Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Kaliszu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Kaliszu

PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz

11 opinii
Instalacje gazowe Kalisz

Nadal poszukujesz specjalisty od instalacji gazowe w domu? Powierz tę kwestię specjalistom z PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak

6 opinii
Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak - Wyjątkowy Gazownik Kalisz

Gdy poszukujesz starannej usługi gazowniczej w dobrej cenie to Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak są dla Ciebie idealni. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z zakresu instalacji gazowe w domu. Mają ofertę dla każdego.

Firma Handlowo-Usługowa Mateusz Płonka

1 opinia
Firma Handlowo-Usługowa Mateusz Płonka - Profesjonalny Gazownik Kalisz

Szukasz godnego uwagi specjalisty świadczącego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Kalisza. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

A.G. Eko Instalacje

7 opinii
A.G. Eko Instalacje - Tanie Usługi Gazownicze Kalisz

Tanie usługi gazownicze w najlepszym wydaniu to dla firmy A.G. Eko Instalacje pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek

2 opinie
KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek - Wybitny Gazownik Kalisz

Poszukujesz godnego uwagi wykonawcy świadczącego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi w mieście Kalisz. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Dobry Gazownik w Kaliszu

3 opinie
Zakład Budownictwa Sanitarno Gazowego Tech-Gaz - Dobry Gazownik w Kaliszu

Potrzebujesz gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest firmą, której szukasz. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Hydraulik Kalisz

1 opinia
Hydraulik Kalisz - Pierwszorzędne Usługi Gazownicze Kalisz

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Hydraulik Kalisz będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Tech Mix - Instalacje

1 opinia
Tech Mix - Instalacje - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Kalisz

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji gazowe w domu i zatrudnij Tech Mix - Instalacje. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Zakład Budownictwa Sanitarno Gazowego Tech-Gaz Kamil Hofman

3 opinie
Zakład Budownictwa Sanitarno Gazowego Tech-Gaz Kamil Hofman - Profesjonalne Usługi Gazownicze Kalisz

Ta firma świadczy profesjonalne usługi gazownicze na terenie miejscowości Kalisz oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Doskonały Gazownik Kalisz

1 opinia
FPHU Instal-luk Łukasz Kufel - Doskonały Gazownik Kalisz

Wypatrujesz rzetelnego wykonawcy świadczącego usługi gazownicze? Ten gazownik jest liderem w mieście Kalisz. Skontaktuj się i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Kaliszu (18)

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Domu Kalisz

Zrealizowanie instalacji gazowych w domu dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o prace związane z instalacją gazową. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Kalisz

Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej, Kalisz

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kalisz

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Kalisz

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Kalisz

Fachowe Usługi Gazownicze Kalisz

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Kalisz

Perfekcyjne Instalacje Gazowe Kalisz

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: usuwanie nieszczelności, wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Kalisz

Świetne Instalacje Gazowe

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: usuwanie nieszczelności, wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Bardzo pilne Termin skorzys...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Kalisz

Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Kalisz

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Kalisz

Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Kalisz

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Pilne bardzo Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Kalisz

Montaż Instalacji Gazowych Kalisz

Przyjmij zlecenie pierwszorzędnego montażu instalacji gazowych o treści "Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym", jako profesjonalista z miejscowości Kalisz. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Kalisza nie masz sobie równych. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Kalisz

Dobre Usługi Gazownicze

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi gazowniczej winien już teraz zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Kalisz

Świetne Instalacje Gazowe

Ten Klient jest zdania, że świetne instalacje gazowe to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na instalację gazową, 32m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Kalisz

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Jarocin

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Jarocin

Gazownicy Kalisz

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącz...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 dni temu

 • Jarocin

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o podłączenie płyty gazowej". Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Jarocin

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 51-100m², Pleszew

Oferując usługi gazownicze od wielu lat, szczególnie na obszarze Pleszewa, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Pleszew

Zlecę montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Pleszew

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Pleszew

Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego, Pleszew

Nie możesz znaleźć pasującego do Ciebie zapytania? Jako sprawdzony profesjonalista oferujący usługi gazowe i gazownik bez konkurencji na terenie Pleszewa poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego". Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Pleszew

Gazownicy

Ten Klient jest zdania, że solidne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Chocz
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty