Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Słupcy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 323 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Słupcy

Perfekcyjna Geodezja

14 opinii
Usługi geodezyjne Słupca

Geodezja w najlepszym wydaniu to dla firmy GEO-WYMIAR Usługi Geodezyjno-Kartograficzne inż. Paweł Pieczyński pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler

11 opinii
Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler - Solidna Geodezja Słupca

Geodezja na najwyższym poziomie to dla firmy Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Geodeta Słupca

5 opinii
Geodeta Gniezno PanGEO Jakub Zieliński - Doskonały Geodeta Słupca

Geodeta z obszerną wiedzą z zakresu doskonałych usług geodezyjnych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Profesjonalna Geodezja w Słupcy

4 opinie
GR - Profesjonalna Geodezja w Słupcy

Stworzona z zamiłowania do geodezji firma świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na obszarze Słupcy, a także pobliskich miast i powiatów. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Usługi geodezyjne NADGEO

1 opinia
Usługi geodezyjne NADGEO - Wiarygodna Firma Geodezyjna Słupca

Próbujesz dotrzeć do specjalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych z Słupcy. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

AQUA KAN P.B. MACIEJ WLAZIK

2 opinie
AQUA KAN P.B. MACIEJ WLAZIK - Doskonała Geodezja Słupca

Utalentowani pracownicy AQUA KAN P.B. MACIEJ WLAZIK spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Solidna Firma Geodezyjna

1 opinia
Zakład Usługowy Marek Nowakowski - Solidna Firma Geodezyjna Słupca

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zakład Usługowy Marek Nowakowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Dobre Usługi Geodezyjne

Biuro Geodezji - Dobre Usługi Geodezyjne Słupca

Nie wątp w fachowość Biuro Geodezji. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w rejonie Słupcy za gruntowne wykonywanie usług geodezyjnych. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Fenomenalny Geodeta Słupca

F.U.H Wektor - Fenomenalny Geodeta Słupca

Ten, kto planuje zakup starannej usługi geodezyjnej musi już teraz zgłosić się do tego geodety i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjna Firma Geodezyjna

GEO-POMIAR Weronika Burda - Perfekcyjna Firma Geodezyjna Słupca

Nie wątp w kompetentną kadrę GEO-POMIAR Weronika Burda. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Słupcy za dokładne realizowanie usług geodezyjnych. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Słupcy (16)

Pierwszorzędna Geodezja Słupca

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Powidz

Potrzebuję geodety, budowa domu, 600m², Powidz

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 600m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka letniskowa Termin skorzystania z oferty: najbl...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Powidz

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Słupca

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 900m². Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Sędzinko

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 501-1000m², Ostrowite

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Wielkopolskie za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 501-1000m²". Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Ostrowite

Potrzebuję geodety, 1001-1500m², Tykadłów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z ...

2023-06-17 do 2023-06-25

 • Tykadłów

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Rosocha-Kolonia

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Rosocha-Kolonia

Świetna Firma Geodezyjna Słupca

Cel usług geodezyjnych: Przekształcenie gruntów rolnych na grunty budowlane Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: 70 a...

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Golina

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Węglewskie Holendry

Zapytanie o treści - Potrzebuję geodety, 1501-3000m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Węglewskie holendry

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Witkowo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Do podziału działka o powierzchni 0,2900 h...

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Witkowo

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Małachowo-Wierzbiczany

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Małachowo-Wierzbiczany

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m², Kazimierz Biskupi

Jeśli twoja specjalność to perfekcyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie miejscowości Wielkopolskie oraz sąsiednich miast to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-09-08 do 2023-09-08

 • Kazimierz Biskupi

Firma Geodezyjna

Jako dobra firma geodezyjna z terenu Wrześni oraz prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-07-15 do 2023-07-27

 • Września

Szukam geodety, 15ha, Września

Jako znakomici pracownicy macie możliwość spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Zlecenie ma treść "Szukam geodety, 15ha". Nie trać czasu - zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Września

Potrzebuję geodety, 9ha, Września

Klient napisał "Potrzebuję geodety, 9ha". Jako fenomenalna firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Września

Godna Zaufania Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Mapka do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Września

Usługi Geodezyjne Słupca

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 626m². Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Sulęcinek
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty