Kategorie
Szukaj

Gładzie w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 270 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Katowicach

Detalis

146 opinii
Gładzie Katowice

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Detalis są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Marek Wiśniewski Usługi wykończeniowe i malarskie

51 opinii
Marek Wiśniewski Usługi wykończeniowe i malarskie - Pierwszorzędne Gładzie Na Mokro Katowice

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Marek Wiśniewski Usługi wykończeniowe i malarskie. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Staranne Gładzie Bezpyłowe Katowice

29 opinii
House-Remo - Staranne Gładzie Bezpyłowe Katowice

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij House-Remo. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Staranne Gładzie Na Mokro Katowice

23 opinie
FHU Mariusz Surmiak - Staranne Gładzie Na Mokro Katowice

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z FHU Mariusz Surmiak udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

KATO-BUD Banakiewicz Adrian

21 opinii
KATO-BUD Banakiewicz Adrian - Staranne Gładzie Gipsowe Katowice

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. KATO-BUD Banakiewicz Adrian ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Best Sort

17 opinii
Best Sort - Znakomite Gładzie Gipsowe Katowice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Best Sort. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek - Porządne Gładzie Gipsowe Katowice

Firma Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Katowice i okolic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Aron Robota usługi Remontowo-Budowlane

10 opinii
Aron Robota usługi Remontowo-Budowlane - Wyjątkowe Położenie Gładzi Katowice

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego położenia gładzi z Katowic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Aron Robota usługi Remontowo-Budowlane jest Twoim rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi w Katowicach

19 opinii
GOSE Remonty - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi w Katowicach

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia GOSE Remonty. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Gładzenie Ścian

6 opinii
KG Koncept Kacper Gucz - Doskonałe Gładzenie Ścian Katowice

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom KG Koncept Kacper Gucz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Katowicach (45)

Położenie Gładzi Katowice

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu solidnego położenia gładzi zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapytanie o położenia gładzi, 385m² i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 2 dni temu

 • Katowice

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Katowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 70m² Rodzaj prac: gładzie, szpachlowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Dotyczy klatki schodowej, parter do 2 piętro. Powierchnia obejmuje 5...

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 3 dni temu

 • Katowice

Znakomite Gładzie Katowice

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Katowice

Pierwszorzędne Gładzie

Przygotowanie gładzi z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę położenie gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Katowice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 2500m², Katowice

Szukasz pracy jako ekspert od doskonałego gładzenia ścian w rejonie Katowic lub w okolicznych miastach? Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Katowice

Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m², Katowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję zrobić gładzie na ścianach i sufitach w nowo budowanym domu jednorodzinnym w Katowicach Giszowcu. Termi...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Katowice

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Katowice

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Katowice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Katowice

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Katowice

Doskonałe Kładzenie Gładzi Katowice

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Katowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Katowice

Ten Zlecający jeszcze szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Katowice

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Pomalowanie ściany II wyrównanie po przerabiania kabla Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Katowice

Zapytanie o położenia gładzi, 13000m², Katowice

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o położenia gładzi, 13000m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Katowice

Porządne Gładzie

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Katowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 2400m², Katowice

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 2400m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z rejonu Katowic i okolic. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Katowice

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Katowice

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na położenie gładzi, 2400m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Katowice

Najlepsze Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-04-26...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Katowice

Perfekcyjne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty