Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Hajnówce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 238 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Hajnówce

NAVIGEO Geodezja

19 opinii
Usługi geodezyjne Hajnówka

Ten kompetentny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - NAVIGEO Geodezja to doskonały wybór dla Ciebie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

GEOSTREFA Usługi Geodezyjne

19 opinii
GEOSTREFA Usługi Geodezyjne - Znakomita Ewidencja Gruntów Hajnówka

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to powierz tę kwestię specjalistom z GEOSTREFA Usługi Geodezyjne. Hajnówka to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk

7 opinii
Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk - Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów Hajnówka

Nadal szukasz specjalisty od ewidencji gruntów? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk jest do Twoich usług. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

Profesjonalna Firma Geodezyjna w Hajnówce

Adex -bud adam garustowicz - Profesjonalna Firma Geodezyjna w Hajnówce

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie Adex -bud adam garustowicz. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Hajnówki za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Arkada

Arkada - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Hajnówka

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Arkada ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Dawid Leończuk

Dawid Leończuk - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Hajnówka

Dawid Leończuk świadczy usługi geodezyjne od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Hajnówka, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Fenomenalna Firma Geodezyjna Hajnówka

MARKOW-BUD - Fenomenalna Firma Geodezyjna Hajnówka

Sprawdź doświadczoną kadrę MARKOW-BUD. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży na terenie Hajnówki za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Tanie Usługi Geodezyjne Hajnówka

V-park - Tanie Usługi Geodezyjne Hajnówka

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca od tanich usług geodezyjnych z Hajnówki, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma V-park jest do Twojej dyspozycji. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonały Geodeta

PIOTR-SCHOD - Doskonały Geodeta Hajnówka

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Hajnówka i w okolicy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko

Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko - Pierwszorzędna Geodezja Hajnówka

Firma Usługi Geodezyjno Kartograficzne Janusz Woszczenko to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje pierwszorzędne usługi geodezyjne oferują w okolicy Hajnówki. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na geodetów w Hajnówce (15)

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie granic działki, podział działki, do 500 m², Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki, podział działki Powierzchnia: do 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Hajnówka

Geodeta Hajnówka

Jako geodeta działający na obszarze Hajnówki i oferujący rozmaite usługi geodezyjne podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Szukam geodety, wytyczenie granic działki, 5 001 - 10 000 m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Hajnówka

Niezawodna Firma Geodezyjna Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 5100m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: odnowieni linii granicznej Termin skorz...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Hajnówka

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Narew

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Narew

Geodezja Hajnówka

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność jest utworzona z pasji do geodezji i oferuje profesjonalne usługi geodezyjne na obszarze Hajnówki, a także okolicznych miast i powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Hajnówka

Usługa geodezyjna, podział działki, 4100m², Trześcianka

Odpowiedz na zlecenie jako dobra firma geodezyjna świadcząca swoje usługi na terenie Podlaskiego oraz na obszarze Podlaskiego. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Trześcianka

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 501-1000m², Policzna

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Policzna

Rzetelne Usługi Geodezyjne Hajnówka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję ponowne wytycz...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Bielsk Podlaski

Rewelacyjny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 5 001 - 10 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Orientacyjna data: 06.11.2024...

2024-07-10 do 2024-07-18

 • Bielsk Podlaski

Usługa geodezyjna, budowa domu, 1001-1500m², Zabłudów-Kolonia

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w okolicach Podlaskiego. Jako uznana firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Usługa geodezyjna, budowa domu, 1001-1500m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Zabłudów-Kolonia

Rewelacyjne Prace Geodezyjne Hajnówka

Zlecenie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Podlaskiego i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Zabłudów

Staranne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Tworki

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Samułki Duże

Powiedz Zlecającemu, że równie dobrej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Podlaskiego, więc jeśli poszukuje doskonałych prac geodezyjnych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Samułki duże

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie granic działki, 501 - 1 000 m², Kościukowicze

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 501 - 1 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Kościukowicze

Usługa geodezyjna, podział działki, 50000m², Turośń Kościelna

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 50000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: podział działek 2 istniejących na 4 pod zakup ...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Turośń Kościelna
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty