Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Sztumie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Sztumie

Znakomita Ewidencja Gruntów Sztum

7 opinii
Usługi geodezyjne Sztum

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Wyjątkowy Geodeta

2 opinie
Usługi Geodezyjne Janusz Honchera - Wyjątkowy Geodeta Sztum

Geodeta z wymaganym doświadczeniem w temacie geodezji śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

USŁUGI GEODEZYJNE

1 opinia
USŁUGI GEODEZYJNE - Najlepszy Geodeta Sztum

Najlepszy geodeta z wieloletnim doświadczeniem z zakresu geodezji wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Kompetentny Geodeta

Usługi Geodezyjne Zygmunt Grajewski - Kompetentny Geodeta Sztum

Kompetentny geodeta z imponującym doświadczeniem z zakresu geodezji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

BG Kappa Katarzyna Jurczak

BG Kappa Katarzyna Jurczak - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Sztum

BG Kappa Katarzyna Jurczak świadczy usługi geodezyjne od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Sztum, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Nieprzeciętny Geodeta w Sztumie

WYKOŃCZTOM - Nieprzeciętny Geodeta w Sztumie

Zacznij działać z WYKOŃCZTOM jeśli szukasz nieprzeciętnych geodetów działających na terenie Sztumu i w sąsiednich miastach. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Miras

Miras - Wysokiej Klasy Geodeta Sztum

Wysokiej klasy geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dobra Firma Geodezyjna Sztum

Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Plewako - Dobra Firma Geodezyjna Sztum

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

ZBROJBUD Sp. z o.o.

ZBROJBUD Sp. z o.o. - Dobry Geodeta Sztum

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace w miejscowości Sztum i w okolicy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Sztum

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na geodetów w Sztumie (18)

Potrzebuję geodety, 8200m², Dzierzgoń

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako dobry geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Potrzebuję geodety, 8200m². Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Dzierzgoń

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna Sztum

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: do 30 dni realizacja Termin sko...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Gościszewo

Solidny Geodeta Sztum

Cel usług geodezyjnych: Pomiar gruntów do przepisu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Sztum

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 500m², Sztum

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Sztumu. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Sztum

Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Sztum

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Prabuty

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, poniżej 500m², Prabuty

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Prabuty

Tanie Usługi Geodezyjne

Szukasz Klienta jako dobry profesjonalista od tanich usług geodezyjnych? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Powodowo

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 860m², Kwidzyn

Cel usług geodezyjnych: Ocena gruntu Powierzchnia działki: 860m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Żetelna ocena gruntu i wszystkich aspek...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Kwidzyn

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Kwidzyn

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Kwidzyn

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1030m², Elbląg

Klient, który planuje kupno starannej usługi geodezyjnej powinien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Elbląg

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Elbląg

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista od doskonałych usług geodezyjnych z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Elbląg

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Pasłęk

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Pasłęk

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m², Nowy Dwór Gdański

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Nowy Dwór Gdański

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Orłowo

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-08 do 2023-11-08

 • Orłowo

Doświadczona Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Tczewa za całościowe wykonywanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Potrzebuję geodety, spór o granice działki, podział działki, 1001-1500m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Tczew

Geodeta

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Tczew i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-11-21 do 2023-11-22

 • Tczew

Usługi Geodezyjne

Usługi geodezyjne nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Szukam geodety, 5ha". Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Tczew

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 4ha, Gniszewo

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 4ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: odnalezienie granic dla działki 76/11 Termi...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Gniszewo
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty