Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 447 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników we Wrocławiu

Perfekt Jarosław Zieliński

33 opinie
Instalacje gazowe Wrocław

Jeżeli potrzebujesz doskonałego podłączenia kuchenki gazowej w rejonie Wrocławia i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj doświadczenie Perfekt Jarosław Zieliński. Skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu

20 opinii
UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. - Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

Jeszcze szukasz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom UNIMOT PALIWA SP. Z O.O.. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowe Podłączenie Kuchenki Gazowej Wrocław

19 opinii
AQUAGAZ Technika Grzewcza i Sanitarna - Wyjątkowe Podłączenie Kuchenki Gazowej Wrocław

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz doświadczonych ludzi do wyjątkowego podłączenia kuchenki gazowej na terenie Wrocławia lub okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Gravel

16 opinii
Gravel - Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Gazowej Wrocław

Powierz zadanie rewelacyjnego wykonania instalacji gazowej specjalistom z firmy Gravel. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i okolicznych miast. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Martech

8 opinii
Martech - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Wrocław

Firma Martech świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wrocław i z sąsiednich miast. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Solidny Montaż Instalacji Gazowych we Wrocławiu

8 opinii
INSTALMONT Sp. z o.o. - Solidny Montaż Instalacji Gazowych we Wrocławiu

Bez oporów zleć usługę solidnego montażu instalacji gazowych specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i przyległych miast. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Wybitny Gazownik Wrocław

7 opinii
Hydro-gaz Krystian Ostrów WLKp - Wybitny Gazownik Wrocław

Wybitny gazownik z właściwym doświadczeniem w kwestii pierwszorzędnych usług gazowych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Progaz

6 opinii
Progaz - Najlepsze Instalacje Gazowe Wrocław

Z chwilą, gdy będziesz szukać najlepszej usługi gazowniczej w dobrej cenie to firma Progaz jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu instalacji gazowych. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę.

Biuro Projektów i Nadzorów Aqua Projekt Anita Olejnik

5 opinii
Biuro Projektów i Nadzorów Aqua Projekt Anita Olejnik - Tanie Usługi Gazownicze Wrocław

Zleć usługę wyjątkowego podłączenia kuchenki gazowej ekspertom z firmy Biuro Projektów i Nadzorów Aqua Projekt Anita Olejnik. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wrocławia i przyległych powiatów. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Pierwszorzędne Usługi Gazownicze

1 opinia
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "KLODI" Łukasz Klosa - Pierwszorzędne Usługi Gazownicze Wrocław

Klient, który potrzebuje usługi gazowniczej powinien już dziś zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe we Wrocławiu (106)

Dam zlecenie na instalację gazową, 51-100m², Zacharzyce

Szukane są najlepsze usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na instalację gazową, 51-100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z zakresu instalacji gazowych, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

 • Zacharzyce

Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Wrocław

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wyko...

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zlecę wykonanie przyłącza gazu, 201-500m², Wrocław

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania instalacji gazowej, które brzmi - Zlecę wykonanie przyłącza gazu, 201-500m². Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Instalacje Gazowe Wrocław

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia obiektu: 60m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Wrocław

Ekipa do instalacji gazowej, 51-100m², Wrocław

Zakres zlecenia: Montaż rury odprowadzającej spaliny Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie In...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Wrocław

Pierwszorzędny Montaż Instalacji Gazowych Wrocław

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Wrocław

Rewelacyjne Usługi Gazowe Wrocław

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 5m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodat...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Wrocław

Najlepsze Usługi Gazowe

Jako wybitny specjalista z branży najlepszych usług gazowych, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Wrocław i pobliskich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m²". Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Wrocław

Fantastyczne Usługi Gazownicze Wrocław

Oferując usługi gazownicze od lat, przede wszystkim na obszarze Wrocławia, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Wrocław

Dam zlecenie na wykonanie nowej instalacji gazowej, 6000m², Wrocław

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista od znakomitych usług gazowych z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Wrocław

Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Wrocław

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: za 3 mies...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Wrocław

Zapytanie o instalację gazową, do 50m², Wrocław

Poszukujesz zlecenia jako ekspert od doskonałego wykonania instalacji gazowej w miejscowości Wrocław lub w rejonie powiatu? Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Wrocław

Wyjątkowe Usługi Gazowe

To zlecenie o treści - Ekipa do instalacji gazowej, 5m² jest skierowane do fachowca, który oferuje wyjątkowe usługi gazowe uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Wrocław

Zapytanie o instalację gazową, 201-500m², Wrocław

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instala...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Wrocław

Dam zlecenie na wykonanie montażu pieca gazowego, 110m², Wrocław

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia obiektu: 110m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: Wymiana ...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Wrocław

Montaż Instalacji Gazowych

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzg...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Wrocław

Dobre Usługi Gazowe

Zakres zlecenia: naprawa nieszczelności kolanka od płyty gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpocz...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Wrocław

Dam zlecenie na instalację gazową, 8m², Wrocław

Usługi gazowe nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Dam zlecenie na instalację gazową, 8m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty