Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 962 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Ząbkowicach Śląskich

Instalator

4 opinie
Instalacje gazowe Ząbkowice Śląskie

Zwróć się do Instalator jeśli szukasz fantastycznych gazowników działających w miejscowości Ząbkowice Śląskie oraz w okolicy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

4 opinie
Novatech Energy sp. z o.o. - Doskonały Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

Novatech Energy sp. z o.o. oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Ząbkowic Śląskich oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Sumienny Gazownik w Ząbkowicach Śląskich

1 opinia
Instit Konrad Ancztak - Sumienny Gazownik w Ząbkowicach Śląskich

Montaż instalacji gazowych to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu gazownika. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

EkoTime Group

13 opinii
EkoTime Group - Perfekcyjna Instalacja Gazowa w Domu Ząbkowice Śląskie

Przygotowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. EkoTime Group ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Remonty Budowlane

1 opinia
Remonty Budowlane - Profesjonalny Gazownik Ząbkowice Śląskie

Zwróć się do Remonty Budowlane jeśli szukasz profesjonalnych gazowników działających na terenie Ząbkowic Śląskich oraz w okolicy. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS

25 opinii
Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Ząbkowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij Instalacje Fotowoltaiczne i pompy ciepła GP-SYSTEMS. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Technika Grzewcza i Sanitarna

Technika Grzewcza i Sanitarna - Profesjonalna Instalacja Gazowa w Domu Ząbkowice Śląskie

Jeżeli poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z Technika Grzewcza i Sanitarna perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "PIONIER" Adam Paździor

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "PIONIER" Adam Paździor - Solidne Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Szukasz solidnego profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem na terenie Ząbkowic Śląskich. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Krzysztof Kaziuk Technika Grzewczo-Sanitarna

Krzysztof Kaziuk Technika Grzewczo-Sanitarna - Dobre Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Dobre usługi gazowe to dla firmy Krzysztof Kaziuk Technika Grzewczo-Sanitarna pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dobry Gazownik Ząbkowice Śląskie

HYDRO-TEAM - Dobry Gazownik Ząbkowice Śląskie

Szukasz godnego uwagi specjalisty świadczącego usługi gazownicze? Ci gazownicy nie mają sobie równych w mieście Ząbkowice Śląskie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Ząbkowicach Śląskich (18)

Najlepsze Wykonanie Instalacji Gazowej Ząbkowice Śląskie

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: mieszkanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Ziębice

Szukam firmy do podłączenia kuchenki gazowej, Ziębice

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: nie wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Ziębice

Zapytanie o wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, do 35m², Ząbkowice Śląskie

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: do 35m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Ząbkowice Śląskie

Rewelacyjne Instalacje Gazowe Ząbkowice Śląskie

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Złoty Stok

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Bardo

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: Kli...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Bardo

Montaż Instalacji Gazowych Ząbkowice Śląskie

Jeśli dobra cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze cechy jako specjalisty od montażu instalacji gazowych to wykonaj zlecenie - Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Ząbkowice Śląskie

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Piława Dolna

Usługi gazownicze to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Piława dolna

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Dzierżoniów

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-12-06 do 2023-12-14

 • Dzierżoniów

Wysokiej Klasy Gazownicy Ząbkowice Śląskie

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt ...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Dzierżoniów

Potrzebuję ekipy do wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Dzierżoniów

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Dzierżoniów

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Dzierżoniów

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od instalacji gazowych w domu. Napisał zlecenie o treści - Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, chcąc doświadczonych specjalistów. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Dzierżoniów

Zapytanie o prace związane z instalacją gazową, Dzierżoniów

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace związane z instalacją gazową". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji gazowych w domu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Dzierżoniów

Zlecenie na podłączenie kuchenki gazowej, Dzierżoniów

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji gazowych w domu. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Dzierżoniów

Tanie Usługi Gazowe Ząbkowice Śląskie

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Dzierżoniów

Zapytanie o wymianę instalacji gazowej w mieszkaniu, 36-70m², Dzierżoniów

Zakres usługi: wymiana starej instalacji gazowej Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 36-70m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instalacji: K...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Dzierżoniów

Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu, Dzierżoniów

Jako wybitny specjalista z branży najwyższej klasy usług gazowniczych i wykonania instalacji gazowej, świadczący usługi dla Klientów z Dzierżoniowa i przyległych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o wymianę pieca w mieszkaniu". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Dzierżoniów

Zlecenie na prace związane z instalacją gazową, Dzierżoniów

Zakres zlecenia: Czyszczenie pieca gazowego Termin rozpoczęcia prac: 2024-02-20...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Dzierżoniów

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Przeworno
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty