Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Wągrowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Wągrowcu

Staranne Instalacje Gazowe

58 opinii
Instalacje gazowe Wągrowiec

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie są dla Ciebie idealni. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Znakomity Gazownik Wągrowiec

1 opinia
Usługi Instalacyjne i Ogólno Budowlane - Znakomity Gazownik Wągrowiec

Ten gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Usługi Instalacyjne i Ogólno Budowlane to doskonały wybór dla Ciebie. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Instalacje Gazowe

4 opinie
MS-SATO sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Gazowe Wągrowiec

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od instalacji gazowych to skorzystaj z doświadczenia MS-SATO sp. z o.o.. Wągrowiec to główny obszar ich działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Wyjątkowe Usługi Gazownicze w Wągrowcu

1 opinia
Bart - instal Bartosz Felsman - Wyjątkowe Usługi Gazownicze w Wągrowcu

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi gazowniczej Bart - instal Bartosz Felsman wyróżnia się w swoim rejonie. Sławę tworzą oceny spełnionych Klientów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Zakład Usługowy Instalacje C.O., Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka

8 opinii
Zakład Usługowy Instalacje C.O., Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych Wągrowiec

Wiele długich lat pracownicy firmy Zakład Usługowy Instalacje C.O. Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka wykonują usługi z zakresu rewelacyjnego montażu instalacji gazowych, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

SPEC-BART Bartosz Walicki

4 opinie
SPEC-BART Bartosz Walicki - Profesjonalne Usługi Gazowe Wągrowiec

SPEC-BART Bartosz Walicki oferuje usługi gazowe od kilku lat, głównie na obszarze miejscowości Wągrowiec, ale także pobliskich miast. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Ecoheat Serwis Urządzeń Grzewczych Piotr Zawadzki

1 opinia
Ecoheat Serwis Urządzeń Grzewczych Piotr Zawadzki - Doskonałe Usługi Gazowe Wągrowiec

Szukasz solidnego profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Wągrowiec. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Profesjonalne Instalacje Gazowe Wągrowiec

1 opinia
Hydro-Boch - Profesjonalne Instalacje Gazowe Wągrowiec

Zrealizowanie instalacji gazowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Hydro-Boch ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

LAM-BRUK

1 opinia
LAM-BRUK - Pierwszorzędny Gazownik Wągrowiec

Każdy, kto planuje kupno usługi gazowniczej winien już dziś zgłosić się do tego gazownika i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu

3 opinie
Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Wągrowiec

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki. Wągrowiec i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Wągrowcu (16)

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Wągrowiec

Jako znakomici specjaliści możecie spełnić oczekiwania w temacie usług gazowych. Zlecenie brzmi "Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym". Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Wągrowiec

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Domu Wągrowiec

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: butla gazowa Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt insta...

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Skoki

Wykonanie Instalacji Gazowej Wągrowiec

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Wągrowiec

Świetni Gazownicy Wągrowiec

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Laskownica wielka

Fantastyczne Usługi Gazowe Wągrowiec

Oferując usługi gazowe od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Kujawsko-pomorskie, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Janowiec Wielkopolski

Rzetelne Usługi Gazownicze Wągrowiec

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: Brak zbiornika Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt in...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Sulin

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Chodzież

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania instalacji gazowej, które brzmi - Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową. Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Chodzież

Profesjonalne Instalacje Gazowe

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Chodzież

Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt i...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Stęszewko

Dobrzy Gazownicy

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Oborniki

Rewelacyjne Wykonanie Instalacji Gazowej

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: 2023-07-29...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Żnin

Zlecenie na próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m², Żnin

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Powód zlecenia: coroczna kontrola instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliż...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Żnin

Gazownicy

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz płynny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzg...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Żnin

Najlepsze Usługi Gazownicze

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Bolechowo-Osiedle

Porządne Instalacje Gazowe w Domu

Ten Klient jest zdania, że porządne instalacje gazowe w domu to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako gazownik dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Mnichowo

Potrzebuję ekipy do wykonanie przyłącza gazowego, Golęczewo

Potrzebujesz zlecenia jako ekspert od najwyższej klasy montażu instalacji gazowych w rejonie Wielkopolskiego lub w przyległych powiatach? Aby uzyskać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-07-27 do 2023-08-01

 • Golęczewo
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty