Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Hajnówce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Hajnówce

NAVIGEO Geodezja

17 opinii
Usługi geodezyjne Hajnówka

Ten kompetentny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - NAVIGEO Geodezja to doskonały wybór dla Ciebie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

GEOSTREFA Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEOSTREFA Usługi Geodezyjne - Znakomita Ewidencja Gruntów Hajnówka

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to powierz tę kwestię specjalistom z GEOSTREFA Usługi Geodezyjne. Hajnówka to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk

6 opinii
Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk - Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów Hajnówka

Nadal szukasz specjalisty od ewidencji gruntów? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk jest do Twoich usług. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

Profesjonalna Firma Geodezyjna w Hajnówce

Adex -bud adam garustowicz - Profesjonalna Firma Geodezyjna w Hajnówce

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie Adex -bud adam garustowicz. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Hajnówki za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Arkada

Arkada - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Hajnówka

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Arkada ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Dawid Leończuk

Dawid Leończuk - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Hajnówka

Dawid Leończuk świadczy usługi geodezyjne od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Hajnówka, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Fenomenalna Firma Geodezyjna Hajnówka

MARKOW-BUD - Fenomenalna Firma Geodezyjna Hajnówka

Sprawdź doświadczoną kadrę MARKOW-BUD. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży na terenie Hajnówki za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Tanie Usługi Geodezyjne Hajnówka

V-park - Tanie Usługi Geodezyjne Hajnówka

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca od tanich usług geodezyjnych z Hajnówki, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma V-park jest do Twojej dyspozycji. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonały Geodeta

PIOTR-SCHOD - Doskonały Geodeta Hajnówka

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Hajnówka i w okolicy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko

Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko - Pierwszorzędna Geodezja Hajnówka

Firma Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje pierwszorzędne usługi geodezyjne oferują w okolicy Hajnówki. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na geodetów w Hajnówce (14)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m², Stare Berezowo

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m². Złóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Stare berezowo

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 3800m², Chrabostówka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Chrabostówka

Prace Geodezyjne Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1ha Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Nie mogłam wpisać, ale dokładna powierzchnia d...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Klejniki

Potrzebuję geodety, podział działki, 6400m², Dobrowoda

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 6400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Chce podzielić działkę znajdująca się w woj. Po...

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Dobrowoda

Profesjonalne Usługi Geodezyjne Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 27854m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Bobrówka

Świetne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-26 do 2023-07-26

 • Czeremcha

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Hajnówka

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Podlaskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Narewka

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 906m², Dubicze Cerkiewne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 906m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Odnowienie wytyczenia ogrodzen...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Dubicze Cerkiewne

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 906m², Dubicze Cerkiewne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 906m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Odnowienie wytyczenia działki ...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Dubicze Cerkiewne

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Chytra

Cel usług geodezyjnych: Naniesienie przyłącza kanalizacyjnego Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Naniesienie przyłącz...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Chytra

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 2ha, Jelonka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Jelonka

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Klient szuka wyjątkowego geodety i pisze - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1200m². Jeśli wykonujesz bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do kontaktu.

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Czeremcha

Profesjonalna Geodezja Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Lipiec do współpracy Termin skorzystani...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Hajnówka

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-06-13 do 2023-06-13

 • Narew
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty