Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 494 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Bielsku-Białej

Solidny Glazurnik

17 opinii
Układanie płytek Bielsko-Biała

Ten solidny glazurnik realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - Radek Legal to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidny Płytkarz w Bielsku-Białej

14 opinii
LASEK USŁUGI WYKOŃCZENIOWE - Solidny Płytkarz w Bielsku-Białej

Ten płytkarz działa w rejonie Bielska-Białej i oferuje liczne usługi z zakresu solidnego glazurnictwa. Mają propozycję dla każdego.

Świetny Płytkarz

8 opinii
Jan Susik - Świetny Płytkarz Bielsko-Biała

Płytkarz z imponującym doświadczeniem z zakresu glazurnictwa dbający o zadowolenie swoich Klientów. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Budmar

7 opinii
Budmar - Sumienny Glazurnik Bielsko-Biała

Nie znajdziesz innych tak sumiennych glazurników z tak dużym doświadczeniem zawodowym, świadczących usługi glazurnicze na terenie miejscowości Bielsko-Biała i w całym powiecie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Doskonałe Układanie Płytek

7 opinii
Usługi remontowo-budowlane budowlane Bartłomiej Malak - Doskonałe Układanie Płytek Bielsko-Biała

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii układania płytek z miejscowości Bielsko-Biała. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Perfekcyjny Kafelkarz Bielsko-Biała

7 opinii
KWOS CONSTRUCTION Krzysztof Woś - Perfekcyjny Kafelkarz Bielsko-Biała

Firma KWOS CONSTRUCTION Krzysztof Woś zajmuje się usługami z zakresu układania płytek. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kafelkarze nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Układanie Płytek

5 opinii
Glazurex43300 - Pierwszorzędne Układanie Płytek Bielsko-Biała

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Glazurex43300 jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Pierwszorzędne Glazurnictwo Bielsko-Biała

8 opinii
Bogdan Bud - Pierwszorzędne Glazurnictwo Bielsko-Biała

Gdy poszukujesz pierwszorzędnej usługi glazurniczej w dobrej cenie to firma Bogdan Bud jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny glazurnictwa. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Dobry Glazurnik

7 opinii
Business Services Urszula Nowak - Dobry Glazurnik Bielsko-Biała

Usługi glazurnicze w wykonaniu Business Services Urszula Nowak to autentyczny majstersztyk. To dobry glazurnik. Skrupulatnie położone kafelki na podłodze są bliżej niż myślisz - wystarczy, że zadzwonisz, a spodoba Ci się efekt końcowy.

Damar

5 opinii
Damar - Utalentowany Glazurnik Bielsko-Biała

Firma Damar zajmuje się usługami z zakresu układania płytek. Wyróżnia się wspaniałymi efektami. Ci kafelkarze nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Bielsku-Białej (50)

Tanie Usługi Glazurnicze Bielsko-Biała

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21
dodano 7 dni temu

 • Bielsko-Biała

Szukam firmy do montażu płytek na zewnątrz, 11-25m², Bielsko-Biała

Jako firma zatrudniająca wysokiej klasy kafelkarzy i wykazująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Szukam firmy do montażu płytek na zewnątrz, 11-25m² jest idealne do Ciebie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o położenie płytek w łazience, na klatce schodowej, 11-25m², Bielsko-Biała

Jako kafelkarz proponujesz swoje usługi na terenie Bielska-Białej oraz w rejonie powiatu? Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Bielsko-Biała

Kładzenie płytek w kuchni, na korytarzu, 11-25m², Bielsko-Biała

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na położenie płytek na klatce schodowej, 101-200m², Bielsko-Biała

Pomieszczenia: klatka schodowa Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Dodatkowe informacje: Okładziny stopni na zaprawie klejowej (stopnica granitowa gr. 2 cm + podstopnica cięta z płytki + cokol...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Bielsko-Biała

Profesjonalny Kafelkarz Bielsko-Biała

Jako firma zatrudniająca profesjonalnych kafelkarzy i wykazująca się nieprzeciętnym doświadczeniem, zlecenie o treści - Montaż płytek na zewnątrz, do 10m² jest skierowane do Ciebie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Bielsko-Biała

Wykwalifikowany Kafelkarz

Zakres prac: układanie płytek Ilość: 14 mieszkań Dodatkowo: - sama robocizna, - 14 łazienek, - również schody i korytarze, - zlecenie dla kilku firm. Termin realizacji: jak najszybszy możliwy...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na położenie płytek na korytarzu, na klatce schodowej, 201-500m², Bielsko-Biała

Pomieszczenia: hol, przedpokój, klatka schodowa Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na schodach Dodatkowe informacje: Ułożenie płytek na korytarzach wraz z cokolikami oraz wy...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Bielsko-Biała

Rewelacyjne Układanie Płytek Bielsko-Biała

Pomieszczenia: łazienka, klatka schodowa Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Bielsko-Biała

Montaż płytek w kuchni, w łazience, w pokoju, na korytarzu, 201-500m², Bielsko-Biała

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój, salon, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Bielsko-Biała

Solidne Glazurnictwo Bielsko-Biała

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: Usunięcie/skucie 2 płytek, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Zmiana koncepcji. Miało być lustro. Ale teraz ma być półka. Trzeba tą wnękę wykafelkow...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Bielsko-Biała

Solidne Układanie Płytek

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Mam do wykopńczenia 12 łązienek Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Bielsko-Biała

Poszukuję ekipy do położenia płytek, 26-50m², Bielsko-Biała

Jako firma zatrudniająca wysokiej klasy płytkarzy i cechująca się nieprzeciętnym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Poszukuję ekipy do położenia płytek, 26-50m² jest skierowane do Ciebie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Bielsko-Biała

Wyjątkowe Usługi Glazurnicze

Jeśli usługi glazurnicze to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Kładzenie płytek w łazience, do 10m²". Ustal pasujący termin już teraz!

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na położenie płytek na klatce schodowej, 26-50m², Bielsko-Biała

Musisz koniecznie poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została zawiązana z pasji do glazurnictwa i świadczy solidne usługi glazurnicze na obszarze miejscowości Bielsko-Biała, a także pobliskich miast i powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Bielsko-Biała

Doskonały Kafelkarz

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Bielsko-Biała

Kładzenie płytek w łazience, 11-25m², Bielsko-Biała

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o położenie płytek na zewnątrz, 11-25m², Bielsko-Biała

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność została utworzona z pasji do glazurnictwa i świadczy doskonałe usługi glazurnicze na terenie Bielska-Białej, a także okolicznych miast i powiatów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty