Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Kłodzku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Kłodzku

MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO

48 opinii
Instalacje gazowe Kłodzko

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu? Wykorzystaj kompetencje MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Klimat Inżynieria Cieplna

3 opinie
Klimat Inżynieria Cieplna - Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Kłodzko

Uniknij problemów i powierz twoje zadanie specjalistom od montażu instalacji gazowych z miejscowości Kłodzko. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

TS-INSTAL

1 opinia
TS-INSTAL - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Kłodzko

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z doświadczenia TS-INSTAL. Zapraszamy do kontaktu.

Martech

9 opinii
Martech - Dobre Usługi Gazownicze Kłodzko

Ten, kto planuje zakup usługi gazowniczej powinien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Tanie Usługi Gazowe w Kłodzku

1 opinia
Ares Daniel Łopatyński - Tanie Usługi Gazowe w Kłodzku

Ares Daniel Łopatyński to eksperci z branży tanich usług gazowych i montażu instalacji gazowych, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Kłodzko i przyległych powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

MR.H2O Jarosław Bartkowski

4 opinie
MR.H2O Jarosław Bartkowski - Znakomite Usługi Gazowe Kłodzko

Próbujesz dotrzeć do rzetelnego wykonawcy wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Kłodzko. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zakład Usługowo-Handlowy Instalatorstwo-Płytkarstwo Export-Import Benecki Antoni

5 opinii
Zakład Usługowo-Handlowy Instalatorstwo-Płytkarstwo Export-Import Benecki Antoni - Dobry Gazownik Kłodzko

Nie możesz znaleźć rzetelnego fachowca realizującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi w mieście Kłodzko. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Hydro-Instal Michał Konopacki

1 opinia
Hydro-Instal Michał Konopacki - Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Kłodzko

Przygotowanie instalacji gazowe w domu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Hydro-Instal Michał Konopacki ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Staranna Instalacja Gazowa w Domu Kłodzko

10 opinii
Hi-Tech Nowoczesne Instalacje - Staranna Instalacja Gazowa w Domu Kłodzko

Zrealizowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Hi-Tech Nowoczesne Instalacje ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Tanie Usługi Gazownicze Kłodzko

4 opinie
"22Stopnie" - Tanie Usługi Gazownicze Kłodzko

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z 22Stopnie perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Kłodzku (23)

Potrzebuję ekipy, montaż pieca w mieszkaniu, Międzylesie

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 3 dni temu

 • Międzylesie

Zlecę montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 71-100m², Międzylesie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kl...

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 3 dni temu

 • Międzylesie

Zlecę prace związane z instalacją gazową, Nowa Ruda

Zakres zlecenia: okresowy przegląd instalacji gazowej budynku użyteczności publicznej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Nowa Ruda

Tanie Usługi Gazowe Kłodzko

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Powód zlecenia: Potrzebuje tego do podpisania umowy na gaz Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: n...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Kłodzko

Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, do 35m², Kłodzko

Wykonanie instalacji gazowych w domu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, do 35m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Kłodzko

Rewelacyjne Instalacje Gazowe Kłodzko

Ten Zlecający poszukuje specjalisty od instalacji gazowych. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Lądek-Zdrój

Instalacje Gazowe

Zakres zlecenia: czyszczenie kuchenki gazowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Kłodzko

Instalacje Gazowe

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę podłączenie kuchenki gazowej", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Kłodzko

Instalacje Gazowe w Domu Kłodzko

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: butla gazowa Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Kłodzko

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Jugów

Ten Klient nadal potrzebuje dobrej firmy od instalacji gazowych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Jugów

Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m, Duszniki-Zdrój

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 21-30m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: założeie zbiorika na gaz Termin skorzystania ...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Duszniki-Zdrój

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w bud. wielorodzinnym, Bystrzyca Kłodzka

Złóż ofertę jako gazownik z wyjątkową wiedzą z zakresu dobrych usług gazowniczych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Bystrzyca Kłodzka

Solidny Montaż Instalacji Gazowych Kłodzko

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Kłodzko

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Ołdrzychowice Kłodzkie

Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Gazowej Kłodzko

Zrealizuj zadanie wyjątkowego wykonania instalacji gazowej o treści "Zlecę wymianę instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 201-300m²", jako profesjonalista z miejscowości Dolnośląskie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Dolnośląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Międzylesie

Kompetentni Gazownicy

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-12-07 do 2023-12-15

 • Kłodzko

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zlecenie o treści - Potrzebuję ekipy, montaż pieca w mieszkaniu jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Kłodzka i okolic. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Kłodzko

Znakomite Instalacje Gazowe

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w lokalu usługowym, 201-300m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Kłodzko
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty