Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Grodzisku Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 333 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Grodzisku Wielkopolskim

Godna Zaufania Firma Geodezyjna

11 opinii
Usługi geodezyjne Grodzisk Wielkopolski

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To najlepszy partner do współpracy. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Profesjonalny Geodeta

10 opinii
GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE - Profesjonalny Geodeta Grodzisk Wielkopolski

Profesjonalny geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Grodzisk Wielkopolski i w okolicznych miastach. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Dobry Geodeta Grodzisk Wielkopolski

5 opinii
Geodezja Rabiega - Dobry Geodeta Grodzisk Wielkopolski

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Grodzisk Wielkopolski i w okolicy. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Usługi budowlane Michał Frąckowiak

1 opinia
Usługi budowlane Michał Frąckowiak - Świetne Usługi Geodezyjne Grodzisk Wielkopolski

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To najlepszy partner do współpracy. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjna Geodezja Grodzisk Wielkopolski

GEO-WYCENA - Perfekcyjna Geodezja Grodzisk Wielkopolski

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z GEO-WYCENA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

FRBIW Julian Oltmann

FRBIW Julian Oltmann - Doskonała Ewidencja Gruntów Grodzisk Wielkopolski

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji FRBIW Julian Oltmann. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fenomenalny Geodeta w Grodzisku Wielkopolskim

Firma ogólnobudowlana - Fenomenalny Geodeta w Grodzisku Wielkopolskim

Ten geodeta działa w rejonie powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnej geodezji. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

R&H.BUD

R&H.BUD - Perfekcyjna Firma Geodezyjna Grodzisk Wielkopolski

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, świadczących usługi geodezyjne w miejscowości Grodzisk Wielkopolski i w okolicy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.P.H.U K-Serwis wlkp

P.P.H.U K-Serwis wlkp - Perfekcyjny Geodeta Grodzisk Wielkopolski

Firma geodezyjna P.P.H.U K-Serwis wlkp to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje perfekcyjne usługi geodezyjne oferują w pobliżu Grodziska Wielkopolskiego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najlepsza Ewidencja Gruntów

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA DAWID JEŻEWSKI - Najlepsza Ewidencja Gruntów Grodzisk Wielkopolski

Oferuje usługi z zakresu geodezji od lat, zwłaszcza na obszarze Grodziska Wielkopolskiego, ale także przyległych powiatów. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na geodetów w Grodzisku Wielkopolskim (18)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 6ha, Grodzisk Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: Przebudowa budynku istniejącego Powierzchnia działki: 6ha Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano wczoraj o 09:51

 • Grodzisk Wielkopolski

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 12000m², Grodzisk Wielkopolski

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z dziedziny prac geodezyjnych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 12000m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Grodzisk Wielkopolski

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Grodzisk Wielkopolski

Ten Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Grodzisk Wielkopolski

Solidny Geodeta Grodzisk Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 3ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Podział rolny - wydzielenie 3 klasy z działki. ...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Plewiska

Potrzebuję geodety, 18ha, Plewiska

Cel usług geodezyjnych: MDCP działki Powierzchnia działki: 18ha Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry Zwracam się z prośbą o przesłanie ...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Plewiska

Geodeta

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Plewiska

Wykwalifikowany Geodeta

Jako geodeta działający na obszarze miejscowości Wielkopolskie i świadczący rozmaite usługi geodezyjne poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-08-01 do 2023-08-09

 • Buk

Wiarygodna Firma Geodezyjna Grodzisk Wielkopolski

Wyślij ofertę Klientowi jako firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Wielkopolskie oraz na obszarze Wielkopolskiego. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-09-20 do 2023-09-20

 • Buk

Fenomenalny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: legalizacja budynku gospodarczego Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Klient ...

2023-09-07 do 2023-09-20

 • Buk

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Stęszew

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie dokumentacji geode...

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Stęszew

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 5000m², Lisówki

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z imponującym doświadczeniem w temacie geodezji. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to zwykła rzecz. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-06-15 do 2023-06-15

 • Lisówki

Usługa geodezyjna, budowa domu, poniżej 500m², Mieściska

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka budowlana - nie uzbrojona. Termin skor...

2023-09-20 do 2023-09-21

 • Mieściska

Znakomita Firma Geodezyjna

Zachwyć Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Wielkopolskiego. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 900m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Sędzinko

Staranne Usługi Geodezyjne Grodzisk Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 660m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: wytyczenie ogrodzenie zgodnie z PZT Termi...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Duszniki

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1200m², Grzebienisko

Będąc w gronie geodetów z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Wielkopolskie i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego zapytania. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-29 do 2023-06-11

 • Grzebienisko

Doświadczona Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Nowego Tomyśla za całościowe wykonywanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Usługa geodezyjna, podział działki, 1001-1500m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Nowy Tomyśl

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Nowy Tomyśl

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Nowy Tomyśl

Solidna Geodezja Grodzisk Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: trzeba też wrysować nieprzekrac...

2023-08-07 do 2023-08-07

 • Nowy Tomyśl
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty