Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Nowym Tomyślu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Nowym Tomyślu

Rzetelne Usługi Geodezyjne Nowy Tomyśl

28 opinii
Usługi geodezyjne Nowy Tomyśl

Poszukujesz profesjonalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w mieście Nowy Tomyśl. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren

18 opinii
Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren - Profesjonalna Geodezja Nowy Tomyśl

Firma Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje profesjonalne usługi geodezyjne oferują w rejonie Nowego Tomyśla. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Najlepsza Firma Geodezyjna w Nowym Tomyślu

11 opinii
GEO-CAD Usługi Geodezyjne Daniel Sadowicz - Najlepsza Firma Geodezyjna w Nowym Tomyślu

Nie wątp w doświadczoną kadrę GEO-CAD Usługi Geodezyjne Daniel Sadowicz. Ta renomowana firma geodezyjna jest szanowana w branży w okolicy Nowego Tomyśla za drobiazgowe wykonywanie usług geodezyjnych. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE

10 opinii
GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE - Rewelacyjna Firma Geodezyjna Nowy Tomyśl

Rewelacyjna firma geodezyjna GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich pierwszorzędną obsługą. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler

9 opinii
Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler - Dobra Firma Geodezyjna Nowy Tomyśl

Założona z pasji do geodezji firma świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na obszarze miejscowości Nowy Tomyśl, jak również okolicznych miast i powiatów. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Pierwszorzędna Geodezja

5 opinii
Geodezja Rabiega - Pierwszorzędna Geodezja Nowy Tomyśl

Geodezja to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu geodety. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Michał Rybarski

4 opinie
Michał Rybarski - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Nowy Tomyśl

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Michał Rybarski są dla Ciebie stworzeni. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Geodezja Janusz Dymowłok

1 opinia
Geodezja Janusz Dymowłok - Fantastyczny Geodeta Nowy Tomyśl

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy Geodezja Janusz Dymowłok to majstersztyk. To fantastyczny geodeta. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Doskonała Geodezja Nowy Tomyśl

1 opinia
Woodlife - Doskonała Geodezja Nowy Tomyśl

Firma działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Solidna Ewidencja Gruntów

Geodezyjna Obsługa Inwestycji - Solidna Ewidencja Gruntów Nowy Tomyśl

Zrealizowanie ewidencji gruntów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Geodezyjna Obsługa Inwestycji ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na geodetów w Nowym Tomyślu (17)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Sątopy

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: jaka jest cena podziału działki, jaki okre...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Sątopy

Usługa geodezyjna, podział działki, 1001-1500m², Nowy Tomyśl

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Nowy Tomyśl

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Nowy Tomyśl

Ten Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebuję geodety, 1501-3000m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-08-07 do 2023-08-07

 • Nowy Tomyśl

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Przyprostynia

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze ni...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Przyprostynia

Zlecę usługę geodezyjną, 2ha, Zbąszyń

Cel usług geodezyjnych: odnowienie granic, wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z o...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Zbąszyń

Prace Geodezyjne Nowy Tomyśl

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², dotarcie do świetnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Nowy Tomyśl

Niezawodna Firma Geodezyjna Nowy Tomyśl

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: naj...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Nowy Tomyśl

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie działki znajdującej...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Posadowo

Doświadczona Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z wieloletnim doświadczeniem? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży w miejscowości Wielkopolskie za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 5422m²". Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Lubocześnica

Dobry Geodeta Nowy Tomyśl

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Rybojady

Szukam geodety, 1501-3000m², Sierczynek

Cel usług geodezyjnych: Przekształcenie, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skor...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Sierczynek

Szukam geodety, spór o granice działki, 7800m², Trzciel

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 7800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Trzciel

Szukam geodety, 1001-1500m², Trzciel

Cel usług geodezyjnych: Naniesienie na mapy wyspy Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Naniesienie na mapy wyspy na jezior...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Trzciel

Zlecę usługę geodezyjną, 20m², Ceradz Dolny

Cel usług geodezyjnych: WYTYCZENIE WJAZDU NA PSESJĘ, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 20m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Ceradz dolny

Doświadczony Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka budowlana - nie uzbrojona. Termin skor...

2023-09-20 do 2023-09-21

 • Mieściska

Doskonałe Usługi Geodezyjne Nowy Tomyśl

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Sędzinko

Fenomenalna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-29 do 2023-06-11

 • Grzebienisko
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty