Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Wolsztynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 933 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Wolsztynie

Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler

12 opinii
Usługi geodezyjne Wolsztyn

Nie wątp w kompetentną kadrę Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w miejscowości Wolsztyn za całościowe podejście do usług geodezyjnych. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjna Geodezja

10 opinii
GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE - Perfekcyjna Geodezja Wolsztyn

Firma geodezyjna GEONIT USŁUGI GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie miejscowości Wolsztyn. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Geodezja Rabiega

5 opinii
Geodezja Rabiega - Świetne Usługi Geodezyjne Wolsztyn

Są w branży usług geodezyjnych od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Wolsztyna, ale także okolicznych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fenomenalny Geodeta Wolsztyn

1 opinia
IMPROM ENERGY SP. ZO.O. - Fenomenalny Geodeta Wolsztyn

Ten geodeta działa w rejonie powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnej geodezji. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

USŁUGI GEODEZYJNE Krzysztof Bartyzel

USŁUGI GEODEZYJNE Krzysztof Bartyzel - Dobry Geodeta Wolsztyn

Ten geodeta działa na obszarze miejscowości Wolsztyn i świadczy liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Biuro Usług Geodezyjnych GEOMAP Sławomir Jasiński

Biuro Usług Geodezyjnych GEOMAP Sławomir Jasiński - Solidna Firma Geodezyjna Wolsztyn

Jeśli szukasz solidnej firmy geodezyjnej z Wolsztyna to skorzystaj z doświadczenia Biuro Usług Geodezyjnych GEOMAP Sławomir Jasiński. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Wyjątkowy Geodeta w Wolsztynie

Styldachmon - Wyjątkowy Geodeta w Wolsztynie

Próbujesz dotrzeć do sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w mieście Wolsztyn. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędny Geodeta

P. W. Ogród Marzeń - Pierwszorzędny Geodeta Wolsztyn

Ten pierwszorzędny geodeta posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą przygotowanym do pracy - P. W. Ogród Marzeń to doskonały wybór dla Ciebie. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Tanie Usługi Geodezyjne Wolsztyn

P.P.H.U. WELT-MARK-"BUD" - Tanie Usługi Geodezyjne Wolsztyn

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien koniecznie zgłosić się do P.P.H.U. WELT-MARK-BUD i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Usługi Geodezyjne Piotr Lipiak

Usługi Geodezyjne Piotr Lipiak - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Wolsztyn

Usługi Geodezyjne Piotr Lipiak to wybitni specjaliści od geodezji, obsługujący Klientów z Wolsztyna i sąsiednich powiatów. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na geodetów w Wolsztynie (16)

Geodezja Wolsztyn

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Kaszczor

Wykwalifikowany Geodeta Wolsztyn

Jako wykwalifikowany geodeta niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Usługa geodezyjna, podział działki, 1ha". Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Wolsztyn

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Obra

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu geodezji. Zapytanie brzmi "Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Obra

Nieprzeciętny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Wąchabno

Potrzebuję geodety, budowa domu, 224m², Rakoniewice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 224m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: 70/1 Tarnowa/Rakoniewice/Grodziski/Wielkpolska Term...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 8 dni temu

 • Rakoniewice

Zlecę usługę geodezyjną, 5000m², Rakoniewice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: pomiary syt-wys do MDCP Powierzchnia działki: 5000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informac...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Rakoniewice

Szukam geodety, 979m², Terespol

Cel usług geodezyjnych: Nałożenie domku letniskowego na mapkę Powierzchnia działki: 979m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Terespol

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Brenno

Zleceniodawca, który planuje kupno najwyższej klasy usługi geodezyjnej powinien niezwłocznie zgłosić się do geodety takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Brenno

Szukam geodety, 4.5ha, Uście

Jako wiarygodna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w okolicy Lubuskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Uście

Geodezja

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 12000m²". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Grodzisk Wielkopolski

Świetny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: Przebudowa budynku istniejącego Powierzchnia działki: 6ha Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Grodzisk Wielkopolski

Opłacalne Prace Geodezyjne Wolsztyn

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł prac geodezyjnych, mimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Zbąszyń

Najlepszy Geodeta

Jako sprawdzona firma oraz najlepszy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Nowego Tomyśla oraz w okolicy? Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Nowy Tomyśl

Usługi Geodezyjne Wolsztyn

Jeśli usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten zainteresowany napisał "Szukam geodety, poniżej 500m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Nowy Tomyśl

Solidna Geodezja

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Dąbrówka wielkopolska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1187m², Mórkowo

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1187m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2024-02-19 do 2024-02-26

 • Mórkowo
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty