Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Mińsku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Mińsku Mazowieckim

EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński

66 opinii
Usługi geodezyjne Mińsk Mazowiecki

Ten geodeta oferuje swoje usługi na terenie Mińska Mazowieckiego oraz na obszarze Mińska Mazowieckiego. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Znakomita Ewidencja Gruntów Mińsk Mazowiecki

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Godna Zaufania Firma Geodezyjna w Mińsku Mazowieckim

18 opinii
NAVIGEO Geodezja - Godna Zaufania Firma Geodezyjna w Mińsku Mazowieckim

Znalezienie godnej zaufania firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci NAVIGEO Geodezja - to prawdziwi profesjonaliści działający w rejonie Mińska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Dobra Firma Geodezyjna Mińsk Mazowiecki

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Dobra Firma Geodezyjna Mińsk Mazowiecki

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie wybrałeś firmy geodezyjnej? Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak to doskonały wybór. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Solidna Geodezja Mińsk Mazowiecki

Geodeta z wymaganym doświadczeniem z zakresu geodezji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Geo Solutions Sp. z o.o.

9 opinii
Geo Solutions Sp. z o.o. - Najlepsza Ewidencja Gruntów Mińsk Mazowiecki

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od ewidencji gruntów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Geo Solutions Sp. z o.o.. Mińsk Mazowiecki i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GPG Zawadzki

5 opinii
GPG Zawadzki - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Mińsk Mazowiecki

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów to wykorzystaj doświadczenie GPG Zawadzki. Mińsk Mazowiecki i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Świetna Ewidencja Gruntów Mińsk Mazowiecki

1 opinia
Geo-projekt Usługi Geodezyjne - Świetna Ewidencja Gruntów Mińsk Mazowiecki

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Geo-projekt Usługi Geodezyjne. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Kancelaria Geodezyjno-Mediacyjna

1 opinia
Kancelaria Geodezyjno-Mediacyjna - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Mińsk Mazowiecki

Specjalność Kancelaria Geodezyjno-Mediacyjna to profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Mińska Mazowieckiego oraz przyległych miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

ABAB Konstrukcje i Budowle

1 opinia
ABAB Konstrukcje i Budowle - Tanie Usługi Geodezyjne Mińsk Mazowiecki

Ich specjalność to tanie usługi geodezyjne na terenie Mińska Mazowieckiego oraz sąsiednich miast. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Mińsku Mazowieckim (36)

Perfekcyjna Geodezja Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Chodzi o wytyczenie miejsca gdzie ma...

2024-05-27 do 2024-06-04
dodano 3 dni temu

 • Wola rafałowska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano 8 dni temu

 • Mińsk Mazowiecki

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 9988m², Kąty-Borucza

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 9988m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Zakres prac ,to podział działki na mniejsze z w...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Kąty-Borucza

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Halinów

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Halinów

Opłacalne Prace Geodezyjne Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 4.3ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działki Poręby Stare 10 gm Dobre NR 376 , 377 ,...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Poręby stare

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Halinów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-13 do 2024-05-20

 • Halinów

Sumienna Firma Geodezyjna Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-05-08 do 2024-05-15

 • Wólka kokosia

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł prac geodezyjnych, mimo iż poszukuje od dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Szukam geodety, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Klienta. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Gołębiówka

Zlecę usługę geodezyjną, 1200m², Halinów

Cel usług geodezyjnych: Operat wodnoprawny Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Chciałbym zdobyć operat wodno prawny dla dzi...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Halinów

Usługi Geodezyjne Mińsk Mazowiecki

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży w rejonie Mazowieckiego za dokładne realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Żelazna nowa

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 5400m², Ruda-Pniewnik

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 5400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Ruda-Pniewnik

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Mińsk Mazowiecki

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista od doskonałych usług geodezyjnych z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Mińsk Mazowiecki

Szukam geodety, poniżej 500m², Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykona...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Mińsk Mazowiecki

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Chrośla

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Chrośla

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym solidną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, na pewno zainteresujesz tego Klienta, który pisze - Szukam geodety, poniżej 500m². Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Mińsk Mazowiecki

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m², Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: wykonanie szkicu powykonawczego 2 odwiertów pod pompę ciepła Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z ...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Mińsk Mazowiecki

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Kazimierów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-15

 • Kazimierów

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 947m², Mińsk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 947m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-15

 • Mińsk Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty