Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Górze

Usługi Hydrauliczne Paweł Miszczyński

3 opinie
Instalacje gazowe Góra

Jeżeli wciąż poszukujesz dobrej firmy od instalacji gazowych to zaufaj doświadczeniu Usługi Hydrauliczne Paweł Miszczyński. Góra i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Staranne Usługi Gazownicze Góra

11 opinii
WNT Łukasz Wołowski - Staranne Usługi Gazownicze Góra

Firma WNT Łukasz Wołowski świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Góry oraz przyległych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobre Usługi Gazownicze

MOTO-LUK - Dobre Usługi Gazownicze Góra

Starasz się odnaleźć wartego uwagi profesjonalistę od dobrych usług gazowniczych z Góry, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma MOTO-LUK jest gotowa Ci pomóc. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aqua instal

Aqua instal - Najwyższej Klasy Usługi Gazowe Góra

Pragniesz znaleźć dobrego specjalistę od najwyższej klasy usług gazowych z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Aqua instal jest gotowa Ci pomóc. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Znakomite Usługi Gazownicze w Górze

Eco Instal - Znakomite Usługi Gazownicze w Górze

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Góra, ale także okolicznych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

P.U. STUPAK

P.U. STUPAK - Znakomite Instalacje Gazowe Góra

Wciąż szukasz dobrej firmy od instalacji gazowych? Skorzystaj z doświadczenia P.U. STUPAK. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

M.K Bouw

M.K Bouw - Znakomite Usługi Gazowe Góra

Ich specjalność to znakomite usługi gazowe na terenie Góry oraz okolicznych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Góra

Sanitar - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Góra

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Sanitar perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

SOLAR - eko - INSTAL

SOLAR - eko - INSTAL - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Góra

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Wykorzystaj kompetencje SOLAR - eko - INSTAL. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

MiniMax Sp. z o.o.

MiniMax Sp. z o.o. - Doskonałe Usługi Gazowe Góra

Szukasz solidnego profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Góra. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Górze (15)

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 36-70m², Wąsosz

Nawiąż współpracę jako najwyższej klasy gazownik z imponującym doświadczeniem z zakresu najwyższej klasy usług gazowych. W Twojej firmie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to codzienność. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Wąsosz

Solidne Instalacje Gazowe w Domu Góra

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od instalacji gazowych w domu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Góra

Profesjonalne Instalacje Gazowe Góra

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Proje...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Góra

Fantastyczne Usługi Gazowe Góra

Klient, który poszukuje fantastycznej usługi gazowej winien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Góra

Doświadczeni Gazownicy Góra

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt inst...

2024-02-15 do 2024-02-15

 • Rydzyna

Najlepsze Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: Problemy z grzejnikami Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Leszno

Dobrzy Gazownicy

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Leszno

Dobrzy Gazownicy

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Leszno

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu typu bliźniak, Leszno

Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Chciałbym przesunąć jedną rurę...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Leszno

Zapytanie o podłączenie płyty gazowej, Leszno

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-06 do 2024-03-06

 • Leszno

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w bud. wielorodzinnym, do 35m², Leszno

Przekonaj się, że Klienci zlecający montaż instalacji gazowych są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od montażu instalacji gazowych. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Leszno

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 101-150m², Leszno

Wykonaj usługę wyjątkowego montażu instalacji gazowych o treści "Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 101-150m²", jako ekspert z miejscowości Leszno. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Leszna jesteś jednym z najlepszych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Leszno

Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Leszno

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt insta...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Leszno

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m, Leszno

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m". Zrealizuj usługę perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Leszna i pobliskich miast. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Leszno

Nieprzeciętni Gazownicy

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty