Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Krakowie

Doskonałe Instalacje Gazowe

32 opinie
Instalacje gazowe Kraków

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Trafiłeś w dobre miejsce - ZAKŁAD USŁUG HYDRAULICZNYCH TOMASZ JANECZEK jest do Twoich usług. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

13 opinii
HydroMan Kompleksowe Instalacje - Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

Od lat pracownicy firmy HydroMan Kompleksowe Instalacje wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi gazowej. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Fantastyczne Usługi Gazownicze

12 opinii
Protom - Fantastyczne Usługi Gazownicze Kraków

Świadczy usługi gazownicze od wielu lat, głównie na obszarze Krakowa, ale także okolicznych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Dobry Gazownik

16 opinii
Zakład Instalacji Sanitarnych - Dobry Gazownik Kraków

Zwróć się do Zakład Instalacji Sanitarnych jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Andrzej Tomporowski

11 opinii
Andrzej Tomporowski - Świetny Gazownik Kraków

Sprawdź firmę Andrzej Tomporowski jeśli szukasz świetnych gazowników działających na terenie Krakowa i w okolicy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Najlepszy Gazownik Kraków

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane Paweł Zelek - Najlepszy Gazownik Kraków

Usługi Ogólnobudowlane Paweł Zelek oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Kraków i z sąsiednich miast. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

3 opinie
F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Kraków

Ten gazownik z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

2 opinie
FUEGO AZUL Leon Szymański - Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

Zwróć się do FUEGO AZUL Leon Szymański jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

KRZYSGas

1 opinia
KRZYSGas - Fantastyczne Usługi Gazowe Kraków

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca od fantastycznych usług gazowych, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma KRZYSGas jest gotowa Ci pomóc. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH

1 opinia
ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH - Dobre Usługi Gazownicze Kraków

Od lat pracownicy firmy ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH realizują usługi z zakresu solidnego montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi gazowniczej. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Krakowie (67)

Świetne Usługi Gazownicze Kraków

Dzięki dbałości o szczegóły usługi gazowniczej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-02-23 do 2024-03-02
dodano wczoraj o 13:06

 • Kraków

Rewelacyjne Instalacje Gazowe Kraków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Usługi Gazowe Kraków

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Kraków

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: w ciągu tygodnia...

2024-02-16 do 2024-02-24
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 1-5m, Kraków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Modernizacja istniejącego przyłącza. Przeniesien...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Kraków

Świetni Gazownicy Kraków

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Wykonanie inst. gazowej wewn., łącznie 450m2", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Kraków

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Kraków

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Kraków

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 2 Przyłącze g...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Kraków

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od fantastycznego wykonania instalacji gazowej w rejonie Krakowa lub w przyległych powiatach? Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Kraków

Dobrzy Gazownicy

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 11-20m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: Poszukuje firmy do przesunięcia/ przebudowy sieci w...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Kraków

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 201-300m², Kraków

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Kraków

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w bud. wielorodzinnym". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji gazowych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Kraków

Staranne Instalacje Gazowe

Wykonanie instalacji gazowych dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na prace związane z instalacją gazową. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Kraków

Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Kraków

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia montażu instalacji gazowych skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Kraków

Solidne Usługi Gazownicze

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: budynek przemysłowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w bud. przemysłowym, Kraków

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania profesjonalista od profesjonalnych usług gazowniczych? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Kraków

Usługi Gazownicze

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Kraków

Zlecę podłączenie płyty gazowej, Kraków

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty