Kategorie
Szukaj

Gładzie w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 486 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Raciborzu

BEMI MARIUSZ MICHALIK

21 opinii
Gładzie Racibórz

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Racibórz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Raciborza są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe

16 opinii
Kompleksowe wykończenia wnętrz - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Racibórz

Jeżeli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Kompleksowe wykończenia wnętrz. Racibórz i okolice to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Wyjątkowe Gładzenie Ścian Racibórz

5 opinii
Spec Karton- Dawid Remien - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Racibórz

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z miejscowości Racibórz. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BENTECH Beniamin Howdziej

1 opinia
BENTECH Beniamin Howdziej - Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Racibórz

BENTECH Beniamin Howdziej świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Raciborza i z sąsiednich miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro

7 opinii
GEX-BUD - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Racibórz

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z GEX-BUD są dla Ciebie stworzeni. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Gładzie Gipsowe Racibórz

2 opinie
F.R.U. s.c.Pro-Gips Sebastian Otawa, Roman Tkocz - Najlepsze Gładzie Gipsowe Racibórz

Jeszcze szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu F.R.U. s.c.Pro-Gips Sebastian Otawa Roman Tkocz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Porządne Gładzie Gipsowe

1 opinia
Gold Mateusz Złoty - Porządne Gładzie Gipsowe Racibórz

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Gold Mateusz Złoty. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Remall

2 opinie
Remall - Świetne Gładzie Gipsowe Racibórz

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Remall jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

SeviBud

2 opinie
SeviBud - Najlepsze Gładzie Bezpyłowe Racibórz

Jeżeli szukasz współpracy to specjaliści z SeviBud są dla Ciebie idealni. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Pierwszorzędne Gładzie w Raciborzu

4 opinie
Usługi Budowlane - Pierwszorzędne Gładzie w Raciborzu

Firma Usługi Budowlane to prawdziwi profesjonaliści w branży gładzi. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Raciborza. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Raciborzu (18)

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Racibórz

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

 • Racibórz

Położenie Gładzi Racibórz

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Racibórz

Najlepsze Położenie Gładzi

Najlepsze położenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Pokaż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Kornowac

Doskonałe Gładzie Racibórz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: Malowanie szpachlowanie szlifowanie Informacje dodatkowe: Pracę dodatkowe wymiana okien położenie glazury o inne , do re...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Pszów

Solidne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Radlin

Najlepsze Gładzenie Ścian Racibórz

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o najlepsze gładzenie ścian z miejscowościŚląskie. Zachęcamy do zadawania pytań.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Radlin

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Baborów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-09 do 2024-01-09

 • Baborów

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Orientacyjna data: 08.07.2024...

2024-07-06 do 2024-07-14

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Przygotowanie pod malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wodzisław Śląski

Najlepsze Gładzie

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o położenia gładzi, 57m², Wodzisław Śląski

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wodzisław Śląski

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-27 do 2024-07-05

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Rybnik

Pragniesz znaleźć Klienta jako solidny fachowiec z zakresu fantastycznego gładzenia ścian z Rybnika? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Rybnik

Doskonałe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Rybnik

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Rybnik

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-06-24...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Rybnik

Perfekcyjne Gładzie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od gładzi potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Położenie gładzi, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Rybnika z pewnością dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Rybnik

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Na ścianach jest struktura dekoracyjna, bez lakierowania. Planujemy tylko wygładzić...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Rybnik

Solidne Kładzenie Gładzi

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kładzenie gładzi w rejonie Rybnika i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Rybnik
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty