Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 729 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Górze

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

4 opinie
Usługi geodezyjne Góra

Potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Zaufaj doświadczeniu GR. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi geodezyjno-kartograficzne GEO MAPS

2 opinie
Usługi geodezyjno-kartograficzne GEO MAPS - Doskonała Geodezja Góra

Pracownicy Usługi geodezyjno-kartograficzne GEO MAPS to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałej geodezji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Bakusz S.C

Bakusz S.C - Porządna Ewidencja Gruntów Góra

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Bakusz S.C. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Uslugi Ogulnobudowlane-AGDAR-

Uslugi Ogulnobudowlane-AGDAR- - Solidna Geodezja Góra

Geodeta z wymaganym doświadczeniem z zakresu geodezji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Godna Zaufania Firma Geodezyjna w Górze

Isoprol firma izolacyjno-remontowa - Godna Zaufania Firma Geodezyjna w Górze

Wyszukanie godnej zaufania firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Isoprol firma izolacyjno-remontowa - to prawdziwi specjaliści działający na terenie Góry, którzy znają się na swojej robocie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Dach-Bud Grochała Marian

Dach-Bud Grochała Marian - Perfekcyjny Geodeta Góra

Perfekcyjny geodeta z obszerną wiedzą z zakresu geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Zakład Ogólnobudowlany Józef Felski

Zakład Ogólnobudowlany Józef Felski - Fantastyczny Geodeta Góra

Próbujesz dotrzeć do godnego uwagi specjalisty oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobry Geodeta Góra

Stal-Bet - Dobry Geodeta Góra

Geodezja to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Profesjonalny Geodeta Góra

Przediębiorstwo Geodezyjno Kartograficzne Geos S.C. A. Bućkowski Z. Józefiak - Profesjonalny Geodeta Góra

Profesjonalny geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Góra i w okolicznych miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Małgorzata Jankowska Jan Geo Usługi Geodezyjno Budowlane

Małgorzata Jankowska Jan Geo Usługi Geodezyjno Budowlane - Wysokiej Klasy Geodeta Góra

Wysokiej klasy geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na geodetów w Górze (17)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1861m², Osłowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1861m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-19 do 2023-09-22

 • Osłowice

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 1891m², Góra

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1891m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-19 do 2023-09-19

 • Góra

Znakomite Prace Geodezyjne Góra

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m²" jest stworzone dla Ciebie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Wierzowice wielkie

Profesjonalna Geodezja Góra

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży profesjonalnej geodezji. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m². Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Wierzowice wielkie

Solidny Geodeta Góra

Ten Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Gołaszyn

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 58ha, Brzózka

Cel usług geodezyjnych: Sporządzenie mapy do celów projektowych Powierzchnia działki: 58ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Sporządzenie mapy...

2023-06-23 do 2023-06-26

 • Brzózka

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 800m², Kozowo

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: działka numer 125 w Kozowie, gmina Wińsko ...

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Kozowo

Doskonały Geodeta

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Rydzyna

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Tarnowa łąka

Tanie Usługi Geodezyjne Góra

Usługi geodezyjne nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Szukam geodety, budowa domu, 747m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Dąbcze

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Wijewo

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Wijewo

Solidna Firma Geodezyjna Góra

Cel usług geodezyjnych: Wznowienie kamieni granicznych Powierzchnia działki: 1900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wznowieni dwóch kami...

2023-07-03 do 2023-07-05

 • Dzięczynka

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Sierakowo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Dom i działka do podziału Ter...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Sierakowo

Szukam geodety, spór o granice działki, podział działki, 18240m², Stare Drzewce

Jako wiarygodny specjalista oraz rewelacyjny geodeta działasz na terenie Lubuskiego oraz w okolicy? Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Stare drzewce

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 3ha, Przybyszewo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 3ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Nr działki to 568, Przybyszewo. Termin skorzystan...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Przybyszewo

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 730m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Leszkowice

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1501-3000m², Droglowice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub później...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Droglowice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty