Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Białobrzegach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Białobrzegach

Usługi Geodezyjne Michał Bednarski. Geodezja, mapy

1 opinia
Usługi geodezyjne Białobrzegi

Szukasz profesjonalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w Białobrzegach. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MAR-BUD

MAR-BUD - Świetna Firma Geodezyjna Białobrzegi

Świetna firma geodezyjna MAR-BUD, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich pierwszorzędną obsługą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Trans-Geo. Tomasz Zasowski

Trans-Geo. Tomasz Zasowski - Najlepsza Ewidencja Gruntów Białobrzegi

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od ewidencji gruntów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Trans-Geo. Tomasz Zasowski. Białobrzegi i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobra Firma Geodezyjna Białobrzegi

UNIDACH Małgorzata Makowska - Dobra Firma Geodezyjna Białobrzegi

Nie wątp w kompetentną kadrę UNIDACH Małgorzata Makowska. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Białobrzegów za kompletne realizowanie usług geodezyjnych. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Perfekcyjna Geodezja w Białobrzegach

Zakład Usług Geodezyjno Kartograficznych Kazimierz Jankowski - Perfekcyjna Geodezja w Białobrzegach

Zawodowcy z Zakład Usług Geodezyjno Kartograficznych Kazimierz Jankowski to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od geodezji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tom-Bud

Tom-Bud - Niezawodna Firma Geodezyjna Białobrzegi

Niezawodna firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Białobrzegi oraz w rejonie Białobrzegów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Remontowo-Budowlane Wiesław Potrzebowski

Usługi Remontowo-Budowlane Wiesław Potrzebowski - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Białobrzegi

Ta firma świadczy najwyższej klasy usługi geodezyjne na terenie Białobrzegów oraz pobliskich powiatów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Profesjonalny Geodeta Białobrzegi

Pracownia Geodezyjna GEOLEX Sp. z o.o. - Profesjonalny Geodeta Białobrzegi

Profesjonalny geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Białobrzegi i w okolicznych miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na geodetów w Białobrzegach (16)

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 2800m², Białobrzegi

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako dobry geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 2800m². Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Białobrzegi

Geodeta Białobrzegi

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wydzielenie 2 dzałek Termin skorzystania z...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Nowy kiełbów

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 33975m², Mąkosy Stare

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Mąkosy stare

Rewelacyjna Firma Geodezyjna Białobrzegi

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki, podział działki Powierzchnia: 20000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Informacje dodatkowe: jedna strona działki jest wytyczona przez sąsiada Termin skorzystania z us...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Jastrzębia

Doskonała Geodezja Białobrzegi

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Jastrzębia

Usługi Geodezyjne Białobrzegi

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 8000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: podział działki która jest we wspólwłasności /4...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Wsola

Profesjonalna Geodezja

Jako wybitny specjalista od geodezji, obsługujący Klientów z miejscowości Mazowieckie i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 4000m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Opacz-Kolonia

Fenomenalny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety do: wyznaczenia do...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Pęcice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 5004m², Świdno

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 5004m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie w...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Świdno

Staranne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Mogielnica

Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1.26ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Wir

Dobre Prace Geodezyjne Białobrzegi

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Grabów nad Pilicą

Perfekcyjna Geodezja

Szukane są perfekcyjne usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z zakresu geodezji, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Gośniewice

Firma Geodezyjna

Klienta interesuje dobra firma geodezyjna działająca na terenie Mazowieckiego. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Szukam geodety, spór o granice działki, 501-1000m². Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Konary

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie granic dzialki, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Stare biskupice

Świetne Prace Geodezyjne

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Mazowieckiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Gośniewice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty