Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Poznaniu

Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie

62 opinie
Instalacje gazowe Poznań

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie, która świadczy usługi montażu instalacji gazowych na bardzo wysokim poziomie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Perfekcyjny Gazownik

26 opinii
MWelding - Perfekcyjny Gazownik Poznań

Ten, kto planuje zakup perfekcyjnej usługi gazowej winien koniecznie zgłosić się do tego gazownika i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz

11 opinii
PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz - Rewelacyjny Gazownik Poznań

Usługi gazowe to życiowa pasja ekipy z firmy PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz - są prawdziwymi ekspertami w fachu gazownika. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu

8 opinii
INSTALMONT Sp. z o.o. - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Poznań

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? INSTALMONT Sp. z o.o. z Poznania jest na to skuteczną metodą. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Świetne Instalacje Gazowe Poznań

7 opinii
PHU INPLAST Arleta Szajnkenig - Świetne Instalacje Gazowe Poznań

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowych? Skorzystaj z kwalifikacji PHU INPLAST Arleta Szajnkenig. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Wykwalifikowany Gazownik

5 opinii
ROTH Instalacje Sanitarne Grzewcze i Gazowe Andrzej Roth - Wykwalifikowany Gazownik Poznań

Zwróć się do ROTH Instalacje Sanitarne Grzewcze i Gazowe Andrzej Roth jeśli szukasz wykwalifikowanych gazowników oferujących swoje usługi na terenie Poznania i w okolicy. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Fachowe Usługi Gazownicze Poznań

3 opinie
MBKoncept - Fachowe Usługi Gazownicze Poznań

MBKoncept świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych w Poznaniu

2 opinie
Unitec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością - Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych w Poznaniu

Perfekcyjny gazownik oferuje swoje doświadczenie w miejscowości Poznań oraz w pobliskich miastach. Zarezerwuj termin od razu!

Rzetelne Usługi Gazowe

1 opinia
Instec Sp. z o.o. - Rzetelne Usługi Gazowe Poznań

Starasz się odnaleźć sprawdzonego specjalistę od rzetelnych usług gazowych do realizacji zaplanowanych działań? Firma Instec Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

"JURKO- GAZ" Jerzy Peca

5 opinii
"JURKO- GAZ" Jerzy Peca - Tanie Usługi Gazownicze Poznań

Tanie usługi gazownicze w najlepszym wydaniu to dla firmy JURKO- GAZ Jerzy Peca pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Poznaniu (83)

Tanie Usługi Gazowe Poznań

Rodzaj budynku: budynek przemysłowy Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 500m² Powód zlecenia: wymiana filtra gazowego Projekt instalacji: Klient posiada projekt Informacje dodatkowe: po ustaleniu kontaktu Ter...

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 07:30

 • Poznań

Staranne Instalacje Gazowe Poznań

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji gazowych potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w bud. przemysłowym, 500m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Poznania z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

 • Poznań

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 36-70m², Poznań

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt inst...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Poznań

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Poznań

Wykwalifikowani Gazownicy Poznań

Zleceniodawca, który potrzebuje perfekcyjnej usługi gazowej winien zgłosić się do gazownika takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Poznań

Porządne Instalacje Gazowe

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji, wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: Chciałbym zmienić położenie rur gaz...

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Poznań

Najlepsze Instalacje Gazowe w Domu Poznań

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: prace naprawcze lub serwisowe Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Poznań

Zapytanie o wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Poznań

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Poznań

Wyjątkowe Usługi Gazowe

Zlecenie o treści - Potrzebuję ekipy do prac związanych z instalacją gazową jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania i okolic. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Poznań

Staranne Usługi Gazowe

Usługi gazowe nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w domu jednorodzinnym, 151-200m²". Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Poznań

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w domu typu bliźniak, 151-200m², Poznań

Zapytanie o treści - Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w domu typu bliźniak, 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Poznań

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe

Szukane są dobre usługi gazownicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu instalacji gazowych, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Poznań

Dobre Usługi Gazownicze Poznań

Będąc obecnym w branży usług gazowniczych od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Poznań, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Poznań

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Poznań

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie instalacji gazowych w domu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedłóż ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Poznań

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: Naprawa nieszczelności przy zaworze Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Poznań

Perfekcyjne Usługi Gazownicze

Zlecający, który planuje kupno perfekcyjnej usługi gazowniczej musi już dziś zgłosić się do gazownika takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ustal pasujący termin już teraz!

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Poznań

Solidni Gazownicy

Nie możesz znaleźć idealnego dla Ciebie zlecenia? Jako godny uwagi wykonawca wykonujący usługi gazowe i gazownik pierwszej klasy na terenie Poznania zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Poznań

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu typu bliźniak, Poznań

Masz zamiar przyjąć zlecenie na wykonanie instalacji gazowej, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu typu bliźniak to rewelacyjny wybór. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty