Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Pruszkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 024 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Pruszkowie

Solidna Geodezja Pruszków

66 opinii
Usługi geodezyjne Pruszków

Firma EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Pruszkowa i z sąsiednich miast. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski

29 opinii
Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski - Perfekcyjna Geodezja Pruszków

Firma geodezyjna Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy Pruszkowa. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Tanie Usługi Geodezyjne w Pruszkowie

23 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Tanie Usługi Geodezyjne w Pruszkowie

Starasz się odnaleźć solidnego profesjonalistę od tanich usług geodezyjnych z Pruszkowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne

19 opinii
Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - Rewelacyjny Geodeta Pruszków

Ten, kto potrzebuje rewelacyjnej usługi geodezyjnej powinien już dziś zgłosić się do tego geodety i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Staranna Ewidencja Gruntów Pruszków

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Geotras Sp. z o o.

15 opinii
Geotras Sp. z o o. - Doskonała Geodezja Pruszków

Specjalność Geotras Sp. z o o. to perfekcyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie miejscowości Pruszków oraz przyległych miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Doświadczony Geodeta Pruszków

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Doświadczony Geodeta Pruszków

GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Pruszkowa oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

GeoProgres Karol Duda

8 opinii
GeoProgres Karol Duda - Świetne Usługi Geodezyjne Pruszków

Są w branży usług geodezyjnych od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Pruszkowa, ale także okolicznych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Staranne Usługi Geodezyjne Pruszków

Przez zapewnianie świetnej usługi geodezyjnej Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak prześciga konkurentów. Markę budują oceny szczęśliwych zleceniodawców. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Geopraktyk mgr inż. Anna Turczyn

4 opinie
Geopraktyk mgr inż. Anna Turczyn - Fenomenalny Geodeta Pruszków

Szukasz rzetelnego wykonawcy wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w mieście Pruszków. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Pruszkowie (34)

Prace Geodezyjne Pruszków

Powiedz Klientowi, że lepszej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Pruszkowa, więc jeśli poszukuje dobrych prac geodezyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

2024-07-24 do 2024-08-01
dodano 13 godzin temu

 • Pruszków

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie granic działki, 1 001 - 1 500 m², Krakowiany

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 6 dni temu

 • Krakowiany

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 1 001 - 1 500 m², Pruszków

Cel usług geodezyjnych: wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu 2 tygodni...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 6 dni temu

 • Pruszków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 1 001 - 1 500 m², Nadarzyn

Cel usług geodezyjnych: wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 7 dni temu

 • Nadarzyn

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie budynku Powierzchnia: 1 501 - 3 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Orientacyjna data: 29.07.2024...

2024-07-15 do 2024-07-23

 • Falenty

Najlepsze Usługi Geodezyjne Pruszków

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia: 22500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-07-10 do 2024-07-18

 • Pruszków

Usługa geodezyjna, budowa budynku, 18000m², Pruszków

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy geodezyjnej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii geodezji działający w rejonie Pruszkowa, którzy znają się na swojej pracy. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-06-27 do 2024-07-05

 • Pruszków

Potrzebuję geodety, wykonanie mapy do celów projektowych, do 500 m², Nadarzyn

Pokaż Klientowi, że takiej propozycji prac geodezyjnych nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeżeli poszukuje odpowiednich prac geodezyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ustal pasujący termin!

2024-06-18 do 2024-06-18

 • Nadarzyn

Usługa geodezyjna, wykonanie mapy do celów projektowych, 1 001 - 1 500 m², Podolszyn Nowy

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-06-16 do 2024-06-24

 • Podolszyn nowy

Firma Geodezyjna Pruszków

Wyślij ofertę Klientowi jako firma geodezyjna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Pruszków i w okolicznych miastach. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Pruszków

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1 501 - 3 000 m², Młochów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia: 1 501 - 3 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Młochów

Solidna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja powykonawcza Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: potrzebna jest m...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Rusiec

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów pro...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Pruszków

Doświadczona Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Mazowieckiego za całościowe wykonywanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1014m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Podolszyn nowy

Rewelacyjna Firma Geodezyjna

Jako rewelacyjna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Pruszkowa - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu samodzielnie jak bardzo jesteś dobry! Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Pruszków

Potrzebuję geodety, podział działki, 1.56ha, Pruszków

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1.56ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Pruszków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1692m², Nowa Wieś

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1692m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Nowa wieś

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Wola Krakowiańska

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: 05-831 Wola Krakowiań...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Wola krakowiańska
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty