Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Śremie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Śremie

Usługi Remontowo-budowlane

1 opinia
Instalacje gazowe Śrem

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowniczej Usługi Remontowo-budowlane przewyższa konkurentów. Renomę oddają rekomendacje zachwyconych odbiorców. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze Śrem

2 opinie
Usługi instalacyjne Michał Piórkowski - Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze Śrem

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilku lat, głównie na obszarze miejscowości Śrem, ale także okolicznych miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

WODINSTAL SP.Z O.O

15 opinii
WODINSTAL SP.Z O.O - Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Śrem

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu to powierz tę kwestię specjalistom z WODINSTAL SP.Z O.O. Śrem i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Doskonałe Usługi Gazowe w Śremie

2 opinie
Perpaspeed Marek Gołembiewski - Doskonałe Usługi Gazowe w Śremie

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi gazowej Perpaspeed Marek Gołembiewski wybija się w branży. Reputację tworzą opinie zadowolonych odbiorców. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ELMI Michał Matuszewski

1 opinia
ELMI Michał Matuszewski - Znakomity Gazownik Śrem

Poszukujesz fachowca wykonującego usługi gazownicze? Ci gazownicy są wyjątkowi na terenie Śremu. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Porządne Instalacje Gazowe

1 opinia
MP Smart Sp. z o.o. - Porządne Instalacje Gazowe Śrem

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MP Smart Sp. z o.o. z Śremu będzie najszybszą drogą. Już teraz zadzwoń do nich.

Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu

MR.INSTALACJE CO. WOD-KAN - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Śrem

Jeszcze poszukujesz specjalisty od instalacji gazowe w domu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MR.INSTALACJE CO. WOD-KAN. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Solidny Montaż Instalacji Gazowych Śrem

Pro Heat Service Śrem - Solidny Montaż Instalacji Gazowych Śrem

Właśnie wybierasz wartego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Pro Heat Service Śrem jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych

Hydro-instal - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Śrem

Hydro-instal oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Śremu oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

DJ PARTNER Jacek Dziurka

DJ PARTNER Jacek Dziurka - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Śrem

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od instalacji gazowych to wykorzystaj doświadczenie DJ PARTNER Jacek Dziurka. Śrem to teren, na którym koncentrują swoje działania. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Śremie (17)

Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w bud. wielorodzinnym, 36-70m², Śrem

Jeśli usługi gazowe nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Nie zwlekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

2024-06-15 do 2024-06-23
dodano 7 dni temu

 • Śrem

Usługi Gazownicze Śrem

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista od perfekcyjnych usług gazowniczych z Śremu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Śrem

Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu typu bliźniak, Zbrudzewo

Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: Zbiornik na gaz na osiedlu Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy w...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Zbrudzewo

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Śrem

Wykonaj zlecenie solidnego montażu instalacji gazowych o treści "Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m²", jako fachowiec z miejscowości Śrem. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Śremu nie masz sobie równych. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Śrem

Staranne Instalacje Gazowe Śrem

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji gazowych potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Śremu z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Śrem

Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu, Śrem

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Śrem

Montaż Instalacji Gazowych Śrem

Wykonaj zadanie wyjątkowego montażu instalacji gazowych o treści "Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym", jako fachowiec z miejscowości Śrem. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Śremu jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Śrem

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Zaniemyśl

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instala...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Zaniemyśl

Wykonanie Instalacji Gazowej Śrem

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o rewelacyjne wykonanie instalacji gazowej w Wielkopolskim. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Markowice

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Krzywiń

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Krzywiń

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m, Krzywiń

Szukane są wyjątkowe usługi gazowe w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m. Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu instalacji gazowych w domu, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Krzywiń

Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na rewelacyjny montaż instalacji gazowych w rejonie Wielkopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Kórnik

Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Gostyń

Porządne Instalacje Gazowe w Domu Śrem

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Gostyń

Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Gostyń

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Gostyń

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Środa Wielkopolska

Jeśli usługi gazowe w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Zlecenie na prace związane z instalacją gazową". Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Środa Wielkopolska

Gazownicy

Zakres zlecenia: Projektant instalacja gazowej 5m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Środa Wielkopolska
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Gazownicy złożą Ci bezpłatne oferty