Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Wołowie

Rewelacyjne Instalacje Gazowe w Wołowie

44 opinie
Instalacje gazowe Wołów

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od instalacji gazowych to skorzystaj z doświadczenia Perfekt Jarosław Zieliński. Wołów to główny obszar ich działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Saniart Krzysztof Grudziński

9 opinii
Saniart Krzysztof Grudziński - Najlepszy Montaż Instalacji Gazowych Wołów

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze cechy firmy Saniart Krzysztof Grudziński, której specjalnością jest montaż instalacji gazowych. Mają propozycję dla każdego.

Instal-Pol Sebastian Bajka

2 opinie
Instal-Pol Sebastian Bajka - Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Wołów

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest montaż instalacji gazowych. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

A.T.M.O. Technika Grzewcza

7 opinii
A.T.M.O. Technika Grzewcza - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Wołów

Zrealizowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. A.T.M.O. Technika Grzewcza ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ProEfekt

9 opinii
ProEfekt - Najlepsze Usługi Gazowe Wołów

Klient, który szuka usługi gazowej musi już teraz zgłosić się do tego gazownika i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Świetne Instalacje Gazowe Wołów

8 opinii
LiderGas - Świetne Instalacje Gazowe Wołów

Firma LiderGas oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Wołowa i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Robert Kowalczyk

2 opinie
Robert Kowalczyk - Świetny Gazownik Wołów

Sprawdź firmę Robert Kowalczyk jeśli szukasz świetnych gazowników działających na terenie Wołowa i w okolicy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Łukasz Borowczyk

3 opinie
Łukasz Borowczyk - Doskonałe Usługi Gazowe Wołów

Dzięki precyzji wykonania usługi gazowej Łukasz Borowczyk przewyższa konkurentów. Reputację oddają referencje zachwyconych odbiorców. Ustal pasujący termin od razu!

Tanie Usługi Gazowe Wołów

2 opinie
HART HURT DETAL GRZEGORZ KOZŁOWSKI - Tanie Usługi Gazowe Wołów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi gazowej HART HURT DETAL GRZEGORZ KOZŁOWSKI wyróżnia się w swoim rejonie. Renomę tworzą rekomendacje szczęśliwych zleceniodawców. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

FLOREKS SERWIS

2 opinie
FLOREKS SERWIS - Wyjątkowy Gazownik Wołów

Nie możesz znaleźć profesjonalisty świadczącego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych w Wołowie. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Wołowie (18)

Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej, Prawików

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zaprezentuj propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano wczoraj o 14:51

 • Prawików

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Wołów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Wołów

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Wołów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: w ciągu tygodnia...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Wołów

Zlecę prace związane z instalacją gazową, Brzeg Dolny

Na wypadek jeśli jako dobra firma od instalacji gazowych w domu poszukujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę prace związane z instalacją gazową. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Dolnośląskie bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Brzeg Dolny

Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, do 35m², Wołów

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Powód zlecenia: podejrzenie nieszczelności instalacji Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Wołów

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Police

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: 2023-08-30...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Police

Solidny Montaż Instalacji Gazowych Wołów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Ścinawa

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Oborniki Śląskie

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: czyszczenie instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Informacje dodatkowe: podłączenia podlicznika Termin skorzystania z o...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Oborniki Śląskie

Najlepsze Wykonanie Instalacji Gazowej Wołów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: Nie posiadam zbiornika chciałbym zakupić Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przy...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Prusice

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 36-70m², Prusice

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o montaż instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Prusice

Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: Mam założony piec gazowy oraz pompe ciepła. Potrzebuje wykonać synchronizacje pompy ciepła z piecem gazowym. Kocioł gazowy dwufunkcyjny (c.o / c....

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Pęgów

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Środa Śląska

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Środa Śląska

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Powód zlecenia: coroczna kontrola instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z ofe...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Środa Śląska

Perfekcyjne Instalacje Gazowe w Domu Wołów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Środa Śląska

Potrzebuję ekipy, montaż pieca w domu jednorodzinnym, Prochowice

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Prochowice

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Prochowice

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego montażu instalacji gazowych od wiarygodnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Dolnośląskie lub okolicy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Prochowice

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Trzebnica

Urządzenie do montażu: płyta gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Wymiana dysz na gaz z butli oraz podłącze Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Trzebnica

Nieprzeciętni Gazownicy Wołów

Klient złożył zapytanie "Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie nieprzeciętnego gazownika z zakresu wykonania instalacji gazowej. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy to najlepsze rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Trzebnica
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty