Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Oleśnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Oleśnicy

Perfekt Jarosław Zieliński

45 opinii
Instalacje gazowe Oleśnica

Poszukujesz profesjonalisty realizującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w Oleśnicy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Invest Eko

29 opinii
Invest Eko - Rzetelne Usługi Gazowe Oleśnica

Pracuje w branży usług gazowych od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Oleśnica, ale także przyległych miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aquatech

24 opinie
Aquatech - Solidne Instalacje Gazowe Oleśnica

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od instalacji gazowych to wykorzystaj doświadczenie Aquatech. Oleśnica i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

SOLID SYSTEM Marcin Zalega

8 opinii
SOLID SYSTEM Marcin Zalega - Dobre Usługi Gazownicze Oleśnica

Dzięki precyzji wykonania usługi gazowniczej SOLID SYSTEM Marcin Zalega przewyższa konkurentów. Renomę oddają opinie zadowolonych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

InstalTechnik Daniel Sawczak

3 opinie
InstalTechnik Daniel Sawczak - Rewelacyjne Usługi Gazownicze Oleśnica

Ten, kto potrzebuje usługi gazowniczej powinien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Adachydraulika

4 opinie
Adachydraulika - Fantastyczne Usługi Gazownicze Oleśnica

Usługi gazownicze na najwyższym poziomie to dla firmy Adachydraulika pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak

11 opinii
Euro-Gaz Krzysztof Szczęśniak - Utalentowany Gazownik Oleśnica

Chcesz znaleźć gazowników od najwyższej klasy montażu instalacji gazowych w rejonie Oleśnicy lub na terenie Oleśnicy? Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

ECOTECHNIK Sp. z o.o.

6 opinii
ECOTECHNIK Sp. z o.o. - Dobry Gazownik Oleśnica

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego gazownika dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ECOTECHNIK Sp. z o.o.. Świadczy szerokie spektrum usług gazowniczych w korzystnych cenach. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepsze Instalacje Gazowe Oleśnica

24 opinie
Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda - Najlepsze Instalacje Gazowe Oleśnica

Zrealizowanie instalacji gazowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Montaż Kolektorów Słonecznych i Instalacji CO Andrzej Żmuda ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Dimen S.C.

1 opinia
Dimen S.C. - Solidna Instalacja Gazowa w Domu Oleśnica

Uważasz, że solidna instalacja gazowa w domu to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Dimen S.C. udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Oleśnicy (17)

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Oleśnica

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-13 do 2024-06-21

 • Oleśnica

Zlecę podłączenie płyty gazowej, Międzybórz

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-06-06 do 2024-06-07

 • Międzybórz

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Oleśnica

Świadcząc usługi gazowe od wielu lat, przede wszystkim na obszarze Oleśnicy, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Oleśnica

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Oleśnica

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapytanie o montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Oleśnica

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Oleśnica

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie instalacji gazowych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Oleśnica

Fantastyczne Usługi Gazowe Oleśnica

Klient, który poszukuje fantastycznej usługi gazowej winien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Oleśnica

Zlecę prace związane z instalacją gazową, Oleśnica

Zrealizowanie instalacji gazowych w domu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę prace związane z instalacją gazową. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Oleśnica

Perfekcyjne Usługi Gazownicze Oleśnica

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Syców

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Syców

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Syców

Rewelacyjne Instalacje Gazowe

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Oleśnica

Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej, Oleśnica

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej". Zrealizuj usługę perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Oleśnicy i pobliskich miast. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Oleśnica

Znakomite Usługi Gazownicze

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posia...

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Piszkawa

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Oleśnica

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Oleśnica

Usługi Gazownicze

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista od solidnych usług gazowniczych z Oleśnicy? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Oleśnica

Porządne Instalacje Gazowe

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Oleśnica

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m², Oleśnica

Ten Klient uważa, że doskonałe instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Już nie czekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-12-14 do 2023-12-14

 • Oleśnica

Szukam firmy do wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, do 35m², Oleśnica

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Oleśnica
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty