Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Ostrowi Mazowieckiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Ostrowi Mazowieckiej

Staranna Ewidencja Gruntów

18 opinii
Usługi geodezyjne Ostrów Mazowiecka

Jeśli nadal poszukujesz ekspertów od ewidencji gruntów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia NAVIGEO Geodezja. Ostrów Mazowiecka i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Ostrów Mazowiecka

6 opinii
GEO-PLAN Piotr Biedrzycki - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Ostrów Mazowiecka

Najwyższej klasy firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Ostrów Mazowiecka oraz w pobliskich powiatach. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wybitny Geodeta Ostrów Mazowiecka

2 opinie
ArsenBud - Wybitny Geodeta Ostrów Mazowiecka

Ten geodeta działa w rejonie Ostrowi Mazowieckiej i oferuje rozmaite usługi geodezyjne. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

GEOMAL Usługi geodezyjne

GEOMAL Usługi geodezyjne - Solidna Geodezja Ostrów Mazowiecka

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to GEOMAL Usługi geodezyjne są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny ewidencji gruntów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Przemysław Milewski Usługi Geodezyjno-Projektowe

Przemysław Milewski Usługi Geodezyjno-Projektowe - Kompetentny Geodeta Ostrów Mazowiecka

Nie możesz znaleźć fachowca wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Doskonałe Usługi Geodezyjne w Ostrowi Mazowieckiej

Usługi Geodezyjne Bożena Ochocka - Doskonałe Usługi Geodezyjne w Ostrowi Mazowieckiej

Przez zapewnianie doskonałej usługi geodezyjnej Usługi Geodezyjne Bożena Ochocka przewyższa konkurentów. Markę tworzą oceny zadowolonych Klientów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Andrex usługi ogólnobudowlane

Andrex usługi ogólnobudowlane - Dobry Geodeta Ostrów Mazowiecka

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace w miejscowości Ostrów Mazowiecka i w okolicy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Bg projekt

Bg projekt - Świetne Usługi Geodezyjne Ostrów Mazowiecka

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi geodezyjnej Bg projekt wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację budują rekomendacje zadowolonych odbiorców. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

DARBUD

DARBUD - Solidna Ewidencja Gruntów Ostrów Mazowiecka

W przypadku, gdy potrzebujesz solidnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to DARBUD są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednią kadrę do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny ewidencji gruntów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów

Zakład Usług Geodezyjnych Geodomet Domagała Ewa Elżbieta - Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów Ostrów Mazowiecka

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Zaufaj doświadczeniu Zakład Usług Geodezyjnych Geodomet Domagała Ewa Elżbieta. Umów się na konkretny termin od razu!

Aktualne zlecenia na geodetów w Ostrowi Mazowieckiej (15)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 16000m², Ostrów Mazowiecka

Jako ekspert z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Ostrowi Mazowieckiej i sąsiednich miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 16000m²". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Ostrów Mazowiecka

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m², Ostrów Mazowiecka

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2024-08-12...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Ostrów Mazowiecka

Dobre Usługi Geodezyjne Ostrów Mazowiecka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Rozpoczęcie prac ja...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Ostrów Mazowiecka

Perfekcyjny Geodeta Ostrów Mazowiecka

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Janczewo wielkie

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1783m², Ulasek

Przez zapewnianie solidnej usługi geodezyjnej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Ulasek

Świetna Firma Geodezyjna Ostrów Mazowiecka

Jako jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Ostrów Mazowiecka i w okolicy? Jesteś świetnym kandydatem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Ostrów Mazowiecka

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Kowalówka

Jeśli dobre usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany napisał "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m²". Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Kowalówka

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Pustelnik

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-21 do 2024-02-21

 • Pustelnik

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Ostrów Mazowiecka

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł prac geodezyjnych, mimo że szuka od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Klienta. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Dybki

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 1501-3000m², Wróble

Zdecydowanie o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 1501-3000m². Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Wróble

Potrzebuję geodety, 1.56ha, Blochy

Cel usług geodezyjnych: Wznowienie granic Powierzchnia działki: 1.56ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Blochy

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 120m², Łochów

Jako osoba z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Ten Zleceniodawca napisał - Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 120m². Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Łochów

Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 18800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Sokołów Podlaski

Świetne Prace Geodezyjne

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Sokołowa Podlaskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Sokołów Podlaski

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Sokołów Podlaski

Oferując usługi geodezyjne od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Sokołów Podlaski, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Sokołów Podlaski
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty