Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Piasecznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 178 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Piasecznie

EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński

66 opinii
Usługi geodezyjne Piaseczno

Uważasz, że doskonała ewidencja gruntów to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - geodeci z EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego.

Doskonała Geodezja

26 opinii
Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski - Doskonała Geodezja Piaseczno

Pracownicy Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od geodezji. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Dobry Geodeta Piaseczno

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Piaseczna. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Wybitny Geodeta Piaseczno

Zwróć się do Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak jeśli szukasz wybitnych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Piaseczna lub w okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Piaseczno

15 opinii
Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Piaseczno

Wyszukanie najwyższej klasy firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Piaseczna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Profesjonalna Firma Geodezyjna

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Profesjonalna Firma Geodezyjna Piaseczno

Firma geodezyjna GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje profesjonalne usługi geodezyjne oferują w pobliżu Piaseczna. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

GeoProgres Karol Duda

8 opinii
GeoProgres Karol Duda - Wyjątkowy Geodeta Piaseczno

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z GeoProgres Karol Duda perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Kompetentny Geodeta Piaseczno

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Kompetentny Geodeta Piaseczno

Usługi geodezyjne w wykonaniu Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak to majstersztyk. To kompetentny geodeta. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Pierwszorzędna Geodezja w Piasecznie

5 opinii
IMAGEO Geodezja i kartografia - Pierwszorzędna Geodezja w Piasecznie

Pracownicy IMAGEO Geodezja i kartografia to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od pierwszorzędnej geodezji. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Doświadczony Geodeta

5 opinii
GPG Zawadzki - Doświadczony Geodeta Piaseczno

Myślisz, że najlepsza ewidencja gruntów to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - geodeci z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na geodetów w Piasecznie (52)

Potrzebuję geodety, wytyczenie budynku, do 500 m², Stara Iwiczna

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie budynku Powierzchnia: do 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-06-20 do 2024-06-28
dodano wczoraj o 17:46

 • Stara Iwiczna

Potrzebuję geodety, wykonanie mapy do celów projektowych, 1 001 - 1 500 m², Piaseczno

Nie możesz znaleźć dobranego pod Ciebie Klienta? Jako sprawdzony fachowiec realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy wśród firm geodezyjnych poznaj treść zlecenia o treści "Potrzebuję geodety, wykonanie mapy do celów projektowych, 1 001 - 1 500 m²". Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2024-06-19 do 2024-06-27
dodano 2 dni temu

 • Piaseczno

Potrzebuję geodety, podział działki, 5 001 - 10 000 m², Piaseczno

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia: 5 001 - 10 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Informacje dodatkowe: 05504 złotokłos 0043 Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 4 dni temu

 • Piaseczno

Tanie Usługi Geodezyjne Piaseczno

Cel usług geodezyjnych: wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 2250m² Rodzaj zagospodarowania terenu: budowlany, leśny, rolniczy Informacje dodatkowe: Dzień dobry, poszukuję uprawnionego geodety do sporządzenia aktu...

2024-06-17 do 2024-06-17

 • Zalesie Górne

Geodezja Piaseczno

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku, wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Piaseczno

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 001 - 1 500 m², Piaseczno

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako fenomenalny geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 001 - 1 500 m². Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Piaseczno

Potrzebuję geodety, wytyczenie granic działki, 1 001 - 1 500 m², Dobiesz

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Informacje dodatkowe: Wytyczenie granic działki w miejscowości Dobiesz koło Góry Kalwarii Termin skorzys...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Dobiesz

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie budynku, 220m², Prażmów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie budynku Powierzchnia: 220m² Rodzaj zagospodarowania terenu: potrzebuje pomocy Specjalisty Informacje dodatkowe: Potrzebuje geodety. Mam pozwolenie na budowę i potrzebuje wytyczyć dom na działc...

2024-06-04 do 2024-06-05

 • Prażmów

Solidne Usługi Geodezyjne

Świadcząc usługi geodezyjne od kilku lat, szczególnie na obszarze Mazowieckiego, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Błonie

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1199m², Głosków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1199m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Głosków

Dobre Prace Geodezyjne Piaseczno

Ten Klient, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, choć poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Zalesie Górne

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Piaseczno

Cel usług geodezyjnych: Klasyfikator gruntów Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Piaseczno

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1070m², Zgorzała

Oferujesz propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Zgorzała

Pierwszorzędny Geodeta Piaseczno

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 2905m² Rodzaj zagospodarowania terenu: teren rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: teren wiejski Informacje dodatkowe: działka ma kształ tr...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Bronisławów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Piaseczno

Dla Klienta wyszukanie pierwszorzędnej firmy geodezyjnej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Piaseczna, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-16 do 2024-04-16

 • Piaseczno

Świetne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-09 do 2024-04-15

 • Prażmów

Profesjonalny Geodeta

Jako geodeta niezmiennie w branży od lat i specjalista przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Szukam geodety, 1815m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Konstancin-Jeziorna

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Wilcza Góra

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Wilcza góra
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty