Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Sztumie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Sztumie

Znakomita Ewidencja Gruntów Sztum

1 opinia
Usługi geodezyjne Sztum

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Wyjątkowy Geodeta

BG Kappa Katarzyna Jurczak - Wyjątkowy Geodeta Sztum

Geodeta z wymaganym doświadczeniem w temacie geodezji śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

WYKOŃCZTOM

WYKOŃCZTOM - Najlepszy Geodeta Sztum

Najlepszy geodeta z wieloletnim doświadczeniem z zakresu geodezji wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Kompetentny Geodeta

Usługi ogólnobudowlane- Dekarstwo - Kompetentny Geodeta Sztum

Kompetentny geodeta z imponującym doświadczeniem z zakresu geodezji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Miras

Miras - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Sztum

Miras świadczy usługi geodezyjne od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Sztum, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Nieprzeciętny Geodeta w Sztumie

Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Plewako - Nieprzeciętny Geodeta w Sztumie

Zacznij działać z Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Plewako jeśli szukasz nieprzeciętnych geodetów działających na terenie Sztumu i w sąsiednich miastach. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

ZBROJBUD Sp. z o.o.

ZBROJBUD Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Geodeta Sztum

Wysokiej klasy geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dobra Firma Geodezyjna Sztum

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Dobra Firma Geodezyjna Sztum

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

KOZ-BUD

KOZ-BUD - Dobry Geodeta Sztum

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace w miejscowości Sztum i w okolicy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Brukarstwo i Ogrody - Usługi budowlane

Brukarstwo i Ogrody - Usługi budowlane - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Sztum

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na geodetów w Sztumie (18)

Szukam geodety, 19ha, Szropy

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 4 dni temu

 • Szropy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 4ha, Czernin

Jako geodeta proponujesz swoje usługi w miejscowości Pomorskie i w pobliskich powiatach? Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-01-27 do 2023-01-27

 • Czernin

Niezawodna Firma Geodezyjna Sztum

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 2200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Sztum

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 501-1000m², Sztum

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Sztumu. Jako znana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 501-1000m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Sztum

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Prabuty

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Prabuty

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Sztum

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że próbuje znaleźć od niezliczonych dni, napisał nam zapytanie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Malbork

Solidna Geodezja Sztum

Próbujesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Malborka. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Malbork

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Malbork

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Malbork

Usługi Geodezyjne Sztum

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 6000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2022-11-04...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Barcice

Szukam geodety, podział działki, 10.000m², Zalewo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 10.000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Zalewo

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1001-1500m², Kwidzyn

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Kwidzyn

Doskonała Geodezja

Powinieneś odpowiedzieć na to zlecenie jeśli Twoja działalność została utworzona z zamiłowania do geodezji i oferuje doskonałe usługi geodezyjne na obszarze miejscowości Pomorskie, jak również pobliskich miast i powiatów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Brody pomorskie

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Rybaki

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Rybaki gmina Somonino Proszę o ce...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Rybaki

Korzystne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: obmiar powykonawczy Powierzchnia działki: 1004m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Wielgłowy

Tanie Prace Geodezyjne

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z zakresu prac geodezyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Potrzebuję geodety, 1501-3000m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Elbląg

Fantastyczny Geodeta Sztum

Nie możesz znaleźć skrojonego pod Ciebie Klienta? Jako profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w mieście Elbląg zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m²". Przedłóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Elbląg

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 1501-3000m², Elbląg

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Elbląg

Pierwszorzędny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 3055m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję mapę do celów projektowyc...

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Drużno
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty