Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Oleśnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 730 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Oleśnicy

Perfekt Jarosław Zieliński

42 opinie
Instalacje gazowe Oleśnica

Poszukujesz profesjonalisty realizującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w Oleśnicy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak

6 opinii
Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak - Rzetelne Usługi Gazowe Oleśnica

Pracuje w branży usług gazowych od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Oleśnica, ale także przyległych miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Invest Eko

23 opinie
Invest Eko - Solidne Instalacje Gazowe Oleśnica

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowych to wykorzystaj doświadczenie Invest Eko. Oleśnica i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aquatech

23 opinie
Aquatech - Dobre Usługi Gazownicze Oleśnica

Dzięki precyzji wykonania usługi gazowniczej Aquatech przewyższa konkurentów. Renomę oddają opinie zadowolonych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

SOLID SYSTEM Marcin Zalega

8 opinii
SOLID SYSTEM Marcin Zalega - Rewelacyjne Usługi Gazownicze Oleśnica

Ten, kto potrzebuje usługi gazowniczej powinien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

InstalTechnik Daniel Sawczak

3 opinie
InstalTechnik Daniel Sawczak - Fantastyczne Usługi Gazownicze Oleśnica

Usługi gazownicze na najwyższym poziomie to dla firmy InstalTechnik Daniel Sawczak pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Adachydraulika

4 opinie
Adachydraulika - Utalentowany Gazownik Oleśnica

Chcesz znaleźć gazowników od najwyższej klasy montażu instalacji gazowych w rejonie Oleśnicy lub na terenie Oleśnicy? Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

ECOTECHNIK Sp. z o.o.

6 opinii
ECOTECHNIK Sp. z o.o. - Dobry Gazownik Oleśnica

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego gazownika dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ECOTECHNIK Sp. z o.o.. Świadczy szerokie spektrum usług gazowniczych w korzystnych cenach. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepsze Instalacje Gazowe Oleśnica

1 opinia
Dimen S.C. - Najlepsze Instalacje Gazowe Oleśnica

Zrealizowanie instalacji gazowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Dimen S.C. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda

24 opinie
Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Oleśnica

Uważasz, że solidna instalacja gazowa w domu to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Oleśnicy (16)

Szukam firmy, wymianę pieca w mieszkaniu, Syców

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: 2023-11-24...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Syców

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Syców

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy, pisząc - Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu. To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-12 do 2023-11-13

 • Syców

Porządne Instalacje Gazowe Oleśnica

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego ...

2023-10-15 do 2023-10-23

 • Oleśnica

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Oleśnica

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Oleśnica

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Oleśnica

Zakres zlecenia: Wymiana reduktora gazowego w butli na zewnątrz Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Oleśnica

Szukam firmy, montaż pieca w domu jednorodzinnym, Drogoszowice

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Drogoszowice

Zlecę montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 101-150m², Oleśnica

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi gazowej powinien zgłosić się do Twojej firmy i poznać niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Oleśnica

Najlepsze Wykonanie Instalacji Gazowej Oleśnica

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instala...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Sądrożyce

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych

Jeśli usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Twardogóra

Instalacje Gazowe w Domu Oleśnica

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Powód zlecenia: podejrzenie nieszczelności instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbli...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Oleśnica

Instalacje Gazowe

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji gazowych poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Oleśnica z pewnością dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Oleśnica

Tanie Usługi Gazowe Oleśnica

Zakres zlecenia: instalacja gazowa doprowadzenie gazu do budynku, podłączenie kotła dwufunkcyjnego, Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Twardogóra

Zlecę montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Czeszów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instala...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Czeszów

Pierwszorzędne Usługi Gazowe

Jako gazownik działający w rejonie miejscowości Police i świadczący wszechstronne usługi gazowe poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Zlecę podłączenie kuchenki gazowej". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Police

Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Powód zlecenia: nieużywanie instalacji przez okres dłuższy niż 6 miesięcy Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z...

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Namysłów

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Namysłów
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty