Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kępnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 937 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kępnie

PAT-BUD

1 opinia
Gładzie Kępno

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu pierwszorzędnego kładzenia gładzi z Kępna do realizacji zaplanowanych działań? Firma PAT-BUD jest do Twojej dyspozycji. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Świetne Gładzie Gipsowe Kępno

2 opinie
Uslugi Remontowo-Instalacyjne Jakub Staniszewski - Świetne Gładzie Gipsowe Kępno

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - Uslugi Remontowo-Instalacyjne Jakub Staniszewski jest do Twoich usług. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Gładzie w Kępnie

10 opinii
KULEX - Perfekcyjne Gładzie w Kępnie

Eksperci z KULEX to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnego gładzi. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Fach-Rem

2 opinie
Fach-Rem - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kępno

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty firmy Fach-Rem, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Lukasz Rabiega

2 opinie
Lukasz Rabiega - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Kępno

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Lukasz Rabiega z Kępna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Budowlana Mariola Subalska

9 opinii
Firma Budowlana Mariola Subalska - Profesjonalne Gładzie Kępno

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Kępna, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

PRODOM Grzegorz Wróbel

8 opinii
PRODOM Grzegorz Wróbel - Pierwszorzędne Gładzie Kępno

Gładzie na najwyższym poziomie to dla firmy PRODOM Grzegorz Wróbel pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Rafał Fuchs

4 opinie
Rafał Fuchs - Najlepsze Gładzie Gipsowe Kępno

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie gipsowe to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Uslugi glazurnicze Mariusz Nóżka

1 opinia
Uslugi glazurnicze Mariusz Nóżka - Znakomite Gładzie Szpachlowe Kępno

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych to skorzystaj z doświadczenia Uslugi glazurnicze Mariusz Nóżka. Kępno i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Staranne Gładzie Na Mokro Kępno

5 opinii
BUDAG Grzegorz Walczak - Staranne Gładzie Na Mokro Kępno

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z BUDAG Grzegorz Walczak udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kępnie (16)

Solidne Gładzenie Ścian Kępno

Nie trać energii i przyjmij zlecenie na solidne gładzenie ścian w Kępnie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Kępno

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Kępno

Na wypadek jeśli jako dobra firma od gładzi szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-14 do 2024-02-14

 • Kępno

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Kępno

Wybierz prace dotyczące najwyższej klasy kładzenia gładzi od pewnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Dolnośląskiego lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Syców

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Proszę o kontakt telefoniczny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Domaszowice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 400m², Namysłów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 400m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Namysłów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Skomlin

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Łódzkiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Skomlin

Położenie gładzi, 501m², Ciepielowice

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 501m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Poszukuję do wykonania gładzi na tynku nowobudowanego domu. Ok 500 m2 ścian. Termin na już. Termi...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Ciepielowice

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi realizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m². Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Bogacica

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m². Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-05-21 do 2024-05-28

 • Kluczbork

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Jenkowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Jenkowice

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Oleśnica

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Oleśnica

Solidne Położenie Gładzi Kępno

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 58m². Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Oleśnica

Położenie gładzi, 21-50m², Oleśnica

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako specjalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Oleśnica

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Oleśnica

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², chcąc doświadczonych specjalistów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Oleśnica

Solidne Gładzenie Ścian

Wykonaj zlecenie solidnego gładzenia ścian o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m²", jako ekspert z miejscowości Wieluń. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Wielunia jesteś jednym z najlepszych. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Wieluń

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m², Wieluń

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Wieluń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty