Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Augustowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Augustowie

Profesjonalna Geodezja w Augustowie

16 opinii
Usługi geodezyjne Augustów

Z chwilą, gdy będziesz szukać profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji Twoich wymagań z zakresu geodezji. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

PRO GEO Usługi Geodezyjne Cezary Żurkowski

2 opinie
PRO GEO Usługi Geodezyjne Cezary Żurkowski - Solidny Geodeta Augustów

Ten geodeta oferuje swoje doświadczenie w miejscowości Augustów i w pobliskich powiatach. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MÓJ DOM Z DREWNA

MÓJ DOM Z DREWNA - Doskonała Ewidencja Gruntów Augustów

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij MÓJ DOM Z DREWNA. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepszy Geodeta Augustów

IMC City UG - Najlepszy Geodeta Augustów

Najlepszy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Augustowa oraz w okolicznych miastach. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów

Usługi budowlane Masalski - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Augustów

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od ewidencji gruntów to skorzystaj z doświadczenia Usługi budowlane Masalski. Augustów i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Perfekcyjna Geodezja Augustów

FIRMA HANDLOWO USLUGOWO BUDOWLANA KURPIEWSCY - Perfekcyjna Geodezja Augustów

Wyszukanie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci FIRMA HANDLOWO USLUGOWO BUDOWLANA KURPIEWSCY - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający na terenie Augustowa, którzy znają się na swojej robocie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

K.P.P. Usługi budowlane Pawłowski KAZIMIERZ

K.P.P. Usługi budowlane Pawłowski KAZIMIERZ - Najlepsze Usługi Geodezyjne Augustów

Usługi geodezyjne nie mają dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Geodezja Poźniakowski i Syn Bartłomiej Poźniakowski

Geodezja Poźniakowski i Syn Bartłomiej Poźniakowski - Solidne Usługi Geodezyjne Augustów

Są obecni w branży usług geodezyjnych od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Augustów, ale także przyległych powiatów. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Geodezyjne Milanowski Henryk

Usługi Geodezyjne Milanowski Henryk - Solidna Firma Geodezyjna Augustów

Jeśli szukasz solidnej firmy geodezyjnej z Augustowa to skorzystaj z doświadczenia Usługi Geodezyjne Milanowski Henryk. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Pracownia Geodezyjna Rafał Buzun. Usługi geodezyjne, mapy do celów projektowych, inwentaryzacje

Pracownia Geodezyjna Rafał Buzun. Usługi geodezyjne, mapy do celów projektowych, inwentaryzacje - Dobry Geodeta Augustów

Poszukujesz solidnego specjalisty świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych z Augustowa. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na geodetów w Augustowie (17)

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Augustów

Musisz koniecznie odpowiedzieć na to zlecenie jeśli Twoja firma została założona z zamiłowania do geodezji i świadczy najlepsze usługi geodezyjne na obszarze Augustowa, jak również pobliskich miast i powiatów. Złóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Augustów

Usługi Geodezyjne Augustów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2023-07-17...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Dalny las

Świetna Firma Geodezyjna Augustów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Augustów

Rewelacyjna Firma Geodezyjna

Jako rewelacyjna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Augustowa - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu samodzielnie jak bardzo jesteś dobry! Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Augustów

Usługa geodezyjna, podział działki, 3000m², Rajgród

Jako dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Podlaskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól sprawdzić mu na własne oczy jak bardzo jesteś bezkonkurencyjny! Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Rajgród

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, poniżej 500m², Różanystok

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Różanystok

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Witówka

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Witówka

Firma Geodezyjna

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Podlaskiego. Jako znana firma geodezyjna wykonaj zlecenie o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Raczki

Fenomenalna Firma Geodezyjna

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako solidny profesjonalista wykonujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m²". Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Studziany las

Opłacalne Prace Geodezyjne Augustów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Suwałki

Geodeta Augustów

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Podlaskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Krasnopol

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 6ha Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Sejny

Szukam geodety, budowa domu, 501-1000m², Olendy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Olendy

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1260m², Goniądz

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1260m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Podlaskie i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Goniądz

Szukam geodety, 501-1000m², Bakałarzewo

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję mapy do celów projekt...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Bakałarzewo

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 5153m², Bakałarzewo

Jako firma zatrudniająca doświadczonych geodetów i odznaczająca się wyjątkowym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 5153m² jest skierowane do Ciebie. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-10-02 do 2023-10-05

 • Bakałarzewo

Geodezja Augustów

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Podlaskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-11-16 do 2023-11-20

 • Zajączkowo
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty