instalatorstwo wodno -kanalizacyjne i co Zygmunt Kluska - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Wałbrzych

Jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu to powierz tę kwestię specjalistom z Instalatorstwo wodno -kanalizacyjne i co Zygmunt Kluska. Wałbrzych - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Wałbrzychu (24)

Wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 43m², Wałbrzych

Zrealizuj zadanie perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej o treści "Wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 43m²", jako fachowiec z miejscowości Wałbrzych. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Wałbrzycha jesteś jednym z najlepszych. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano wczoraj o 17:29

 • Wałbrzych

Znakomite Instalacje Gazowe Wałbrzych

Zakres zlecenia: Montaż piekarnika gazowego Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Podł...

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

 • Wałbrzych

Usługi Gazownicze Wałbrzych

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista od solidnych usług gazowniczych z Wałbrzycha? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Wałbrzych

Dobrzy Gazownicy Wałbrzych

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 35m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Termin rozpocz...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Wałbrzych

Instalacje Gazowe w Domu Wałbrzych

Zakres zlecenia: Zamontowanie dodatkowego grzejnika Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Około...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Wałbrzych

Usługi Gazownicze

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista od perfekcyjnych usług gazowniczych z Wałbrzycha? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-22 do 2023-01-22

 • Wałbrzych

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, do 50m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Wałbrzych

Dobrzy Gazownicy

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-19...

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Wałbrzych

Świetne Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Wałbrzych

Ekipa do instalacji gazowej, do 50m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: Podłączenie płyty gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzg...

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Wałbrzych

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Wałbrzych

Jeśli bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od montażu instalacji gazowych to zrealizuj zlecenie - Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m². Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: ta...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Wałbrzych

Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Wałbrzych

Dobrzy Gazownicy

Klient napisał "Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na zlecenie dobrego gazownika z zakresu montażu instalacji gazowych. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest słuszną decyzją. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na instalację gazową, do 50m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: przegląd Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczę...

2022-09-07 do 2022-09-15

 • Wałbrzych

Doświadczeni Gazownicy

Zakres zlecenia: Montaz kuchenka gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

2022-09-01 do 2022-09-09

 • Wałbrzych

Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: Podłączenie nowe kuchenki gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 8m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: ...

2022-08-31 do 2022-09-08

 • Szczawno-Zdrój

Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 35m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: w...

2022-08-28 do 2022-09-05

 • Wałbrzych
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty