Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Ostrołęce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 176 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Ostrołęce

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Ostrołęka

11 opinii
Usługi geodezyjne Ostrołęka

Wykonanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Geoplan s.c. A. Toczyłowski K. i S. Kołodziejczyk ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Znakomity Geodeta w Ostrołęce

7 opinii
USŁUGI GEODEZYJNE "KARTEZJA" KRZYSZTOF BURZYŃSKI - Znakomity Geodeta w Ostrołęce

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? USŁUGI GEODEZYJNE KARTEZJA KRZYSZTOF BURZYŃSKI będzie najszybszą drogą. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

GEO-PLAN Piotr Biedrzycki

6 opinii
GEO-PLAN Piotr Biedrzycki - Perfekcyjny Geodeta Ostrołęka

Perfekcyjny geodeta z obszerną wiedzą z zakresu geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Dobra Firma Geodezyjna Ostrołęka

Jarosław Jabłonowski Usługi Remontowo-Budowlane - Dobra Firma Geodezyjna Ostrołęka

Ta dobra firma geodezyjna z miejscowości Ostrołęka to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi i Nadzór Budowlany Kamil Kowalczyk

Usługi i Nadzór Budowlany Kamil Kowalczyk - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Ostrołęka

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

MaroBud

MaroBud - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Ostrołęka

Ta dobra firma geodezyjna z miejscowości Ostrołęka to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

PHU-PERFEKT

PHU-PERFEKT - Rewelacyjny Geodeta Ostrołęka

Ten rewelacyjny geodeta pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - PHU-PERFEKT to doskonały fachowiec dla Ciebie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Profesjonalna Geodezja

MaroBudx - Profesjonalna Geodezja Ostrołęka

Zawiązana z pasji do geodezji firma świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Ostrołęka, jak również pobliskich miast i powiatów. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Geodezyjne Rafał Zyśk

Usługi Geodezyjne Rafał Zyśk - Doskonała Geodezja Ostrołęka

Geodezja na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych

Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych - Świetna Firma Geodezyjna Ostrołęka

Świetna firma geodezyjna Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich pierwszorzędną obsługą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na geodetów w Ostrołęce (16)

Szukam geodety, 501 - 1 000 m², Ostrołęka

Będąc obecnym w branży usług geodezyjnych od kilku lat, zwłaszcza na obszarze Ostrołęki, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 3 dni temu

 • Ostrołęka

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Ostrołęka

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić Klientów. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Ostrołęka

Solidna Geodezja Ostrołęka

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Ostrołęka

Szukam geodety, 1000m², Ostrołęka

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Ostrołęka

Szukam geodety, 825m², Ostrołęka

To zlecenie o treści - Szukam geodety, 825m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostrołęka oraz przyległych powiatów. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Ostrołęka

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Ostrołęka

Cel usług geodezyjnych: Przyłącze gazowe Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: 2024-01-31...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Ostrołęka

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Ostrołęka

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Ostrołęka

Rzetelna Firma Geodezyjna Ostrołęka

Zleceniodawcę interesuje rzetelna firma geodezyjna działająca w rejonie Mazowieckiego lub okolicach. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Usługa geodezyjna, spór o granice działki, poniżej 500m². Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Lelis

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1783m², Ulasek

Jako firma zatrudniająca doświadczonych geodetów i odznaczająca się wyjątkowym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1783m² jest skierowane do Ciebie. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Ulasek

Szukam geodety, wytyczenie granic działki, 1 001 - 1 500 m², Nowogród

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Informacje dodatkowe: Ile będzie kosztować wznowienie granic działki 1179 i 1178 w Nowogrodzie przy u...

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 3 dni temu

 • Nowogród

Geodeta Ostrołęka

Zleceniodawca, który planuje kupno usługi geodezyjnej musi już dziś zgłosić się do geodety takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-05 do 2024-04-06

 • Nowogród

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Ostrołęka

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Usługa geodezyjna, podział działki, 5ha. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Sławiec

Dobre Usługi Geodezyjne Ostrołęka

Jako znakomici pracownicy macie możliwość spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m²". Nie trać czasu - zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Różan

Pierwszorzędna Geodezja

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w dziedzinie geodezji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie miejscowości Mazowieckie, który pisze "Zlecę usługę geodezyjną, 1001-1500m²". Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-01-11 do 2024-01-15

 • Różan

Usługa geodezyjna, podział działki, 2ha, Trzcinka

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Numer działki 428 w miejscowości trzcinka, chcieli...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Trzcinka

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Zagospodarowanie terenu, podział działki Powierzchnia działki: 1.36ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Witam, jestem zaintere...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Nadbiel
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty