Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 111 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Poznaniu

Doradca Energetyczny 24

1 opinia
Instalacje gazowe Poznań

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy Doradca Energetyczny 24, która świadczy usługi montażu instalacji gazowych na bardzo wysokim poziomie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Perfekcyjny Gazownik

8 opinii
Instal-Tom - Perfekcyjny Gazownik Poznań

Ten, kto planuje zakup perfekcyjnej usługi gazowej winien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Unitec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

2 opinie
Unitec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością - Rewelacyjny Gazownik Poznań

Usługi gazowe to życiowa pasja ekipy z firmy Unitec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością - są prawdziwymi ekspertami w fachu gazownika. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu

3 opinie
Spawalnictwo - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Poznań

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Spawalnictwo z Poznania jest na to skuteczną metodą. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Świetne Instalacje Gazowe Poznań

26 opinii
MWelding - Świetne Instalacje Gazowe Poznań

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowych? Skorzystaj z kwalifikacji MWelding. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Wykwalifikowany Gazownik

37 opinii
Tomasz Trybus usługi wod-kan,gaz,c.o - Wykwalifikowany Gazownik Poznań

Zwróć się do Tomasz Trybus usługi wod-kangazc.o jeśli szukasz wykwalifikowanych gazowników oferujących swoje usługi na terenie Poznania i w okolicy. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Fachowe Usługi Gazownicze Poznań

21 opinii
PPHU FAMKOM Andrzej Wrębel - Fachowe Usługi Gazownicze Poznań

PPHU FAMKOM Andrzej Wrębel świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych w Poznaniu

46 opinii
LP HOUSE sp. z o.o. - Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych w Poznaniu

Perfekcyjny gazownik oferuje swoje doświadczenie w miejscowości Poznań oraz w pobliskich miastach. Zarezerwuj termin od razu!

Rzetelne Usługi Gazowe

6 opinii
HiEnergy Sp. z o.o. - Rzetelne Usługi Gazowe Poznań

Starasz się odnaleźć sprawdzonego specjalistę od rzetelnych usług gazowych do realizacji zaplanowanych działań? Firma HiEnergy Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tomasz Kurek "Sunlit" POMPY CIEPŁA, MATY GRZEWCZE, KOTŁY C.O., FOTOWOLTAIKA

73 opinie
Tomasz Kurek "Sunlit" POMPY CIEPŁA, MATY GRZEWCZE, KOTŁY C.O., FOTOWOLTAIKA - Tanie Usługi Gazownicze Poznań

Tanie usługi gazownicze w najlepszym wydaniu to dla firmy Tomasz Kurek Sunlit POMPY CIEPŁA MATY GRZEWCZE KOTŁY C.O. FOTOWOLTAIKA pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Poznaniu (87)

Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Poznań

Upewnij się, że Konsumenci zlecający montaż instalacji gazowych są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od montażu instalacji gazowych. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Wybitni Gazownicy Poznań

Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 40m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 5 dni temu

 • Poznań

Szukam firmy do wykonanie przyłącza gazowego, Poznań

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od instalacji miejskiej do granic działki Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-09 do 2024-04-10

 • Poznań

Fantastyczne Usługi Gazownicze Poznań

Poprzez dbałość o jakość usługi gazowniczej Twoja firma prześciga konkurentów. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie uszczęśliwić Klientów. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Poznań

Instalacje Gazowe w Domu Poznań

Poszukiwane są doskonałe usługi gazownicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny instalacji gazowych w domu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Poznań

Świetne Usługi Gazownicze

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi gazowniczej musi już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Poznań

Instalacje Gazowe w Domu

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Likwidacja rur po junkersie Termin skorzystania z oferty: d...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Poznań

Doskonałe Usługi Gazowe Poznań

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Poznań

Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Poznań

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2024-03-23 do 2024-03-23

 • Poznań

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Poznań

Jako gazownik działający na terenie powiatu i oferujący rozmaite usługi gazowe poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Zadzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Poznań

Instalacje Gazowe w Domu

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: wymiania rury gazowej w mieszkaniu- używana jedynie do kuche...

2024-03-21 do 2024-03-21

 • Poznań

Świetne Instalacje Gazowe

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Poznań

Usługi Gazownicze

Jako solidny gazownik z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi gazownicze w miejscowości Poznań i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Poznań

Gazownicy

Ten Klient uważa, że solidne instalacje gazowe w domu to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę podłączenie płyty gazowej". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Poznań

Porządne Instalacje Gazowe w Domu

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Poznań

Tanie Usługi Gazowe

Podejmij współpracę z Klientem jako gazownik z wieloletnią praktyką w kwestii tanich usług gazowych. Dla Twojej firmy śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to codzienność. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Poznań

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zlecenie o treści - Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania i okolic. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Poznań

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 71-100m², Poznań

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącz...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty