Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 062 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Ząbkowicach Śląskich

MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO

46 opinii
Instalacje gazowe Ząbkowice Śląskie

Zwróć się do MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO jeśli szukasz fantastycznych gazowników działających w miejscowości Ząbkowice Śląskie oraz w okolicy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

41 opinii
Perfekt Jarosław Zieliński - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

Perfekt Jarosław Zieliński oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Ząbkowic Śląskich oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Sumienny Gazownik w Ząbkowicach Śląskich

8 opinii
INSTALMONT Sp. z o.o. - Sumienny Gazownik w Ząbkowicach Śląskich

Montaż instalacji gazowych to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu gazownika. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Instalator

4 opinie
Instalator - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Ząbkowice Śląskie

Przygotowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Instalator ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma Usługowa LTS Leszek Sawicki

5 opinii
Firma Usługowa LTS Leszek Sawicki - Profesjonalny Gazownik Ząbkowice Śląskie

Zwróć się do Firma Usługowa LTS Leszek Sawicki jeśli szukasz profesjonalnych gazowników działających na terenie Ząbkowic Śląskich oraz w okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Instit Konrad Ancztak

1 opinia
Instit Konrad Ancztak - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Ząbkowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij Instit Konrad Ancztak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS

25 opinii
Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS - Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu Ząbkowice Śląskie

Jeżeli poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EkoTime Group

13 opinii
EkoTime Group - Solidne Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Szukasz solidnego profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem na terenie Ząbkowic Śląskich. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Remonty Budowlane

1 opinia
Remonty Budowlane - Dobre Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Dobre usługi gazowe to dla firmy Remonty Budowlane pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dobry Gazownik Ząbkowice Śląskie

Technika Grzewcza i Sanitarna - Dobry Gazownik Ząbkowice Śląskie

Szukasz godnego uwagi specjalisty świadczącego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych w mieście Ząbkowice Śląskie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Ząbkowicach Śląskich (16)

Profesjonalne Usługi Gazownicze Ząbkowice Śląskie

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Ząbkowice Śląskie

Wykonanie Instalacji Gazowej Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Wymian...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Ząbkowice Śląskie

Potrzebuję ekipy do podłączenia kuchenki gazowej, Paczków

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Paczków

Porządne Instalacje Gazowe Ząbkowice Śląskie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Dzierżoniów

Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: Piec, kuchenka Powierzchnia budynku: 151-200m² Powód zlecenia: coroczna kontrola instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: ...

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Dzierżoniów

Instalacje Gazowe

Ten Klient myśli, że perfekcyjne instalacje gazowe to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebuję ekipy do wymianę instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Dzierżoniów

Dam zlecenie na montaż pieca w mieszkaniu, Dzierżoniów

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Informacje dodatkowe: Demontaż pieca CO oraz montaż używanego pieca Termet miniterm z zamkniętą komorą spalania. Konieczne jest również wykonanie instalacji kominowej do odp...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Dzierżoniów

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Dzierżoniów

Jeśli oferujesz solidne usługi gazowe na terenie miejscowości Dzierżoniów oraz sąsiednich miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Zaprezentuj ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Dzierżoniów

Znakomite Usługi Gazownicze

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi gazowniczej Twoja firma przewyższa konkurentów. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić zleceniodawców. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano 7 dni temu

 • Dzierżoniów

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Kłodzko

Ten Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej. To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu.

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Kłodzko

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Kłodzko

Montaż instalacji gazowych to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w fachu gazownika. Już nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano 7 dni temu

 • Kłodzko

Tanie Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Będąc w gronie gazowników z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi gazowe na terenie miejscowości Kłodzko i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-30 do 2023-05-30

 • Kłodzko

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Otmuchów

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 71-100m², Jugów

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie po...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Jugów

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 201-300m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-10-01 do 2023-10-09
dodano 2 dni temu

 • Szczawin

Doświadczeni Gazownicy

Rodzaj budynku: mieszkanie Typ przyłącza gazowego: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10m Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Strzelin
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty