Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Krakowie

Doskonałe Instalacje Gazowe

28 opinii
Instalacje gazowe Kraków

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Trafiłeś w dobre miejsce - ZAKŁAD USŁUG HYDRAULICZNYCH TOMASZ JANECZEK jest do Twoich usług. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

13 opinii
HydroMan Kompleksowe Instalacje - Rewelacyjne Usługi Gazowe w Krakowie

Od lat pracownicy firmy HydroMan Kompleksowe Instalacje wykonują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi gazowej. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Fantastyczne Usługi Gazownicze

12 opinii
Zakład Instalacji Sanitarnych - Fantastyczne Usługi Gazownicze Kraków

Świadczy usługi gazownicze od wielu lat, głównie na obszarze Krakowa, ale także okolicznych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Dobry Gazownik

9 opinii
Andrzej Tomporowski - Dobry Gazownik Kraków

Zwróć się do Andrzej Tomporowski jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Protom

6 opinii
Protom - Świetny Gazownik Kraków

Sprawdź firmę Protom jeśli szukasz świetnych gazowników działających na terenie Krakowa i w okolicy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Najlepszy Gazownik Kraków

3 opinie
Paweł Zelek - Najlepszy Gazownik Kraków

Paweł Zelek oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Kraków i z sąsiednich miast. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

3 opinie
F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Kraków

Ten gazownik z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - F.H.U. RAFEX RAFAŁ NIEMIEC to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

2 opinie
FUEGO AZUL - Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Kraków

Zwróć się do FUEGO AZUL jeśli szukasz dobrych gazowników działających na terenie Krakowa i w sąsiednich miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

KRZYSGas

1 opinia
KRZYSGas - Fantastyczne Usługi Gazowe Kraków

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca od fantastycznych usług gazowych, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma KRZYSGas jest gotowa Ci pomóc. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH

1 opinia
ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH - Dobre Usługi Gazownicze Kraków

Od lat pracownicy firmy ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH realizują usługi z zakresu solidnego montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi gazowniczej. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Krakowie (15)

Szukam firmy, wymianę pieca w bud. wielorodzinnym, Kraków

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Termin skorzystania z oferty: 2023-06-05...

2023-06-05 do 2023-06-13
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Solidne Usługi Gazowe Kraków

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Potrzebuję ten kurek od gazu żeby był niżej pod okapem, bo t...

2023-06-02 do 2023-06-10
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Szukam firmy do wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, Kraków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 21-30m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Kraków

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej Kraków

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wymianę instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 201-300m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia gazownika do realizacji usług z zakresu wykonania instalacji gazowej. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej oferty to dobry pomysł. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Kraków

Zlecę podłączenie płyty gazowej, Kraków

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Podłączenie płyty gazowej i wymiana zaworu przed płytą Termin skorzystania z oferty: w ciągu tygodnia...

2023-05-22 do 2023-05-25

 • Kraków

Rzetelne Usługi Gazowe

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Kraków i oferujący wszechstronne usługi gazowe zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na instalację gazową, 51-100m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Kraków

Zlecę wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m², Kraków

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę wykonanie przebudowy istniejącej instalacji, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Kraków

Wyjątkowe Usługi Gazownicze Kraków

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 48m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Montaż pi...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Kraków

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu Kraków

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgodni...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Kraków

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Wieliczka

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Wieliczka z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Wieliczka

Rzetelne Usługi Gazownicze

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzg...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Lednica górna

Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym, Skawina

Ten Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym". Przyjmij zadanie najwyższej klasy montażu instalacji gazowych jako ekspert w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Małopolskiego i przyległych miast. Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano wczoraj o 14:22

 • Skawina

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Kraków

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne instalacje gazowe to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-29 do 2023-05-30

 • Skawina

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zrealizuj usługę fantastycznego wykonania instalacji gazowej o treści "Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m²", jako profesjonalista z miejscowości Małopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano wczoraj o 10:21

 • Szczepanowice

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m, Słomniki

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 21-30m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-04 do 2023-06-12
dodano 4 dni temu

 • Słomniki
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty