Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 658 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Krakowie

Doskonałe Instalacje Gazowe

28 opinii
Instalacje gazowe Kraków

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Trafiłeś w dobre miejsce - ZAKŁAD USŁUG HYDRAULICZNYCH TOMASZ JANECZEK jest do Twoich usług. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

13 opinii
HydroMan Kompleksowe Instalacje - Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

Od lat pracownicy firmy HydroMan Kompleksowe Instalacje wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi gazowej. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Fantastyczne Usługi Gazownicze

13 opinii
Zakład Instalacji Sanitarnych - Fantastyczne Usługi Gazownicze Kraków

Świadczy usługi gazownicze od wielu lat, głównie na obszarze Krakowa, ale także okolicznych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Dobry Gazownik

7 opinii
Protom - Dobry Gazownik Kraków

Zwróć się do Protom jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Andrzej Tomporowski

11 opinii
Andrzej Tomporowski - Świetny Gazownik Kraków

Sprawdź firmę Andrzej Tomporowski jeśli szukasz świetnych gazowników działających na terenie Krakowa i w okolicy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Najlepszy Gazownik Kraków

3 opinie
Paweł Zelek - Najlepszy Gazownik Kraków

Paweł Zelek oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Kraków i z sąsiednich miast. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

3 opinie
F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Kraków

Ten gazownik z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

2 opinie
FUEGO AZUL - Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

Zwróć się do FUEGO AZUL jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

KRZYSGas

1 opinia
KRZYSGas - Fantastyczne Usługi Gazowe Kraków

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca od fantastycznych usług gazowych, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma KRZYSGas jest gotowa Ci pomóc. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH

1 opinia
ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH - Dobre Usługi Gazownicze Kraków

Od lat pracownicy firmy ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH realizują usługi z zakresu solidnego montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi gazowniczej. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Krakowie (53)

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Kraków

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Domu Kraków

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji, wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Chcę przedłużyć rurę z gazem w kuch...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 5 dni temu

 • Kraków

Wysokiej Klasy Gazownicy Kraków

Rodzaj budynku: budynek przemysłowy Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: Podłączenie pieca dużej mocy. Przyłącze 2...

2023-09-26 do 2023-09-27

 • Kraków

Szukam firmy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Kraków

Zlecający szuka doskonałej współpracy, pisząc - Szukam firmy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Kraków

Profesjonalne Usługi Gazownicze Kraków

Zlecający, który szuka profesjonalnej usługi gazowniczej powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Kraków

Najwyższej Klasy Usługi Gazowe Kraków

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Kraków

Staranne Usługi Gazownicze

Jeśli usługi gazownicze to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Zleceniodawca napisał "Zlecę montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Kraków

Potrzebuję ekipy do przyłącza gazowego w bud. przemysłowym, 1-5m, Kraków

Zrealizowanie instalacji gazowych w domu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebuję ekipy do przyłącza gazowego w bud. przemysłowym, 1-5m. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Kraków

Najwyższej Klasy Usługi Gazowe

Poszukiwane są najwyższej klasy usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu wykonania instalacji gazowej, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Libertów

Zlecę próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m², Kraków

Zrealizuj zadanie doskonałego montażu instalacji gazowych o treści "Zlecę próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m²", jako profesjonalista z miejscowości Kraków. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Krakowa nie masz sobie równych. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Kraków

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Golkowice

Szukane są fantastyczne usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania instalacji gazowej, poznaj szczegóły zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Golkowice

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Kraków

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 3 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-08-31 do 2023-08-31

 • Kraków

Zapytanie o wymianę pieca w domu typu bliźniak, Kraków

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Informacje dodatkowe: Oczekuję porady dot. zakupu nowego pieca gazowego do łazienki, demontażu starego i montażu nowego piecyka w przystępnej...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Kraków

Zlecę prace związane z instalacją gazową, Kraków

Zakres zlecenia: gaz sie ulatnia Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kraków

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Kraków

Ten Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu. To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu.

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Kraków

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Kraków

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Informacje dodatkowe: Zlecenie dotyczy demontażu starego i montażu nowego pieca w mieszkaniu. Poprzedni miał moc 24 kW - 2 funkcyjny. Po konsultacji piec mogę kupić. Termin...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Kraków

Doskonałe Instalacje Gazowe w Domu

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: butla gazowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt inst...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Kraków

Porządne Instalacje Gazowe w Domu

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: 2023-08-21...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty