Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Koninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Koninie

Porządne Instalacje Gazowe Konin

4 opinie
Instalacje gazowe Konin

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Malmar sp. z .o.o z Konina będzie najszybszą drogą. Już teraz zadzwoń do nich.

KLAJS Kacper Smolarek

1 opinia
KLAJS Kacper Smolarek - Świetne Usługi Gazowe Konin

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi gazowej w dobrej cenie to firma KLAJS Kacper Smolarek jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu montażu instalacji gazowych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi hydrauliczne

1 opinia
Usługi hydrauliczne - Dobry Gazownik Konin

Nawiąż kontakt z Usługi hydrauliczne jeśli szukasz dobrych gazowników oferujących swoje usługi na terenie Konina i w okolicy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Konin

4 opinie
SolarisGroup.pl - Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Konin

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty firmy SolarisGroup.pl, której specjalnością jest montaż instalacji gazowych. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Rzetelne Usługi Gazownicze w Koninie

3 opinie
Elmat Maciej Światkowski - Rzetelne Usługi Gazownicze w Koninie

Starasz się odnaleźć sprawdzonego fachowca od rzetelnych usług gazowniczych z Konina, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Elmat Maciej Światkowski jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

"Karlos" Systemy Grzewcze i Sanitarne

31 opinii
"Karlos" Systemy Grzewcze i Sanitarne - Porządna Instalacja Gazowa w Domu Konin

Jeżeli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu to wykorzystaj kompetencje Karlos Systemy Grzewcze i Sanitarne. Konin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Ekoinstal A.Grabarczyk i Współnicy Spółka Jawna

5 opinii
Ekoinstal A.Grabarczyk i Współnicy Spółka Jawna - Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Konin

Jeśli potrzebujesz ekspertów od instalacji gazowych to zaufaj doświadczeniu Ekoinstal A.Grabarczyk i Współnicy Spółka Jawna. Konin - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Tanie Usługi Gazowe

3 opinie
WOOLEX Sp. z o.o. - Tanie Usługi Gazowe Konin

Przez zapewnianie taniej usługi gazowej WOOLEX Sp. z o.o. wybija się w branży. Renomę budują oceny szczęśliwych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Usługi hydrauliczne

Usługi hydrauliczne - Fantastyczne Usługi Gazownicze Konin

Ten gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze przygotowanym do pracy - Usługi hydrauliczne to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Paweł Janicki

Paweł Janicki - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Konin

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z doświadczenia Paweł Janicki. Zapraszamy do kontaktu.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Koninie (20)

Szukam firmy do wykonanie przyłącza gazowego, Konin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-01 do 2024-05-09

 • Konin

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Konin

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Konin

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Konin

Klient szuka wybitnego gazownika dla siebie i pisze - Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu. Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zaproponuj termin od razu!

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Konin

Świetni Gazownicy Konin

Klient szuka świetnego gazownika i wysłał zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m. Jeśli oferujesz bogaty zakres usług w atrakcyjnych cenach odpowiedz na to zapytanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Konin

Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Konin

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: instalacja pieca i bojlera Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Konin

Znakomite Instalacje Gazowe Konin

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji gazowych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Konin

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Konin

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Konin

Rewelacyjne Usługi Gazownicze Konin

Zapytanie o treści - Zlecę podłączenie płyty gazowej jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Konin i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Konin

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Konin

Zapytanie o treści - Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Konina oraz przyległych powiatów. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Konin

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Konin

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: 2024-03-16...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Konin

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Konin

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Podłączenie kuchenki gazowej Konin. Dzisiaj . Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Konin

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Konin

Jeśli fachowe usługi gazowe w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten składający zapytanie zgłosił "Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Konin

Znakomite Instalacje Gazowe w Domu Konin

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Konin na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-21 do 2024-02-22

 • Konin

Staranne Usługi Gazownicze

Jeśli usługi gazownicze to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 36-70m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Konin

Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej, Konin

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Konin

Gazownicy

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Trzeba zamontować zawor do weza Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Konin

Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym, Konin

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Konin

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Konin

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający montaż instalacji gazowych są dobrej jakości. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od montażu instalacji gazowych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Konin
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty