Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Sochaczewie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Sochaczewie

Firma geodezyjna "TOWARZYSTWO MIERNICZE"

22 opinie
Usługi geodezyjne Sochaczew

Ten geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Sochaczew oraz w okolicznych miastach. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Najwyższej Klasy Geodeta w Sochaczewie

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Najwyższej Klasy Geodeta w Sochaczewie

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze najwyższej klasy geodety dla siebie, to zerknij na firmę Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak. Świadczy całe spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Wybitny Geodeta Sochaczew

1 opinia
Usługi Geodezyjne - Paweł Papierz - Wybitny Geodeta Sochaczew

Ten geodeta działa w rejonie Sochaczewa i oferuje rozmaite usługi geodezyjne. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doświadczony Geodeta

1 opinia
ALWIK-BUD - Doświadczony Geodeta Sochaczew

Myślisz, że najlepsza ewidencja gruntów to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - geodeci z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Fachowe Usługi Geodezyjne

TZGEO TOMASZ ZARZYCKI - Fachowe Usługi Geodezyjne Sochaczew

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej TZGEO TOMASZ ZARZYCKI prześciga konkurentów. Markę tworzą oceny spełnionych zleceniodawców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

DMB Nieruchomoścci-Centrum udanych transakcji

DMB Nieruchomoścci-Centrum udanych transakcji - Niezawodna Firma Geodezyjna Sochaczew

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników DMB Nieruchomoścci-Centrum udanych transakcji. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Sochaczewa za dokładne wykonywanie usług geodezyjnych. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Fantastyczny Geodeta Sochaczew

Usługi Geodezyjne Michał Martinek - Fantastyczny Geodeta Sochaczew

Solidna geodezja to życiowa pasja tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu geodety. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Dobry Geodeta

Pracownia Geodezyjna Kajko i kokosz - Dobry Geodeta Sochaczew

Geodeta z wyjątkowym doświadczeniem w kwestii dobrych usług geodezyjnych cieszący się uznaniem wśród Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Arkadiusz tomaszewski

Arkadiusz tomaszewski - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Sochaczew

Wciąż szukasz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Trafiłeś w dobre miejsce - Arkadiusz tomaszewski jest do Twoich usług. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Sumienny Geodeta

TOPTYNK - Sumienny Geodeta Sochaczew

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w Sochaczewie. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Sochaczewie (17)

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki, 1501-3000m², Sochaczew

Jako wiarygodny specjalista oraz wysokiej klasy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Sochaczewa oraz w okolicy? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Sochaczew

Doskonałe Prace Geodezyjne Sochaczew

Cel usług geodezyjnych: Przepisanie gospodarstwa Powierzchnia działki: 5ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Przejma 5 gmina ilow Termin skorzystania...

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Sochaczew

Świetny Geodeta Sochaczew

Poszukujesz idealnego dla Ciebie Klienta? Jako fachowiec oferujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Sochaczewie zapoznaj się ze zleceniem o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m²". Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Sochaczew

Perfekcyjna Geodezja Sochaczew

Jeśli Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Sochaczew

Korzystne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 4.8ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Iłów

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Sochaczew

Cel usług geodezyjnych: Wyznaczenie punktów granicznych działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Nowa Piasecznica d...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Sochaczew

Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m², Młodzieszyn

Jako firma zatrudniająca fenomenalnych geodetów i wykazująca się szczególnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m² jest idealne do Ciebie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-12-14 do 2023-12-22

 • Młodzieszyn

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m², Iłów

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Iłów

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Sochaczew

Cel usług geodezyjnych: Inwentaryzacja po wykonaniu przyłącza wody Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z ofer...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Sochaczew

Solidna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny te...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Kocierzew południowy

Wykwalifikowany Geodeta

Jako geodeta działający na obszarze miejscowości Mazowieckie i świadczący rozmaite usługi geodezyjne poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Potrzebuję geodety, poniżej 500m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2024-02-19 do 2024-02-19

 • Parlin

Szukam geodety, 2100m², Nowe Wymyśle

Cel usług geodezyjnych: Wyznaczenie 1 granicy na działce rolnej, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 2100m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z ...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Nowe wymyśle

Opłacalne Prace Geodezyjne

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł prac geodezyjnych, mimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Nowe wymyśle

Solidny Geodeta

Ten Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam geodety, 1501-3000m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Potok biały

Usługa geodezyjna, podział działki, poniżej 500m², Łazy

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Łazy

Wykwalifikowany Geodeta

Należąc do geodetów z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Łódzkie i w całym powiecie? Jesteś świetnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Nieborów

Geodezja

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Łódzkiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Bednary-Wieś
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty