Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 481 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rudzie Śląskiej

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Gładzie Ruda Śląska

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Ruda Śląska. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Smart Docieplenie Sebastian Zajchowski

11 opinii
Smart Docieplenie Sebastian Zajchowski - Doskonałe Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Smart Docieplenie Sebastian Zajchowski. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

2 opinie
Gregservice - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Nadal potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia Gregservice. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz

19 opinii
F.H.U.P.B Grzegorz Pryszcz - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Ruda Śląska

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Remontownia

3 opinie
Remontownia - Najlepsze Gładzenie Ścian Ruda Śląska

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profesjonalne Wykończenia Wnętrz SEMAK SEBASTIAN SMOLIK

5 opinii
Profesjonalne Wykończenia Wnętrz SEMAK SEBASTIAN SMOLIK - Doskonałe Gładzie Ruda Śląska

Ten specjalista działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

6 opinii
KOW-BUD - Doskonałej Jakości Gładzie Szpachlowe Ruda Śląska

Jesteś zdania, że doskonałej jakości gładzie szpachlowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Best Sort

20 opinii
Best Sort - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Ruda Śląska

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Best Sort. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

1 opinia
Mariusz Polczyk - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe w Rudzie Śląskiej

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mariusz Polczyk z Rudy Śląskiej jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Drakon Developer Spółka z.o.o.

1 opinia
Drakon Developer Spółka z.o.o. - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Ruda Śląska

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Drakon Developer Spółka z.o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rudzie Śląskiej (15)

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Ruda Śląska

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Rudy Śląskiej? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Ruda Śląska

Fantastyczne Położenie Gładzi Ruda Śląska

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Ruda Śląska

Porządne Gładzie Ruda Śląska

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Ruda Śląska

Profesjonalne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 150m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Ruda Śląska

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Ruda Śląska

Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego położenia gładzi z Rudy Śląskiej? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Ruda Śląska

Zlecę położenie gładzi, 78m², Ruda Śląska

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i realizujesz usługi z zakresu profesjonalnego gładzenia ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Zlecę położenie gładzi, 78m² i zostało złożone przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-01-15 do 2024-01-17

 • Ruda Śląska

Położenie gładzi, 101-200m², Chorzów

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Chorzów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Chorzów

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 4 dni temu

 • Chorzów

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 30m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Chorzów

Porządne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-03-05...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Chorzów

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Chorzów

Wykonaj prace dotyczące najlepszego gładzenia ścian od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Chorzowa lub okolicy. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Chorzów

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Chorzów

Zrealizuj usługę profesjonalnego gładzenia ścian o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m²", jako ekspert z miejscowości Chorzów. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Chorzowa jesteś jednym z najlepszych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Chorzów

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Chorzów

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Chorzów

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m², Chorzów

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, do 20m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Chorzowa i okolic. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Chorzów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty