Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 691 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Łodzi

Pierwszorzędne Usługi Gazownicze Łódź

111 opinii
Instalacje gazowe Łódź

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilku lat, głównie na obszarze Łodzi, ale także okolicznych powiatów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Compligoo

5 opinii
Compligoo - Wykwalifikowany Gazownik Łódź

Poszukujesz wykonawcy oferującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Łódź. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE

4 opinie
PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Łódź

Myślisz, że doskonałej jakości instalacje gazowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z PPHU NIG NOWOCZESNE INSTALACJE GRZEWCZE posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu w Łodzi

4 opinie
Maciej Stachniak - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu w Łodzi

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Maciej Stachniak. Łódź i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Solidna Instalacja Gazowa w Domu

1 opinia
Patryk Tarnowski - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

Poszukujesz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu? Zaufaj doświadczeniu Patryk Tarnowski. Ustal pasujący termin od razu!

Znakomite Usługi Gazownicze

8 opinii
ipd Łódź - Znakomite Usługi Gazownicze Łódź

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Łódź, ale także okolicznych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

MK Instalacje Maciej Posiak

20 opinii
MK Instalacje Maciej Posiak - Fantastyczny Gazownik Łódź

Zwróć się do MK Instalacje Maciej Posiak jeśli szukasz fantastycznych gazowników działających w miejscowości Łódź oraz w okolicy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Rewelacyjne Usługi Gazowe

48 opinii
EFEKT Iwona Kamińska - Rewelacyjne Usługi Gazowe Łódź

Wypatrujesz godnego uwagi wykonawcy oferującego usługi gazowe? Ci gazownicy nie mają sobie równych w Łodzi. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

MS-MONTER

7 opinii
MS-MONTER - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Łódź

W przypadku, gdy potrzebujesz perfekcyjnej usługi gazowej w dobrej cenie to firma MS-MONTER jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny instalacji gazowe w domu. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Usługi Gazowe Łódź

4 opinie
Seeco Heating Solutions - Najlepsze Usługi Gazowe Łódź

Wybitni pracownicy Seeco Heating Solutions spełnią Państwa wymagania w temacie usług gazowych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Łodzi (90)

Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, do 35m², Łódź

Wciąż możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji gazowych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Łódź

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej Łódź

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Łódź

Perfekcyjne Instalacje Gazowe w Domu Łódź

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt i...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Łódź

Usługi Gazownicze Łódź

To zlecenie o treści - Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej jest zaadresowane do eksperta, który świadczy fachowe usługi gazownicze na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Łodzi i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Łódź

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Łódź

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na wysokiej klasy montaż instalacji gazowych w rejonie Łodzi i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Łódź

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze

Przez zapewnianie najwyższej klasy usługi gazowniczej Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Łódź

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Łódź

Zlecenie o treści - Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Łódź i okolic. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Łódź

Instalacje Gazowe w Domu

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Łódź

Solidny Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Łódź

Staranne Usługi Gazowe Łódź

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Wymiana rury gazowej za licznikiem Termin skorzystania z of...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Łódź

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m, Łódź

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 21-30m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Montaż przyłącza od skrzynki w granicy dz...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Łódź

Szukam firmy do montażu pieca w domu jednorodzinnym, Łódź

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: specyfikacja dostępna pod linkiem https:/cieplo.app/wynik/21m73 Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Łódź

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Łódź

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Łódź

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Potrzebujesz pracy jako specjalista od profesjonalnego wykonania instalacji gazowej w miejscowości Łódź lub w pobliskich miastach? Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Łódź

Fantastyczne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego ...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Łódź

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Łódź

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Podłączenie przewodu szybkozlacza do sieci i nakrętką do płyty. Przewód i kolanko kupione Termin skorzystania z oferty: jak...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Łódź

Zapytanie o prace związane z instalacją gazową, Łódź

Klient napisał "Zapytanie o prace związane z instalacją gazową". Wykonaj zadanie najwyższej klasy wykonania instalacji gazowej jako profesjonalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z okolic Łodzi i sąsiednich powiatów. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Łódź

Szukam firmy, wymianę pieca w mieszkaniu, Łódź

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty