Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Lesznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Lesznie

Solidny Montaż Instalacji Gazowych

8 opinii
Instalacje gazowe Leszno

Bez oporów zleć zadanie solidnego montażu instalacji gazowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Leszna i pobliskich miast. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

MICHAŁ K.MMBUD

14 opinii
MICHAŁ K.MMBUD - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Leszno

Bez oporów zleć zadanie solidnego montażu instalacji gazowych ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Leszna i pobliskich miast. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

WΛSYL

4 opinie
WΛSYL - Rewelacyjne Usługi Gazowe Leszno

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Leszna. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze Leszno

2 opinie
FORSTAR Krystian Jankowiak - Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze Leszno

Są obecni w branży usług gazowniczych od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Leszno, ale także pobliskich powiatów. Ustal pasujący termin od razu!

Fantastyczne Usługi Gazownicze Leszno

10 opinii
NOBILIT sp. z o.o. - Fantastyczne Usługi Gazownicze Leszno

Firma NOBILIT sp. z o.o. oferuje fantastyczne usługi gazownicze dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Leszna i okolic. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tanie Usługi Gazowe

4 opinie
hydraulikleszno24 - Tanie Usługi Gazowe Leszno

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi gazowej hydraulikleszno24 wyróżnia się w swoim rejonie. Renomę tworzą rekomendacje szczęśliwych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Hubert Stępniak

3 opinie
Hubert Stępniak - Wyjątkowy Gazownik Leszno

Od wielu lat pracownicy Hubert Stępniak świadczą usługi z zakresu wysokiej klasy montażu instalacji gazowych, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi gazowej. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

FAST-INSTAL DAWID MACHAJEWSKI

1 opinia
FAST-INSTAL DAWID MACHAJEWSKI - Fantastyczne Usługi Gazowe Leszno

Przez zapewnianie taniej usługi gazowej FAST-INSTAL DAWID MACHAJEWSKI wybija się w branży. Renomę budują oceny szczęśliwych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Sumienny Gazownik

3 opinie
TOMINSTAL - Sumienny Gazownik Leszno

Usługi gazownicze na najwyższym poziomie to dla firmy TOMINSTAL pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomite Instalacje Gazowe w Lesznie

11 opinii
PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz - Znakomite Instalacje Gazowe w Lesznie

Firma PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Leszno i z sąsiednich miast. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Lesznie (17)

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Leszno

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 2 dni temu

 • Leszno

Solidne Usługi Gazownicze Leszno

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 6 dni temu

 • Leszno

Świetne Instalacje Gazowe w Domu Leszno

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie instalacji gazowych w domu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-07 do 2024-04-08

 • Leszno

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 6-10m, Leszno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Leszno

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Leszno

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Demontaż starej płyty AMICA i podłączenie nowej płyty BEKO Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Leszno

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Leszno

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o montaż pieca w mieszkaniu. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Złóż ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Leszno

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej Leszno

Zleceniodawca napisał "Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia gazownika do realizacji usług z zakresu wykonania instalacji gazowej. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej oferty to dobry pomysł. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Leszno

Usługi Gazowe Leszno

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłąc...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Leszno

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w bud. wielorodzinnym, do 35m², Leszno

Będąc w gronie gazowników z tak dużym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Leszno i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Leszno

Najlepsze Usługi Gazownicze

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowniczej Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Leszno

Perfekcyjne Usługi Gazownicze

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-06 do 2024-03-06

 • Leszno

Gazownicy

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Powód zlecenia: nieużywanie instalacji przez okres dłuższy niż 6 miesięcy Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje doda...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Leszno

Usługi Gazownicze

Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Chciałbym przesunąć jedną rurę...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Leszno

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Leszno

Jeśli usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania instalacji gazowej. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Leszno

Rewelacyjne Usługi Gazownicze

Zapytanie o treści - Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Leszno i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-12-14 do 2023-12-22

 • Leszno

Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową, Leszno

Zakres zlecenia: Problemy z grzejnikami Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Leszno

Świetne Usługi Gazowe

Jako specjalista działający na terenie Leszna i świadczący wszechstronne usługi gazowe zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zapytanie o podłączenie płyty gazowej". Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty