Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Wągrowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 341 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Wągrowcu

Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren

18 opinii
Usługi geodezyjne Wągrowiec

Fenomenalna firma geodezyjna oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Wągrowiec i w rejonie Wągrowca. Jeśli chcesz otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Ogólnobudowlane

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Doskonała Geodezja Wągrowiec

Pracownicy Usługi Ogólnobudowlane to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałej geodezji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Fantastyczne Usługi Geodezyjne

3 opinie
Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Wągrowiec

Są obecni w branży usług geodezyjnych od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Wągrowiec, ale także pobliskich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana

2 opinie
Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana - Rewelacyjny Geodeta Wągrowiec

Ten rewelacyjny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale przygotowanym do pracy - Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Fantastyczny Geodeta Wągrowiec

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "DAMA" - Fantastyczny Geodeta Wągrowiec

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze fantastycznego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy DAMA. Wykonuje bogaty zakres usług w korzystnych cenach. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Staranna Ewidencja Gruntów

Tom Bud Tomasz Januchowski - Staranna Ewidencja Gruntów Wągrowiec

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z doświadczenia Tom Bud Tomasz Januchowski. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Dobry Geodeta Wągrowiec

FUH " Walmar" Waldemar Klimas - Dobry Geodeta Wągrowiec

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FUH Walmar Waldemar Klimas z Wągrowca będzie najszybszą drogą. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

Tanie Usługi Geodezyjne w Wągrowcu

F.R remont-budowlana - Tanie Usługi Geodezyjne w Wągrowcu

Starasz się odnaleźć sprawdzonego fachowca od tanich usług geodezyjnych, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma F.R remont-budowlana jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ogólnobudowlana

Ogólnobudowlana - Najlepsza Ewidencja Gruntów Wągrowiec

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od ewidencji gruntów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Ogólnobudowlana. Wągrowiec i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Ogólnobudowlana

Firma Ogólnobudowlana - Staranne Usługi Geodezyjne Wągrowiec

Szukasz godnego uwagi wykonawcy realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w Wągrowcu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Aktualne zlecenia na geodetów w Wągrowcu (17)

Dobry Geodeta Wągrowiec

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-09-20 do 2023-09-21

 • Mieściska

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 948m², Potrzanowo

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Potrzanowo

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, poniżej 500m², Wągrowiec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesi...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Wągrowiec

Najlepszy Geodeta

Jako sprawdzona firma oraz najlepszy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Wielkopolskiego oraz w okolicy? Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Skoki

Usługi Geodezyjne Wągrowiec

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Wągrowiec

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Wągrowiec

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z wieloletnim doświadczeniem w temacie geodezji. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to zwykła rzecz. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Wągrowiec

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 60830m², Oleszno

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako utalentowany geodeta nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 60830m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Oleszno

Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-29 do 2023-06-11

 • Grzebienisko

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m², Budziszewko

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Wielkopolskiego. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-13 do 2023-09-13

 • Budziszewko

Utalentowany Geodeta

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę usługę geodezyjną, 1085m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Budziszewko

Doskonałe Prace Geodezyjne Wągrowiec

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny prac geodezyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-11-26 do 2023-11-26

 • Bądecz

Potrzebuję geodety, podział działki, 501-1000m², Sepno

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Sepno

Rzetelna Firma Geodezyjna Wągrowiec

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie budynku Powierzchnia działki: 707m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Sepno

Potrzebuję geodety, 4700m², Kłecko

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 4700m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: mapa do celów projektowych, na teren...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Kłecko

Niezawodna Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy profesjonalista działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Kłecko

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Szamocin

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projek...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Szamocin

Usługi Geodezyjne

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny uwagi profesjonalista od perfekcyjnych usług geodezyjnych z Kujawsko-pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Dobieszewo
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty