Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Bytomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Bytomiu

Poltex Krzysztof Nawrat

26 opinii
Układanie płytek Bytom

Gdy szukasz współpracy to profesjonaliści z Poltex Krzysztof Nawrat są dla Ciebie idealni. Dokładnie położone płytki ceramiczne na przedpokoju są bliżej niż myślisz - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

Grupa Budowlana BAZBUD

15 opinii
Grupa Budowlana BAZBUD - Solidne Glazurnictwo Bytom

Znakomici pracownicy Grupa Budowlana BAZBUD spełnią Państwa wymagania odnośnie glazurnictwa. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

GLAZURAF Usługi glazurnicze i wykończeniowe

12 opinii
GLAZURAF Usługi glazurnicze i wykończeniowe - Wysokiej Klasy Układanie Płytek Bytom

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy GLAZURAF Usługi glazurnicze i wykończeniowe, która świadczy usługi układania płytek na ponadprzeciętnym poziomie. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

GLAZURNIK Adam Sołtys

10 opinii
GLAZURNIK Adam Sołtys - Wybitny Glazurnik Bytom

Ten glazurnik działa na obszarze miejscowości Bytom i świadczy rozmaite usługi glazurnicze. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Maciej Wiśniewski Łazienki

9 opinii
Maciej Wiśniewski Łazienki - Dobry Płytkarz Bytom

Sprawdź Maciej Wiśniewski Łazienki jeśli szukasz dobrych płytkarzy oferujących swoje usługi w miejscowości Bytom lub w sąsiednich miastach. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Perfekcyjne Glazurnictwo Bytom

16 opinii
Usługi remontowo budowlane Paweł Kozioł - Perfekcyjne Glazurnictwo Bytom

Wybitni pracownicy Usługi remontowo budowlane Paweł Kozioł spełnią Państwa wymagania w temacie glazurnictwa. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

MatBUD

7 opinii
MatBUD - Pierwszorzędny Płytkarz Bytom

Glazurnictwo to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w fachu płytkarza. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Staranne Usługi Glazurnicze w Bytomiu

5 opinii
Usługi remontowo-budowlane - Staranne Usługi Glazurnicze w Bytomiu

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi glazurniczej w dobrej cenie to firma Usługi remontowo-budowlane jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny układania glazury. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zadzwoń!

Rewelacyjny Glazurnik Bytom

4 opinie
STEF-GLAZ - Rewelacyjny Glazurnik Bytom

Firma STEF-GLAZ oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Bytomia i z sąsiednich miast. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Extremo

2 opinie
Extremo - Solidny Glazurnik Bytom

Firma Extremo świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Bytomia i z sąsiednich miast. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Bytomiu (54)

Szukam firmy do montażu płytek w kuchni, do 10m², Bytom

Jako najlepsi płytkarze z tak dużym doświadczeniem, świadczysz usługi glazurnicze na terenie miejscowości Bytom i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego ogłoszenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 2 dni temu

 • Bytom

Perfekcyjne Usługi Glazurnicze Bytom

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi glazurnicze na terenie Bytomia oraz przyległych powiatów to to zapytanie ofertowe jest skierowane do właśnie Ciebie. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2023-09-16 do 2023-09-24
dodano 7 dni temu

 • Bytom

Znakomity Płytkarz Bytom

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Bytom

Kafelkowanie, 120m², Bytom

Pomieszczenia: pomieszczenia socjalne na hali Powierzchnia prac: 120m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-02...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bytom

Płytkarz

Pomieszczenia: pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 240m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: najbliższy woln...

2023-08-30 do 2023-09-04

 • Bytom

Znakomite Usługi Glazurnicze

Pomieszczenia: pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: najbliższy ...

2023-08-30 do 2023-09-04

 • Bytom

Utalentowany Płytkarz

Jako utalentowani płytkarze z tak dużym doświadczeniem, działasz na terenie miejscowości Bytom i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego ogłoszenia. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bytom

Zlecę położenie płytek w kuchni, w łazience, w pomieszczeniu handlowo-usługowym, 101-200m², Bytom

Zleceniodawca napisał "Zlecę położenie płytek w kuchni, w łazience, w pomieszczeniu handlowo-usługowym, 101-200m²". Zrealizuj usługę wysokiej klasy układania płytek jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Bytomia i okolicznych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bytom

Montaż płytek w kuchni, w łazience, w pomieszczeniu handlowo-usługowym, 101-200m², Bytom

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Powinien posiadać IBWR, badania lekarsk...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bytom

Szukam firmy do montażu płytek w kuchni, na korytarzu, 11-25m², Bytom

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Zakres prac: 1) kuchnia i przedpokój skucie starej posadzki i płyte...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Bytom

Dam zlecenie na położenie płytek na korytarzu, do 10m², Bytom

Układanie płytek to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w fachu kafelkarza. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Bytom

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, 11-25m², Bytom

Jako sprawdzony wykonawca oraz dobry płytkarz działasz na terenie Bytomia oraz w sąsiednich miastach? Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Bytom

Fantastyczne Układanie Płytek Bytom

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Bytom

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, w łazience, na zewnątrz, 11-25m², Bytom

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub inny...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Bytom

Fantastyczne Układanie Płytek

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Bytom

Montaż płytek na zewnątrz, 11-25m², Bytom

Jako fachowiec i prawdziwy wyjadacz w temacie glazurnictwa możesz zaoferować swoje perfekcyjne usługi glazurnicze Zleceniodawcy z rejonie Bytomia, który napisał "Montaż płytek na zewnątrz, 11-25m²". Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Bytom

Znakomite Usługi Glazurnicze

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Bytom

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, w łazience, do 10m², Bytom

Jeśli Glazurnictwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty