Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 223 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rudzie Śląskiej

Dominik Gips

8 opinii
Gładzie Ruda Śląska

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Ruda Śląska. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

GOSE Remonty

8 opinii
GOSE Remonty - Doskonałe Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia GOSE Remonty. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

2 opinie
Gregservice - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Gregservice. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz

15 opinii
F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Ruda Śląska

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Best Sort

17 opinii
Best Sort - Najlepsze Gładzenie Ścian Ruda Śląska

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Remontownia

3 opinie
Remontownia - Doskonałe Gładzie Ruda Śląska

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

5 opinii
Profesjonalne Wykończenia Wnętrz SEMAK SEBASTIAN SMOLIK - Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

Jesteś zdania, że doskonałej jakości gładzie szpachlowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KOW-BUD

6 opinii
KOW-BUD - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Ruda Śląska

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje KOW-BUD. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

1 opinia
Mariusz Polczyk - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mariusz Polczyk z Rudy Śląskiej jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Drakon Developer Spółka z.o.o.

1 opinia
Drakon Developer Spółka z.o.o. - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Drakon Developer Spółka z.o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rudzie Śląskiej (18)

Zlecę położenie gładzi, 78m², Ruda Śląska

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i realizujesz usługi z zakresu profesjonalnego gładzenia ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zlecę położenie gładzi, 78m² i zostało złożone przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-01-15 do 2024-01-17

 • Ruda Śląska

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Ruda Śląska

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m², Ruda Śląska

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Knauf superfinish Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-26...

2023-10-26 do 2023-10-26

 • Ruda Śląska

Zapytanie o położenie gładzi, 6m², Ruda Śląska

Zlecający szuka świetnej współpracy i pisze - Zapytanie o położenie gładzi, 6m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Świętochłowice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Świętochłowice

Szukam firmy do położenia gładzi, 201-300m², Świętochłowice

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na pierwszorzędne położenie gładzi w rejonie Świętochłowic i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 201-300m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Przedłóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-12-09 do 2023-12-13

 • Świętochłowice

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Ruda Śląska

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Położenie gładzi, 160m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Chorzów

Wyjątkowe Położenie Gładzi Ruda Śląska

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Chorzów

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Chorzów

Wykonaj prace dotyczące najlepszego gładzenia ścian od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Chorzowa lub okolicy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Chorzów

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Chorzów

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Malowanie ścian po zerwaniu tapety i boazerii, więc dodatkowo szpachlowanie. Duże ubytki zost...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Chorzów

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Poszukujesz pracy jako specjalista od perfekcyjnego kładzenia gładzi w miejscowości Chorzów lub w rejonie powiatu? Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Chorzów

Solidne Położenie Gładzi

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Gipsowanie, ok. 500m2. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Zabrze

Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m², Zabrze

Ten Klient jest zdania, że świetne gładzie to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Zabrze

Zlecę położenie gładzi, do 20m², Zabrze

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Zabrza. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Zabrze

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Ruda Śląska

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 5000m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie gładzi gipsowych. Interesują mnie gładzie natryskowe z przygotowaniem...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Zabrze

Położenie Gładzi

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Zabrze i okolic. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Zabrze

Szukam firmy na położenie gładzi, 1001-2000m², Zabrze

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze cechy jako eksperta od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Szukam firmy na położenie gładzi, 1001-2000m². Nie czekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Zabrze

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Zabrze

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty