Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Chorzowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Chorzowie

Najlepsze Usługi Gazowe

34 opinie
Instalacje gazowe Chorzów

Wybitni pracownicy Instalgaz Małgorzata Cebula spełnią Państwa wymagania w temacie usług gazowych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Aqua-Men

22 opinie
Aqua-Men - Pierwszorzędne Usługi Gazowe Chorzów

Świadczy usługi gazowe od kilku lat, szczególnie na obszarze Chorzowa, ale także pobliskich miast. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych

17 opinii
HYDROINSTAL JAN GATLIK - Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych Chorzów

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do montażu instalacji gazowych mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Chorzów

11 opinii
"Wisanit" Instalacje Sanitarne inż. Witold T. - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Chorzów

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Wisanit Instalacje Sanitarne inż. Witold T. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Porządne Instalacje Gazowe w Chorzowie

14 opinii
instal mur - Porządne Instalacje Gazowe w Chorzowie

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? instal mur z Chorzowa będzie najszybszą drogą. Już teraz zadzwoń do nich.

Solidne Usługi Gazownicze Chorzów

5 opinii
HYDRO HOUSE Sp. z o.o. - Solidne Usługi Gazownicze Chorzów

Świadczy usługi gazownicze od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Chorzowa, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Najwyższej Klasy Gazownik

2 opinie
Jacek - Najwyższej Klasy Gazownik Chorzów

Ten gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Jacek to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

STAN-REM Jerzy Stangel

6 opinii
STAN-REM Jerzy Stangel - Dobry Gazownik Chorzów

Ten gazownik oferuje swoje doświadczenie w miejscowości Chorzów i w pobliskich powiatach. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

MS Instal Magdalena Szymanek

1 opinia
MS Instal Magdalena Szymanek - Perfekcyjne Usługi Gazownicze Chorzów

Dzięki precyzji wykonania usługi gazowniczej MS Instal Magdalena Szymanek wybija się w branży. Renomę budują opinie spełnionych Klientów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Świetne Instalacje Gazowe

1 opinia
Zakład gazowo-kominiarski -EM-GAZ -Sebastian Kowalski - Świetne Instalacje Gazowe Chorzów

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład gazowo-kominiarski -EM-GAZ -Sebastian Kowalski będzie najszybszą drogą. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Chorzowie (16)

Szukam firmy, montaż pieca w bud. wielorodzinnym, Chorzów

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego montażu instalacji gazowych o treści "Szukam firmy, montaż pieca w bud. wielorodzinnym", jako profesjonalista z miejscowości Chorzów. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Chorzowa jesteś jednym z najlepszych. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Chorzów

Zlecę wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, 201-300m², Chorzów

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji:...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Chorzów

Rewelacyjne Usługi Gazowe Chorzów

Usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej". Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Chorzów

Pierwszorzędny Montaż Instalacji Gazowych Chorzów

Próbujesz znaleźć Klienta jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Chorzów

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Świętochłowice

Wykonanie instalacji gazowej to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Złóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Świętochłowice

Wyjątkowe Usługi Gazownicze Chorzów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od instalacji miejskiej do granic działki Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: szukam firmy, która może wykonać rob...

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Siemianowice Śląskie

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej Chorzów

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o prace związane z instalacją gazową, Siemianowice Śląskie

Jeśli doskonałe usługi gazownicze to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zapytanie o prace związane z instalacją gazową". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Siemianowice Śląskie

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Domu Chorzów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Siemianowice Śląskie

Profesjonalne Instalacje Gazowe

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 201-300m², Siemianowice Śląskie

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Powód zlecenia: nieużywanie instalacji przez okres dłuższy niż 6 miesięcy Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzys...

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Siemianowice Śląskie

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Siemianowice Śląskie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych

Zakres zlecenia: Wymiana 4 dysz i kontrola szczelności Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Siemianowice Śląskie

Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym, Siemianowice Śląskie

Klient poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym. To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-15 do 2023-09-23
dodano 6 dni temu

 • Siemianowice Śląskie

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie instalacji gazowej w rejonie Siemianowic Śląskich i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano wczoraj o 15:57

 • Siemianowice Śląskie

Zlecę montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Siemianowice Śląskie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty