Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Jarocinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Jarocinie

Profesjonalna Geodezja Jarocin

2 opinie
Usługi geodezyjne Jarocin

Założona z pasji do geodezji firma oferuje profesjonalne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Jarocin, a także okolicznych miast i powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Znakomita Ewidencja Gruntów

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o. - Znakomita Ewidencja Gruntów Jarocin

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Przedsiębiorstwo Usługowe BTS Sp. z o.o.. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Rzetelna Firma Geodezyjna

3 opinie
Miron Wyduba "Mirbud" Firma Remontowo-Budowlana - Rzetelna Firma Geodezyjna Jarocin

Ta rzetelna firma geodezyjna z miejscowości Jarocin to prawdziwi specjaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowy Geodeta

1 opinia
DAM-BUD - Wyjątkowy Geodeta Jarocin

Próbujesz dotrzeć do sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w mieście Jarocin. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Tomasz Szybiak ''TOM-DACH''

Tomasz Szybiak ''TOM-DACH'' - Doświadczony Geodeta Jarocin

Geodezja to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w fachu geodety. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjna Firma Geodezyjna

PHU DACH-MAL - Perfekcyjna Firma Geodezyjna Jarocin

Ta perfekcyjna firma geodezyjna z miejscowości Jarocin to prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Pierwszorzędna Geodezja

NOW-BEM Jarosław Nowaczyk - Pierwszorzędna Geodezja Jarocin

Pracownicy NOW-BEM Jarosław Nowaczyk to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Staranna Ewidencja Gruntów w Jarocinie

Budownictwo i Ekologia Maciej Wasilewski - Staranna Ewidencja Gruntów w Jarocinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to Budownictwo i Ekologia Maciej Wasilewski są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny ewidencji gruntów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Jarocin

Usługi Ogólnobudowlane Karol Krych - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Jarocin

Potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Zaufaj doświadczeniu Usługi Ogólnobudowlane Karol Krych. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Ital-Tynki Biondo Sławomir Każmierczak

Ital-Tynki Biondo Sławomir Każmierczak - Doskonała Geodezja Jarocin

Doskonała geodezja to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu geodety. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów w Jarocinie (15)

Doskonałe Usługi Geodezyjne Jarocin

Cel usług geodezyjnych: uporządkowanie działek w mapkach Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w c...

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Jarocin

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 3500m², Utrata

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: teren wiejski Informacje dodatkowe: jest do postawi...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Utrata

Firma Geodezyjna Jarocin

Dla Klienta znalezienie dobrej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Koźmin Wielkopolski

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1m², Pleszew

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Pleszew

Usługa geodezyjna, budowa domu, 857m², Jeziory Małe

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 857m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-10 do 2023-07-10

 • Jeziory małe

Perfekcyjna Geodezja Jarocin

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Murzynowo leśne

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 626m², Sulęcinek

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 626m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Sulęcinek

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 3000m², Sulęcin

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Sulęcina. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2023-08-01 do 2023-08-02

 • Sulęcin

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 6300m², Zagórów

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność jest utworzona z pasji do geodezji i oferuje pierwszorzędne usługi geodezyjne na obszarze miejscowości Wielkopolskie, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim.

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Zagórów

Fenomenalna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Klasyfikacja ziemi, budowa domu Powierzchnia działki: 5000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-09-12 do 2023-09-12

 • Szkudła

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1000m², Środa Wielkopolska

Jako wysoko wykwalifikowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu geodezji. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1000m²". Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Środa Wielkopolska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1000m², Krotoszyn

Ten Klient szukając prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1000m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Krotoszyn

Pierwszorzędny Geodeta Jarocin

Jako pierwszorzędny geodeta oferujesz swoje doświadczenie na terenie Krotoszyna i w okolicznych miastach? Pokaż dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Krotoszyn

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1200m², Krotoszyn

Poszukujesz skrojonego pod Ciebie zlecenia? Jako godny uwagi wykonawca realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Krotoszynie poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1200m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Krotoszyn

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Zlecający, który potrzebuje doskonałej usługi geodezyjnej powinien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Raszków
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty