Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 727 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Łodzi

Pierwszorzędne Usługi Gazownicze Łódź

99 opinii
Instalacje gazowe Łódź

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilku lat, głównie na obszarze Łodzi, ale także okolicznych powiatów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Centrumgaz Sp. z o.o.

19 opinii
Centrumgaz Sp. z o.o. - Wykwalifikowany Gazownik Łódź

Poszukujesz wykonawcy oferującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Łódź. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Bogart

10 opinii
Bogart - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Łódź

Myślisz, że doskonałej jakości instalacje gazowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z Bogart posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu w Łodzi

6 opinii
Aqua-Therm Andrzej Darowski - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu w Łodzi

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Aqua-Therm Andrzej Darowski. Łódź i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

4 opinie
PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

Poszukujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu? Zaufaj doświadczeniu PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE. Ustal pasujący termin od razu!

Znakomite Usługi Gazownicze

7 opinii
Przem-Ol Aleksandra Ostrowska - Znakomite Usługi Gazownicze Łódź

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Łódź, ale także okolicznych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski - Fantastyczny Gazownik Łódź

Zwróć się do Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski jeśli szukasz fantastycznych gazowników działających w miejscowości Łódź oraz w okolicy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Rewelacyjne Usługi Gazowe

2 opinie
Therm-System - Rewelacyjne Usługi Gazowe Łódź

Wypatrujesz godnego uwagi wykonawcy oferującego usługi gazowe? Ci gazownicy nie mają sobie równych w Łodzi. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

F.U MAJ-MAR

1 opinia
F.U MAJ-MAR - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

W przypadku, gdy potrzebujesz perfekcyjnej usługi gazowej w dobrej cenie to firma F.U MAJ-MAR jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny instalacji gazowe w domu. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Usługi Gazowe Łódź

1 opinia
Patryk Tarnowski - Najlepsze Usługi Gazowe Łódź

Wybitni pracownicy Patryk Tarnowski spełnią Państwa wymagania w temacie usług gazowych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Łodzi (69)

Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 1-5m, Łódź

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Gazownicy Łódź

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: usuwanie nieszczelności Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Łódź

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: prace naprawcze lub serwisowe Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Łódź

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz., 20000m², Łódź

Usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz., 20000m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Dobrzy Gazownicy

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Przesunięcie licznika gazu na tej samej ścianie, około 0,7 m w...

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Zlecę montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Łódź

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny gazownik z wieloletnim doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Łódź

Fachowe Usługi Gazownicze Łódź

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łódź

Kompetentni Gazownicy

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instala...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Łódź

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Łódź

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Łódź

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Łódź

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-09 do 2023-11-09

 • Łódź

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na solidne wykonanie instalacji gazowej w rejonie Łodzi i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Łódź

Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w bud. wielorodzinnym, 1500m², Łódź

Jeśli jako dobra firma od instalacji gazowych potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w bud. wielorodzinnym, 1500m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Łódź

Świetne Usługi Gazownicze

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Łódź

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Łódź

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Po paru dniach od zamontowania nowej płyty gazowej poczułem zapach gazu przy galkach Termin skorzystania z oferty: jak najs...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Łódź

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Domu Łódź

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 30000m² Powód zlecenia: coroczna kontrola instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: Poszukiuj...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Łódź

Gazownicy

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Łódź

Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: usunięcie instalacji gazowej i wodnej w kuchni, którą przerabiam na sypialnię. Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty:...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty